Členové Simple Plan vyjádřili smutek nad úmrtím Chestera Benningtona

Celý hudební svět včera zasáhla tragická a šokující zpráva. Ráno 20. června byl hlavní zpěvák kapely Linkin Park, Chester Bennington, nalezen mrtvý ve své rezidenci v Los Angeles, jeho smrt potvrzena jako sebevražda.

Bylo by asi velice těžké najít v alternativní hudební scéně, jakkoliv rozmanitá je, jedinou kapelu, která tak či onak nebyla ovlivněna hudbou Linkin Park. Simple Plan jsou samozřejmě jednou z nich – již od svých začátků k Linkin Park členové Simple Plan vzhlíželi a byli také jednou z posledních kapel, která s nimi měla možnost hrát na jednom pódiu – a to u nás v Praze, v České republice na letošním Aerodrome Festivalu, kde byli Linkin Park headlinerem. V současné chvíli není známo, jestli bude kapela pokračovat i po této tragédii.

Smutná zpráva o úmrtí Chestera Benningtona velmi silně zasáhla členy Simple Plan, kteří na sociálních sítích během večera vyjádřili svou bolest nad ztrátou tohoto zpěváka Linkin Park. Co členové Simple Plan o Chesterovi napsali, si můžete v českém překladu přečíst níže:

„Můj kamarád mi právě řekl o Chesteru Benningtonovi: Jsem zdrcen. Viděl jsem ho jen před několika týdny a vypadal tak šťastně… Odpočívej v pokoji, Chestere…

Jsem v šoku. Ani nevím, co říct. Mé myšlenky a modlitby jsou s celou velkou Linkin Park rodinou. Je to tak smutné. Chester byl vždycky tak vřelý, milý a velkorysý ke mně i k ostatním klukům z SP… Nemůžu přestat myslet na jeho 6 dětí…“

– Jeff Stinco –

„Tohle mě hodně zasáhlo. Jsem naprosto otřesen. Chesterovo úmrtí mi zlomilo srdce. Byl jedním z nejvlivnějších umělců naší generace a já jsem vždycky jmenoval Linkin Park, kdykoliv se mě někdo zeptal, ke komu vzhlížím a kdo mne inspiruje.

Měli jsme možnost se s ním střetnou hned několikrát a vždy jsem byl velmi ohromen tím, jak skromný a milý Chester byl. Poprvé jsme se setkali v Bangkoku v roce 2005 na MTV Asia Aid Awards a i přesto, že už tehdy z něj byla superstar, tak se s námi vybavoval a choval se k nám jako k dlouholetým přátelům. Hráli jsme spolu v Římě a také před několika týdny v Praze. Chester si dokonce vyhradil čas na to, aby sledoval naši show a pobavil se s námi předtím, než sám vyšel na pódium.

Je to obrovské klišé v takovýchto situacích, ale když jsem se s ním viděl naposledy, vypadal skutečně ohromně šťastně a spokojeně. Rád bych vyjádřil svou upřímnou soustrast jeho rodině, členům kapely a LP komunitě po celém světě.“

– Chuck Comeau –

Sebastien poté v tichosti a jednoduchosti publikoval Instagram Story s fotografií Chestera Benningtona, uznávajíc tím tak jeho odkaz. Simple Plan jako kapela následně vydala oficiální vyjádření skrze svůj Instagram:

„Jsme naprosto šokováni a zdrceni zprávou o smrti Chestera Benningtona. Měli jsme tu poctu a potěšení s ním a s Linkin Park mnohokrát sdílet jedno pódium, takže tato zpráva opravdu hodně bolí. Byl tak neskutečně talentovaný a vždy tak milý, velkorysý a neskutečně přívětivý k naší kapele. Děkujeme za všechnu tvoji hudbu, naději a inspiraci, kterou jsi předal všem svým fanouškům po celém světě. Celé tvé rodině, členům kapely a celosvětové LP komunitě bychom chtěli vyjádřit upřímnou soustrast.“

– Simple Plan –

Za SimplePlan.cz bych také ráda vyjádřila náš smutek nad ztrátou takové osobnosti, jakou byl Chester Bennington. V naší mysli je jeho rodina, přátelé, kamarádi z kapely a samozřejmě také fanoušci Linkin Park. Cítíme vaší bolest a naše komunita je tu pro vás. Prosím, pokud si kdykoliv budete připadat, že nevíte jak dál, zkuste vyhledat pomoct a promluvit si o tom s někým. Vždycky je tu někdo, kdo si vás vyslechne. Na každém z vás záleží.No Pads speciál #3: Jak vznikl název tohoto alba?

V roce 2017, slaví Simple Plan 15 let od vydání svéh debutového alba No Pads, No Helmets… Just Balls speciálním celosvětovým výročním NPNHJB turné [všechna nadcházející koncertní data najdete v naší sekci Turné!].

No Pads turné se vrací již v srpnu, a aby vás SimplePlan.cz ještě trochu více nabudilo, mám pro vás připravený „No Pads speciál“ – aneb sérii článků, které vám dají nahlédnout o něco víc do éry No Pads prostřednictvím možná i dosud neviděných, či neslyšených flashbacků. Máte se na co těšit!

