Rozhovor SimplePlan.cz s Callumem Amies (The Bottom Line)

Když byli The Bottom Line přidáni do line-upu evropského turné Simple Plan jako druhá předkapela (po Ghost Town, kteří byli oznámeni dávno předtím), nikdo si nedokázal ani představit, jak si tahle mladá kapela sedne se Simple Plan a kolik fanoušků díky tomuto turné získají. Pravdou je, že The Bottom Line se ukázali jako kapela se skvělými schopnosti pro živá vystoupení, a nejen díky tomu byli požádáni, aby se vrátili a Simple Plan předskakovali i na druhé části jejich evropského turné, která byla zahájena minulý týden.

SimplePlan.cz si odchytilo hlavního zpěváka The Bottom Line – Calluma Amiese – a v rozhovoru s ním jsme společně probrali jeho vztah k Simple Plan jeho nejlepší (a nejhorší) zážitky z turné, budoucí plány jeho kapely a mnoho dalšího. Velké díky Calovi za důkladné zodpovězení všech otázek během jeho letu do kontinentální Evropy.

Český překlad rozhovoru najdete níže:

Jaké byly vaše hudební začátky? Jak přesně došlo k založení The Bottom Line a jak a kdy se ke kapele připojil Tom?

Callum: Já, Matt a Max jsme spolu chodili do školy a když se všechny kapely, ve kterých jsme byly, kolem roku 2008 rozpadly, začali jsme po škole hrávat spolu. Hlavně jsme hráli covery kapel jako Alkaline Trio nebo Blink-182, než jsme založili skutečnou kapelu (alespoň to jsme si o ní mysleli) zvanou „Thursdays Bad Luck“. Byli jsme prakticky kapela vytvořená jen tak pro srandu – hrávali jsme v každém baru, který nám to dovolil a snažili jsme se co nejvíc ztřískat, zatímco jsme na pódiu hráli tyhle covery – bylo to super! V roce 2011 jsme učinili hromadné rozhodnutí, že se pokusíme tuto kapelu pozvednout na vyšší úroveň – a to jet na turné jako ostatní kapely, se kterými jsme se přátelili. Rozhodli jsme se naprosto se změnit a změnit jméno na „The Bottom Line“. Tourovali jsme bez přestávky skoro 3 roky, zatímco jsme se spřátelili s Tomem skrz jeho festival Teddy Rocks, a také díky tomu, že jsme hráli koncerty s jeho předchozími kapelami. Náš vztah s Tomem se prohloubil a stal se spíše naším kamarádem, než jen dalším chlápkem, který hraje v kapele, kterou známe, a v roce 2015 jsme se rozhodli ustavit ho jako čtvrtého člena. Tom přišel na první nácvik a přímo tam na místě jsme se rozhodli, že v takovéto sestavě The Bottom Line zůstanou.

Vím, že původně měla být na první části evropského turné Simple Plan pouze jedna předkapela – Ghost Town. Jak došlo k tomu, že jste byli přidáni do tohoto line-upu?

Callum: S klukama z SP jsme se poprvé setkali na festivalu Reading v roce 2015. Začali jsme se s nimi bavit o různých věcech a když jsme zmínili, že hrajeme v kapele, ukázalo se, že nás Seb už hrál ve svém rádiovém pořadu na Idobi rádiu. To vedlo k dalším a dalším rozhovorům, telefonátům manažerů a hodně přesvědčování, ale kapela nakonec souhlasila, že se k ní na 5 týdnů během února a března můžeme přidat se svým krátkým, ale skvělým 25-minutovým setem.

Jaký byl váš vztah k Simple Plan a k jejich muzice, než jste s nimi vyjeli na turné? Byli jste fanoušky? Viděli jste je někdy dřív hrát naživo?

Callum: Vždycky jsme byli velkými fanoušky! Na našich nácvicích jsme se třeba dívali na záznam „Live In Australia“ a snažili si dělat poznámky ohledně toho, jak kluci z SP získávají reakce z jejich davu, ale bohužel jsme je sami předtím nikdy neviděli hrát naživo. Takže to, že jsme si s nimi nyní vybudovali skvělé přátelství, a že je můžeme každou noc vidět hrát pro 2000-3000 lidí, je pro nás naprostá pocta!

Někdy se stává, že si kapely trochu drží odstup od svých předkapel, ale mám takový pocit, že tomu ve vašem případě na tomto turné nebylo. Jaké je to tourovat se Simple Plan? Měli jste čas s nimi skutečně trávit čas a trochu se blíž poznat?

Callum: Trávíme spolu čas skoro každý den. Myslím si, že The Bottom Line jsou jednou z těch kapel, se kterou se dá úplně nejsnadněji vycházet. Nejedeme na turné, abychom vysedávali v šatně a čekali, až na nás přijde řada. Chceme vytvářet nová přátelství s každým, koho potkáme! ŽIJEME tím, že se chceme bavit – o tom tahle kapela je!

Pierre a Chuck ze Simple Plan mívali značku oblečení s názvem ‚Role Model Clothing‘ a vaše album z roku 2012 se jmenuje ‚Role Models?‘. Věděli jste o tom, nebo je to jen vtipná náhoda? Proč jste se pro tento název alba rozhodli?

