Přidán druhý koncert v Tokiu & oznámeny předkapely japonského turné

Poté, co Simple Plan dokončí nadcházející turné po USA a Kanadě na několik týdnů opět zamíří domů, aby pořádně načerpali síly na turné po jedné z jejich nejoblíbenějších zemí: Japonsku! Kapela se objeví ve městech Nagoya, Tokio a Osaka již letos v říjnu.

A kvůli vysoké poptévce Simple Plan právě přidali druhý koncert v Tokiu, na 17. října. Tento koncert se uskuteční v jiném (a trochu menším klubu), než druhý koncert následující den – Simple Plan vystoupí v klubu Tsutaya O-East, který má kapacitu 1300 osob. Další den je pak čeká klub Zepp Tokyo pro 2700 lidí.

Kromě této novinky tu máme také oznámení ohledně předkapel tohoto japonského turné! Na všech japonských koncertních datech Simple Plan doprovodí alternativní kanadské duo USS, které je stejně jako SP pod managementem Coaliton Music. Fanoušci v Nagoyi a na druhém koncertě v Tokiu (18. října) pak budou mít možnost vidět ještě jednu předkapelu – místní Dizzy Sunfist.

17říjCelý denTokio, JaponskoPředkapela: USSTyp akce:koncert


Chuck a Jeff otevřeně promluvili o Davidově boji s depresí v talk show Les Échangistes

V úterý večer byli Chuck a Jeff ze Simple Plan a také jejich kamarád Patrick Langlois, jejich bývalý webmaster & merch guy, hosty kanadské televizní talk sho Les Échangistes. A zatímco Patrick hovořil o své vedlejší práci jako ambasador dobročinného hnutí Global Citizen, členy Simple Plan vyzpovídala moderátorka Penelope McQuade o jejich kapele, dalších turné a také o jejich kamarádovi a baskytaristovi Davidovi Desrosiers, který se kvůli pokračujícícmu boji proti depresím nezúčastní nadcházejícího turné.

Článek na Showbizz.net nám přinesl několik citací z této talk show, díky kterým můžeme vidět, do jaké hloubky Chuck s Jeffem o nemoci svého kamaráda mluvili a jak se Davidovi v současné chvíli daří. Český překlad si můžete přečíst níže:

„Kdybych řekl: „Má se dobře“, nemluvil bych samozřejmě úplně pravdu. David dělá vše potřebné k tomu, aby se uzdravil. Obklopuje se samými dobrými věcmi. Snažím se ohledně toho všeho zůstat pozitivní. Musím. David se o svých nepříjemných pocitech hodně baví s ostatními lidmi, a to je pro něj velmi terapeutické. Přijde mi to velice důležité, protože to může inspirovat i jiné lidi k tomu, aby i oni začali o svých problémech hovořit. […] Považuji za velice odvážné o tom otevřeně mluvit.

V naší kapele má stále své místo. Nikam neodchází. Rozhodli jsme se ho nijak nenahradit. To pro něj bylo velmi důležité. […] Přišlo mu, že nás zpomaluje, ale když viděl, že to zvládneme a jedeme dál, dodává mu to sílu k tomu, aby se uzdravil.“

– Jeff Stinco –

„Je naším kamarádem už 17-18 let. Když vidíš někoho, koho znáš, a koho miluješ, jak prochází takto těžkými časy, prostě ti to láme srdce. Vždy pro něj bylo trochu těžší udržovat ten šílený rytmus, který s sebou turné přináší, a to ho prostě nakonec dostalo. Podporujeme jej na 100%. Domníváme se, že odpočívat a nejít do toho zhurta je klíčem k jeho uzdravení.

– Chuck Comeau –

Nezapomeňte navštívit naší galerii, kde najdete další fotografie Chucka a Jeffa (a Patricka) z Les Échangistes:VIDEO: Chuck a Jeff oznamují vydání No Pads vinylu

Ačkoliv je v Evropě dostupný již od začátku června, Severní Amerika se prvního alba Simple Plan na speciálním červeném vinylu dočká oficiálně až tento týden, 18. srpna [prohlédněte si seznam míst, kde si můžete tento vinyl objednat – i v ČR!].

