Chuck prozradil, jak bude vypadat setlist evropského turné: největší hity, zaměření na novou desku & nová medley!

Evropské turné Simple Plan se State Champs a s Mayday Parade vypukne již za méně jak měsíc, je jasné, že místní média začínají opět pomalu věnovat pozornost této kapele, která se do mnoha měst na starém kontinentu vrací jako headliner poprvé od roku 2017!

V novém španělském rozhovoru pro Mondo Sonoro se na toto turné reportéři zeptali přímo bubeníka Chucka Comeau a jejich hlavní otázka byla zřejmá: co mohou fanoušci očekávat na setlistu tohoto turné?

Ve své odpovědi Chuck potvrdil, že setlist turné (který se bude den ode dne vždy trochu měnit) bude zahrnovat největší hity kapely, ale zároveň se bude hodně soustředit i na jejich nejnovější album Harder Than It Looks (2022). Další důležitou zmínkou je fakt, že Simple Plan plánují do setlistu přidat také speciální medley (mix), do které ve kratkých ukázkách zahrnou co nejvíce jejich písní. Podobnou medley si můžete pamatovat přibližně z roku 2012, kdy na koncertech SP zaznívala tzv. „No Pads medley“. Jelikož v příštím roce kapela slaví 20 let od vydání Still Not Getting Any, je tu velká šance, že by se tato nová medley mohla zaměřit právě na toto významné album.

Přečtěte si celou Chuckovu odpověď níže:

„Headlinové turné jsme v Evropě něměli od roku 2017. Takže si myslím, že to, co chceme ze všeho nejvíc je věnovat fanouškům to, na co čekali tak dlouho, což je dlouhá show. Show, během které se dotkneme všech ér Simple Plan, od starých časů, o kterých víme, že naši fanoušci milují, až po nové album, které vyšlo minulý rok. Takže to bude takové naše „greatest hits,“ ale se zaměřením na novou desku, samozřejmě, na naše nové písně. Opravdu je naším přáním zahrát vše, každou píseň, kterou lidé chtějí slyšet. To je to, co opravdu chceme. Kromě toho pak každý večer trochu změníme setlist a některé písně vypustíme a některé zase přidáme. Zároveň se snažíme vytvořit novou medley, protože nemáme čas na to zahrát opravdu každou naši píseň, kterou chce každý slyšet. Takže jsme si říkali, že pokud bychom našli způsob, jak zahrát alespoň část několika písní dohromady, potěšili bychom daleko více fanoušků, nebo v to alespoň doufáme.“

– Chuck Comeau –

Už se těšíte? Nezapomeňte, že Hard As Rock turné v Evropě začíná již 18. ledna v Paříži a u nás v Praze kluci zahrají 28. ledna!