Callum: Je to naprostá náhoda! Název ‘Role Models?’ je skoro úplně jen jeden velký vtip, jelikož ten otazník na konci evokuje, že možná NEJSME zrovna těmi nejlepší vzory [pozn. překl.: „role model“ = vzor]. A rozhodně ne v té době, kdy jsme to album vydávali!

Vaše živé koncerty a celkově váš přístup je velmi podobný tomu, co známe u Simple Plan – se svými davy jste velmi interaktivní a vždycky si vyhradíte čas na své fanoušky – dokonce často hrajete bezplatné akustické sety po koncertech tohoto turné. Je to něco, co jste dělali vždycky, nebo jste to začali dělat až na tomto turné, když jste viděli, že tím máte možnost získat nová publika a srdce nových fanoušků?

Callum: Pro nás byla tahle kapela vždycky především o živých koncertech. Pokud lidé neodcházejí z naší show a neříkají si: “Páni! Co jsem to právě k sakru viděl?’ – pak jsme neudělali svou práci pořádně. Chceme lidi uchvátit našimi vystoupeními. Byli jsme zavření v malých klubech hraním pro pouhých 10 lidí nebo míň příliš dlouho, takže teď jsme konečně připraveni ukázat světu, o čem skutečně jsme! Co se týče těch akustických ‘show’ – není to něco, co bychom vždycky dělávali. Ale rádi se poflakujeme po každém koncertě se všemi fanoušky. A protože na turné hrajeme tak krátké sety, je pěkné, když můžeme lidem tímto způsobem dát o něco více muziky!

Na hodně koncertech tohoto turné jste kluky z SP překvapili vpádem na jejich pódium během jejich party medley – a to někdy i téměř úplně nazí – až na nové spodní prádlo SP. Kdo s tímto nápadem přišel?

Callum: Tohle se celkem rychle vymklo z rukou. Většinu rán jsme trávili u cateringu s SP, kde jsme s nimi vtipkovali jak ze sebe děláme voly – jelikož se nám přezdívalo „klauni tohoto turné“. Jednoho dne Jeff navrhl, že bychom se měli obléci do jejich nového dívčího spodního prádla. A teď – každý kdo zná The Bottom Line, ví, že my z výzev neustupujeme. Říkali jsme si, že jim dokážeme, že to uděláme pořádně v pravém TBL stylu – před 4 000 jejich fanoušků.

Jsem si jistá, že se toho na tomto více jak měsíc dlouhém turné stalo hodně, ale co je ta nejlepší historka, kterou si vybavíš?

Callum: Myslím si, že to je určitě ta autonehoda našeho tourbusu hned v první den turné. Nic na světě se těm divným a šíleným 48 hodinám nemůže vyrovnat. Ale to je na jindy!

Během celého tohoto turné jste získali uznání od mnoha fanoušků, a také od samotných Simple Plan, kteří si vás velmi oblíbili – dokonce na pódiu nosili váš vlastní merch. Je tu něco, co o vás řekli, na co nikdy nezapomenete?

Callum: Jednoho dne na turné jsme si prostě jen hleděli svého během snídaně, když za námi přišel Pierre a začal se s námi bavit o naší kapele. A pak najednou řekl: „Vy kluci, jste ta NEJLEPŠÍ předkapela, kterou Simple Plan kdy na jakémkoliv turné měli.“ To nám všem úplně vzalo dech.

Jak by jsi řekl, že turné se Simple Plan ovlivnilo vaše životy?

Callum: Udělali z nás mnohem lepší kapelu. Za těch 5 týdnů jsme se toho od SP naučili hrozně moc. Na pódiu jsme teď mnohem přirozenější, víc si ceníme všeho, čeho se nám dostává a myslím si, že jsme se naučili být skutečnou kapelou. Řekl bych, že jim budeme navěky vděční.

Nedávno bylo oznámeno, že se k Simple Plan přidáte i na druhou část jejich evropského turné – máte pro fanoušky, kteří vás již na první části turné viděli, připraveno něco nového – například co se týče vašich živých vystoupení? Třeba nový setlist?

Callum: Rozhodně to trochu obměníme! Sedli jsme si s rukama a probrali jsme, které písně na minulých koncertech zabraly, a které ne, a nahradili jsme je jinými, které se do takového davu budou hodit víc.

Co čeká The Bottom Line v budoucnosti? Máte plány na vydání nové desky? Nakonec, už jsou to téměř 4 roky, co jste vydali své album ‚Role Models?’…

Callum: Na novém albu se 100 % pracuje. Řekl bych, že ho už máme z 90 % napsáno a víme přesně, jak ho chceme uchopit. Teď už je to jen o tom najít finanční prostředky na to, jak to album zrealizovat. Až budeme připraveni, zvažujeme uspořádat crowdfunding. Ale nechceme to uspěchat. ‘Role Models?‘ nám umožnilo strašně moc věcí. Takže takhle nová deska musí lidi naprosto ohromit.

Zajímají vás další rozhovory SimplePlan.cz?
Poslechnout nebo přečíst si je můžete všechny v této sekci!