A aby podpořili jeho vydání, Chuck a Jeff se rozhodli natočit krátké video, ve kterém tuto limitovanou edici vinylů představili. Podívejtese na něj níže:První ukázka z dokumentu o jihoamerickém turné Simple Plan

Herby Moreau, populární kanadský moderátor a TV osobnost, doprovodil loni v prosinci Simple Plan na jejich turné po Jižní Americe. Jeho cílem bylo zdokumentovat cesty této kapely, jejich interakce s fanoušky a samozřejmě také jejich koncerty v rámci nové série jeho dokumentárního pořadu Vie de tournée.

Epizoda Vie de tournée se Simple Plan bude mít premiéru již příští týden, 24. srpna na kanadském TV kanálu Vie, a první trailer už je tady.

Podívejte se na něj zde:Simple Plan v Davidově rodném městě Matane předvedli emocionální show

Vůbec poprvé ve své kariéře zavedl tuto sobotu časový rozvrh Simple Plan do quebeckého města Matane – rodiště jejich baskytaristy Davida Desrosierse. A i přesto, že se David na tento koncert těšil opravdu dlouhou dobu, vzhledem ke svým problémům s depresí, se jí (a všech dalších nadcházejících koncertů po USA a Kanadě) nemohl zúčasnit. Z toho důvodu bylo pro zbývající členy Simple Plan o to více důležité, aby místnímu davu předvedli naprosto perfektní show – aby byl na ně David pyšný.

Ten den odpoledne byli Chuck, Pierre, Jeff a Sebastien pozváni na radnici Matane, kde se setkali s místním starostou a podepsali radniční knihu návštěv. Zároveň této příležitosti také využili k tomu, aby městu poděkovali za jejich zapojení do plánu Unie quebeckých samospráv a Simple Plan Foundation, který se snaží přimět quebecká města, aby vytvořila pracovní místa pro mladé osoby z dětských domovů, kteří by jinak velice nesnadno hledali zaměstnání.

Na několik fotografií z návštěvy SP matanské radnice se můžete odívat v naší galerii:

O několik hodin později se pak už Simple Plan dívali z pódia festivalu Éole en musique v Matane a široký a velice rozmanitý dav lidí, kteří si je přišli poslechnout. Ať už dlouholetí fanoušci z Montrealu a jeho okolí, nebo čtyřicátníci v zadních řadách – na koncert se bez rozdílu věku a pohlaví přišly podívat tisíce lidí. A ačkoliv na místě nebyl, Davidův duch byl cítit všude kolem v průběhu celého večera.

Podobně jako v La Tuque, ani, Pierre představil Welcome To My Life s velmi emocionálním úvodním proslovem o Davidovi, ve kterém mimo jiné zmínil, že si pro tento koncert zvolil tričko s růží, protože mu připomínala Davida (jméno ‚Desrosiers‘ znamená „z růžového keře“). Níže si můžete na videu poslechnout Pierrův proslov a zároveń s ním níže najdete i jeho český překlad:

„Samozřejmě jsme velice smutní, že tu s námi David dnes nemůže tento moment sdílet. Pokud nás sledujete na sociálních sítích, tak už víte, o čem mluvím. Pokud ne, tak… David nyní prochází velice těžkým obdobím a je pro něj velice důležité, aby se dal do pořádku a byl dlohodobě zdravý – proto tu dnes nemohl být. Myslíme na něj a já tu mám pro něj – „Desrosierse“ – na hrudi malou růžičku. Dnes večer, protože jste jeho rodné město, a protože jsme tu poprvé, křičte prosím pro Davida z plných plic. Chci, abyste se mnou nyní všichni zpívali, protože na něj moc myslíme. Moc ho milujeme a protože tu teď není, něco vám teď slíbíme: slibujeme, že se do Matane zase vrátíme – s Davidem. Takže si se mnou zazpívejte tuto další píseň. Chtěli bychom ji věnovat Davidovi. Jmenuje se Welcome To My Life.“

– Pierre Bouvier –

A na závěr jako vždy, fotografie z koncertu v Matane:SimplePlan.cz slaví 10 let online!

