Rozhovor SimplePlan.cz s předkapelou letošního pražského koncertu Simple Plan: Imodium

Pokud jste se zúčastnili letošního koncertu Simple Plan v Praze (2. září), jistě jste zaregistrovali také jejich zdejší předkapelu, kterou byla mladá broumovská kapela Imodium.

Jak se ale vůbec předkapelou stali a jaké zážitky s kluky z SP z letošního září mají mi Imodium velmi ochotně prozradili v rozhovoru pro SimplePlan.cz přímo na téma Simple Plan a jejich pražského koncertu.

Přečíst si jej můžete zde:

Jak přesně jste se dostali k místu předkapely Simple Plan na jejich letošním evropském turné?

První impuls pochopitelně musí přijít od samotné kapely, která by se ráda stala součástí takového koncertu, takže jsme přes náš management poslali dotaz jaké možnosti zhostit se roli supportu jsou. V tuhle chvíli ještě stále komunikujete s českým promotérem, ten je následně vaší spojkou s managementem kapely. Cesta byla – a ne nijak těžká. Jen to vždycky chvíli trvá. Než si management hlavní hvězdy udělá čas a pak jestli o tom nechce rozhodovat i sama kapela. Jestli došlo i na rozhodování samotných Simple Plan dodnes nevíme. Během měsíce přišla jen velmi milá odpověď, že kapela bude ráda když Imodium na jejich show vystoupí. :)

Dostalo se vám od Simple Plan nějakého ohlasu na vaše vystoupení?

Dostalo! Na nic se v backstage nehrálo. Nikdo se před nikým neschovával, nikdo nebyl oddělen. Dokonce, když náš Thom měl potřebu navštívit toaletu, zjistilo se že je tam na jediném místě a to v šatně kluků ze Simple Plan.. jednoduše, pozdravíte kapelu a jdete na záchod :) Všichni jsou lidé z masa a kostí – i kluci ze Simple Plan. Nicméně co se týče ohlasu jako takového, naše šatna byla u východu na podium, každý kdo kolem šatny šel se zastavil. První kdo se zastavil byl Pierre, podal všem ruce a pochválil náš koncert.

Měli jste možnost se s kapelou setkat? Co si o jejich hudbě a členech jako takových myslíte? Jak jste si užili jejich koncert?

Několik členů našeho doprovodu má i několik společných fotek. Dokonce to bylo v jeden moment vtipný, když jsme tahali Pierra a spol. do Rock Café kam jsme po koncertě jeli, udělat si menší afterparty. Když tu byli posledně tvrdil, že někde popili, tentokrát nemohli protože po koncertě hned cestovali do další země! Jinak by prý šli. Velký sympaťáci.. ;)

V České republice jste už vystupovali jako předkapela dvěma velkým kanadským umělcům: v roce 2008 Avril Lavigne a letos Simple Plan. Dají se jejich koncerty z pohledu předkapely nějak srovnat? Viděli jste nějaké rozdíly v postojích nebo chování managementu nebo kapely/umělce k vám jako k předkapele?

V případě Simple Plan to bylo opravdu velmi uvolněný prostředí a atmosféra. Je to ale taky daný tím, že naše kapela v případě Simple Plan věděla jak ke všemu přistupovat. Co se Avril týče, tam šlo o O2 Arenu, která byla vyprodaná, to znamená skoro 15000 lidí. Byla to naše první zkušenost s takhle velkou produkcí. Chování managementu je vždycky stejné, tedy profesionální, rádi vyžadují přesnost a dodržování pravidel, tak jak je dodržuje i hlavní hvězda. Nikdo na takovém koncertě není od toho aby vám házel klacky pod nohy, ba naopak…

Co po vás vystoupení jako předkapela Simple Plan znamená?
Přece hezkej zážitek, taky zahrát před lidmi u kterých doufáte, že když nejsou v tu chvíli vašimi fanoušky, že se jimi třeba stanou :) reakce diváků byla nádherná, nečekaná. Než jsme se dostali k tomu abychom diváky vybídli třeba k potlesku a dalším hrátkám, začali sami! A zkušeností není nikdy dost…