Simple Plan se setkali s věrným fanouškem a splnili mu jeho poslední přání

K velmi krásnému a emotivnímu setkání došlo 7. července na Eau Grand Air festivalu ve městě Baie-Comeau v kanadské provincii Quebec. Jimmy-James Grégoire, 21letý chlapec, který trpí progresivní spinální svalovou atrofií, měl možnost odškrtnout si jedno ze svých posledních přání, když se setkal se svou oblíbenou kapelou Simple Plan jen několik týdnů před odchodem z tohoto světa ze své vlastní vůle.

Pro Jimmy-Jamese jsou Simple Plan velice důležitou součástí jeho života. Mnozí obyvatelé městeček Sept-Îles a Uashat ho často potkávají, jak si nahlas pouští jejich hudbu při projížďkách na svém motorizovaném invalidním vozíku. „Jejich písně mi evokují můj vlastní příběh, reprezentují totiž tolik různých věcí. Už teď mám připravený playlist Simple Plan pro moment, kdy zemřu,“ říká Jimmy-James, který se také svěřil, že jeho nejoblíbenější písní je novinka ‚A Million Pictures Of You‘.

Podle článku serveru Le Manic (který nám příběh Jimmy-Jamese přinesl), Simple Plan během svého vystoupení na festivalu věnovali Jimmy-Jamesovi píseň a fanoušci v davu ho podpořili skandováním jeho jména. Jeff Stinco mu dokonce věnoval i soukromé kytarové sólo. „Bylo to nádherné, jsou to úžasní lidé. Velice milí i osobně,“ řekl Jimmy-James po setkání se svými hudebními hrdiny.

Příběh Jimmy-Jamese členy Simple Plan nesmírně zasáhl. „Je to velice dojemné. Jsme rádi, že mu tímto malým gestem můžeme předat trochu radosti. Hřeje nás to u srdce,“ podělil se Pierre Bouvier serveru Le Manic. Podle Jeffa Stinco „je jednou z hlavních rolí hudby doprovázet lidi ve všech momentech jejich života,“ a také dodal, že má radost, že hudba jeho kapely doprovází tohoto chlapce jeho vlastním životem, a že jej bude doprovázet i dál až do samého konce. A konečné slovo si vzal Chuck Comeau: „Cítím se velmi dojat, že jsme do jeho života mohli přinést tolik radosti. Slyšet a vidět takovýto silný příběh pomáhá i nám stát se lepšími lidmi.

Kvůli spinální svalové atrofii Jimmy-James velice trpí každý den, což se podepisuje jak na jeho fyzickém, tak i psychickém zdraví. Z toho důvodu Jimmy-James již před dlouhou dobou učinil vlastní zásadní rozhodnutí zemřít a požádal o asistentovanou sebevraždu v den jeho 22. narozenin, 24. července 2023. Ať jej hudba provází i dál!