Dnes si připomínáme 10 let od založení SimplePlan.cz a začátku role této stránky jako hlavního dodavatele novinek o Simple Plan fanouškům po celém světě.

10 let. 10 LET! Celé jedno desetiletí! Když si to tak vezmeme, tak desetileté dítě, to už je celkem velké dítě, co říkáte? A o to víc, když je to 10-leté dítě, které doslova vyrostlo v online světě. A já bych řekla, že jsme ho vychovali celkem dobře.

Po roce a půl tréninku v blogové sféře (2005 – 2007), kterou si někteří z vás ještě možná pamatují, jsem konečně otevřela SimplePlan.cz přesně 13. srpna 2007 jako skutečnou stránku, dostupnou ve dvou jazykových verzích (v angličtině a v češtině). A o deset let později je SimplePlan.cz stále tady, rozšířeno po všech sociálních sítích na které si jen vzpomenete, a s 10 lety zkušeností a SP znalostí na zádech.

Webové stránky přicházejí a zase odcházejí. Bohužel jsme se během let museli na internetu rozloučit s velkým množstvím skvělých fanstránek o Simple Plan, ale z velké části díky ohromné oddanosti fanoušků Simple Plan a jejich snaze dozvědět se co nejvíce o své oblíbené kapely a jejich vlastní ochotě přispět k jejich online podpoře se SimplePlan.cz podařilo i po 10 letech stále na této scéně zůstat a pomáhat rozšiřovat informace o té jedné kanadské kapele, kterou máme tak rádi. V tuto chvíli je SimplePlan.cz nejdéle bez přestávky fungující fanstránkou o Simple Plan v historii této kapely.

Všechny předešlé designy SimplePlan.cz od 2007 do 2017
[klikněte na obrázek pro plné zobrazení]

Přečtěte si kompletní detaily k historii SimplePlan.cz zde

Chtěla bych proto využít této příležitosti a poděkovat všem z vás, kteří stránku denodenně čtete, a o to víc také těm, kteří sami zasílají tipy, fotky, videa, nebo pomáhají s překlady. Za těch 10 let, kdy tuto stránku stihlo navšívit na téměř 30 milionů návštěv, vás bylo již opravdu hodně a veškeré vaší pomoci a podpory si nesmírně cením. Vždycky jsem věřila, že fanoušci mohou mít neskutečnou sílu, když se dokáží spojit – a vy jste mi to pomohli dokázat. A nemohu zapomenout také na ty z vás, kteří po světě hrdě chodí s plackou SP.cz – moc děkuji za to, jak úžasně takto stránku podporujete! Projekt s plackami SP.cz začal něco málo před rokem a od té doby jsem již musela nechat vyrobit další várku, protože už jsem z té první stihla všechny rozdat. Nemůžu se dočkat, až budu moci v příštích měsících rozdat tyto odznáčky i dalším z vás!

Samozřejmě, nic z toho by nebylo možné bez neuvěřitelné podpory členů Simple Plan. Chucku, Jeffe, Pierre, Davide a Sebe – jste nejlepší. Nejen vaše krásná slova o stránce, ale také váš celkový neutuchající postoj k tomu, aby člověk nepřestával s tím, co má rád a pokračoval dál mi dodávají sílu k tomu, abych i já v tom, co dělám, pokračovala i nadále. Díky za vaší laskavost, vaše povídání, a za vaší ochotu mi vždycky zodpovědět mé (někdy i trochu otravné) dotazy. Bylo mi ctí vás všechny ty roky podporovat a velice ráda v tom budu i nadále pokračovat. Velké díky pak také patří Simovi, Fredovi a celému Coalition teamu za veškerou jejich podporu a pomoc – hrozně moc vám za vše děkuji.

Díky za těch posledních 10 let, snad těch dalších 10 bude ještě lepších :)

P.S. Dnes toto krásné výročí slavíme s dalšími fanoušky na srazu SP fanoušků v Praze! Nezapomeňte proto dnes sledovat naše Instagram Stories :)


Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes for Sale. | Thanks to Premium Themes, Jumbo CD Rates and Top WordPress Themes