Man Of The Hour

Man Of The Hour je společný projekt Patricka a Sebastiena, který vznikl cca v roce 2003 původně jako značka oblečení Patricka a Seba. V dnešní době je hlavně známý jejich vlastní pořad na Idobi rádiu. Ten se začal vysílat 14. srpna 2006 a dosáhl ohromného úspěchu. Kluci v něm pouštějí jejich oblíbenou hudbu, vypráví různé historky, seznamují nás s novinkami z hudebního světa a volají svým přátelům (např. Chuckovi, Davidovi, Zacovi z Paramore, Patrickově mamince…).

Název „Man Of The Hour“ vznikl na turné s Bowling For Soup v roce 2003. V jednom z rozhovorů tuto historii názvu Patrick vysvětlil takto:

„Byli jsme na evropském turné s Bowling for Soup a z nějakého nevysvětlitelného důvodu jsem začal používat hlášku „Tak tady je, muž hodiny!“* kdykoliv, když někdo vstoupil do místnosti. Byla to sranda, protože se to rozneslo a pak to začal říkat každý každému, když kdokoliv vstoupil do místnosti. A to vše bylo přibližně v té samé době, kdy jsme se rozhodli začít vysílat vlastní rádiový pořad, takže nám to přišlo jako perfektní název!“

– Patrick Langlois

* pozn. překl. „Muž hodiny“ je doslovný překlad spojení „Man Of The Hour“. Toto spojení se v angličtině používá k označení člověka, který je z nějakého konkrétního důvodu středem pozornosti. Také by šlo přeložit jako „Muž této chvíle“ nebo „Muž tohoto okamžiku“.

MOTH show vysílalo od roku 2006 do března 2010 Idobi rádio a od 21. března 2010 se MOTH přesunula na stanici Virgin Radio 96 Montreal (podcasty z Virgin Radia ale nikdy nevyšly). Od 2. prosince 2010 se však MOTH opět přesunulo zpět na Idobi Radio, kde jsou jeho epizody vysílány každý týden ve středu v 8 hodin večer v Kanadě (v ČR ve čtvrtek ve 2 hodiny ráno). Repríza pořadu se vysílá každou neděli v 15 hodin odpoledne v Kanadě (v ČR v 9 hodin večer). Epizody jsou následně po několika dnech dostupné ke stažení zdarma jako podcast na iTunes nebo na oficiálních stránkách MOTH.

V současné chvíli již Man Of The Hour za více jak 10 let odvysílalo více jak 20 sérií, přičemž každá obsahuje 10 epizod. Každou epizodu si podle rozhovoru, který Seb SimplePlan.cz v roce 2016 poskytl, poslechne na více jak 200 000 posluchačů.

Man Of The Hour – Oficiální stránky MOTH
Man Of the Hour Hour Youtube – Oficiální YouTube MOTH
Idobi Radio – živé vysílání

V následujících sekcích se můžete seznámit s jednotlivými sezónami Man Of The Hour, a jejich konkrétními díly (:

1. série | 2. série | 3. série | 4. série | 5. série | 6. série | 7. série | 8. série | 9. série | 10. série

Detaily k dalším sezónám budou doplněny v průběhu času.