REPORT: Simple Plan na Rock For People

V minulém týdnu se desetitisíce hudebních fanoušků sešly v prostorách letiště v Hradci Králové, kde je již tradičně čekala v Park 360 čtyřdenní koncertní nálož nejrůznějších hudebních žánrů v rámci festivalu Rock For People. Do Česka se díky tomu ani ne po roce opět vrátili Simple Plan, kteří si v létě vyrazili na krátké evropské festivalové turné.

Velkým otazníkem ale pro mnohé fanoušky bylo, jak se Simple Plan poperou s umístěním na prvním dnu festivalu, který kromě nich lákal spíše na tvrdší, hardcorové a metalové kapely jako byli I Prevail, Architects nebo Slipknot. Obavy ale brzy vyprchaly, když se před pódium YouTube Music Stage před vystoupením Simple Plan nahrnuly davy tisíců lidí. Na jednu stranu mohlo být pro mnohé překvapením, že na Pierrův dotaz, kdo je na koncertě Simple Plan poprvé, zvedly ruce tři čtvrtiny davu. Vysvětlením může ale být právě žánrová nevyváženost prvního dne festivalu a určitá neochota fanoušků Simple Plan zajet si na ně na festival, který v tento den nikoho podobného nenabízel. Na druhou stranu to byla ale perfektní příležitost představit Simple Plan naživo jiným hudebním fanouškům, kteří je doposud znali pouze z rádiových hitů. Z našeho pohledu pak musíme podotknout, že atmosféra, kterou dav fanoušků i „nefanoušků“ během vystoupení SP vytvořil, byla vynikající, velice příjemná a festivalově pohodová. Bylo vidět, že pro mnohé jsou písně Simple Plan silně nostalgicky spojené s jejich mládím a na jejich texty se prostě nezapomíná! Není divu, že se nám po koncertě Pierre svěřil, že takhle si vystoupení na pódiu neužil už roky. A to velmi rádi slyšíme!

Celkově by se dalo shrnout, že Simple Plan za sebou na Rock For People rozhodně zanechali parádní stopu a získali si srdce nejen účastníků festivalu, ale také recenzentů prakticky všech médií, které o festivalu napsali. Pojďme si je shrnout!

IReport ohodnotil vystoupení SP jako „skvělé“ ve svém fotoreportu. Pozitivně jej zhodnotil také server Fakker, podle kterého je „působivé, že parta má světu popu a punku stále co říct i po dvou a půl dekádě.“ IRozhlas zase konstatoval, že se Simple Plan předvedli ve „výborném světle“. Zmínil také, jak velký zájem o vystoupení Simple Plan na Rock For People byl, a jak si zpěvák Pierre Bouvier dav podmaňoval svou „lámanou češtinou“ (pozn. SimplePlan.cz: tu s námi mimochodem těsně před koncertem v zákulisí pečlivě konzultoval a překvapil nás tím, že má spoustu frází stále v paměti). Neméně kladná byla i glosa serveru iDnes.cz, která vyzdvihla práci zvukaře Simple Plan Franka Jolyho a celé vystoupení označila jako „poctivou, líbivou a hlavně skvěle odpracovanou a nadšenou pop-rockovou show.“ Velmi pěkné shrnutí celého koncertu Simple Plan vydal také MusicServer. Ve svém článku autoři dokonce zmínili i web SimplePlan.cz s krátkým poděkováním, za což zpětně také velice děkujeme! 
 
A speciální díky zaslouží samozřejmě Dominika z fantastického fanclubu Simpleplan.cz, který společně třeba s Yellowcardrock.cz nebo Foofighters.cz patří mezi ty nejlepší české fanouškovské weby vůbec. A protože skupina z Montrealu se s Dominikou za ty roky velmi dobře zná, pravidelně jí na svých českých štacích děkuje. A poděkovat jí musíme i my, protože to díky ní jsou koncerty pop-punkových veteránů u nás mnohem srdnatější než kdekoliv v zahraničí.“
– MusicServer.cz [článek] –

A právě poděkování SimplePlan.cz od Pierra těsně před odehráním poslední písně vystoupení Simple Plan, bylo pro nás tím nejkrásnějším vyvrcholením celého dne. Ještě jednou mockrát děkujeme! Pokud jste jej ještě nezaznamenali na našich sociálních sítích, přikládáme jej na videu níže (za video moc děkujeme Hance!)


Bylo patrné, že si jsou Simple Plan vědomi rockové povahy festivalu, a podle toho také uzpůsobili svůj setlist, který se sestával z 18 písní, na které měla kapela cca 70 minut, a na kterém se objevily i dlouho nehrané specialitky jako „Me Against The World“ či „You Suck At Love“. Během vystoupení si SP na pódium také přizvaly dvě zpěvačky: s Taylor Acorn si zazpívali Jet Lag a s LØLØ jim zase vypomohla s I’m Just A Kid. Celý setlist si můžete prohlédnout zde:

 1. I’d Do Anything 
 2. Shut Up!
 3. Jump 
 4. Jet Lag (feat. Taylor Acorn) 
 5. Your Love Is a Lie 
 6. Addicted 
 7. You Suck at Love
 8. Welcome to My Life
 9. Me Against the World 
 10. Iconic
 11. Summer Paradise
 12. Wake Me Up (When This Nightmare’s Over)
 13. Party Medley (All Star / Sk8er Boi / Mr. Brightside)
 14. What’s New Scooby Doo? 
 15. Million Pictures of You
 16. Where I Belong
 17. I’m Just a Kid (with LØLØ)
 18. Perfect

Byli jste také na Rock For People? Jak jste si vystoupení Simple Plan užili? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem nebo na našich sociálních sítích!