[No Pads speciál #1] | [No Pads speciál #2]

Třetí část No Pads speciálu SimplePlan.cz nás přivádí k samotnému albu – a to konkrétně k jeho názvu: „No Pads, No Helmets… Just Balls“ (v překladu „Žádné chrániče, žádné helmy… jen koule“). Tento název odstartoval trend Simple Plan pojmenovávat prakticky každé jejich další album názvem s dvojitým významem (všechny, až na třetí eponymní). Ale jak kluci k tomuto dnes již klasickému názvu jejich prvního alba došli? Jelikož na začátku 21. století neexistovaly prakticky žádné sociální sítě, nemáme tu zachováno příliš velké množství rozhovorů, na které bychom se při vyhledávání informací z minulosti mohli spolehnout. Ale i přesto se nám podařilo najít několik, ve kterých se kapela k názvu alba vyjádřila.

První zmíněný rozhovor byl pro server Kidzworld a v něm byli Sebastien a Chuck přímo dotázáni na název alba. Jelikož se však kluci v minulosti (a ani teď) nebrali příliš vážně – jejich odpověď, která vyzdvihuje jejich „lásku ke koulím“ musíme brát trochu s rezervou:

Chuck: „Název alba… víš, my si ani moc nevzpomínáme, jak přesně vzniklo… jen jsme tak blbli a potřebovali jsme nějaký název.“

Seb: „No… prostě máme rádi kulaté předměty (pozn. překl. – „ball“ má dvojí význam – koule a míč)! ať už v podobě basketbalových míčů, s těma si moc rádi hrajem… vlastně si rádi hrajem s různými typy koulí..

Chuck: „Fotbalové míče, masové kuličky… prostě jsme chtěli být upřímní a říct to narovinu.“

– Rozhovor pro Kidzworld (2002) [odkaz] –

A zatímco odpověď z předchozího rozhovoru nám žádný příliš věrohodný význam názvu alba nepřinesla, jeden takový vedlejší význam No Pads proradil Jeff v rozhovoru pro Idobi radio v roce 2003:

Pierre: „Prostě jsme to nějak dali dohromady. Ani nevím, jak jsme k tomu došli. Prostě… prostě jsme chtěli něco vtipného a tak trochu zapamatovatelného. A myslím si, že to se nám jistým způsobem povedlo.“

Jeff: „Později jsme také přišli na další význam toho názvu! Víš, chce to koule, aby se pěk kanadských kluků z Montrealu rozhodlo jít do toho a dobýt svět..“

Pierre: „Chce to deset.“

Jeff: *laughs* „Chce to dest koulí.“

Chuck: „Pět párů.“

– Rozhovor pro Idobi radio (2003) [odkaz] –

Myslím, že se všichni shodneme, že jelikož byl název alba vytvořen především jako vtipná slovní hříčka, která měla kapelu představit jako zábavnou a takovou, která se nebere příliš vážně, nejlepší na tomto názvu je, že si ho každý může vyložit po svém. Jaká by byla VAŠE interpretace tohoto názvu? Dejte nám vědět v komentářích!FOTKY: V zákulisí v Londýně s Jeffem a Chuckem ze Simple Plan

Server GigGoer, jehož rozhovor s Jeffem a Chuckem jste již měli možnost vidět, nyní publikoval tři nové fotografie ze zákulisí londýnské haly O2 Forum Kentish Town, kde Simple Plan 9. června vystoupili.

Prohlédněte si tyto fotky Jeffa a Chucka ze zákulisí v Londýně v naší galerii:The Bottom Line budou předskakovat Simple Plan i v USA a v Kanadě!

I pokud jste se možná nezúčastnili jediného koncertu SP v Evropě v průběhu posledního roku a půl, pokud sledujete novinky o Simple Plan, pak jste již zaručeně slyšeli o The Bottom Line. Tato čtyřčlenná britská kapela z okolí Londýna poprvé předskakovala Simple Plan loni v Evropě na první části jejich TOFTT turné a poté, co se mezi SP a TBL vyvinuly velmi přátelské vztahy, byli také jedinou předkapelou, kterou SP následně požádali, aby se k nim přidala i na druhé části tohoto evropského turné loni v květnu [přečtěte si rozhovor SP se zpěvákem TBL zde]. A netrvalo dlouho a na dalším evropském turné, které se konalo letos v létě Simple Plan opět poprosili The Bottom Line, aby jim na několika koncertech dělali předkapelu a jejich zpěvák Callum Amies se dokonce stal kytarovým technikem Simple Plan po dobu celého evropského turné.

Takže v tuto chvíli už se zdá turné Simple Plan bez The Bottom Line, jako by to ani nebylo pořádné turné. A to si asi mysleli i kluci ze Simple Plan, neboť aby svým kámošům vypomohli a představili je zbrusu novému – severoamerickém turné, rozhodli se jim opět dohodit místo předskokanů na jejich NPNHJB turné – tentokrát v USA a v Kanadě!

Kvůli jejich srpnovém koncertu v Praze, kde předskakují The Offspring, The Bottom Line nebudou přítomni na prvních pěti koncertech amerického turné a oficiálně se k SP připojí až v Houstonu, v Texasu. V USA budou The Bottom Line předskakovat SP po boku Set It Off a Patent Pending. V Kanadě poté po boku Courage My Love a Selfish Things.

Všechna nadcházející koncertní data NPNHJB turné najdete v naší Sekci Turné!Set It Off: „Díky nám jsou Simple Plan závislí na únikových hrách“

Jestli je tu další dvouslovný výraz, který byl na Instagramech členů Simple Plan v posledních měsících skloňován víc, než ‚No Pads‘, tak je to určitě ‚escape room‘, nebo-li úniková hra.

Zatímco totiž na Taking One For The Team turné trávili Simple Plan své dny volna hraním laser tagu v různých městech po celém světě, na No Pads turné vyměnili kluci laser tag právě za únikové hry, které jsou o trochu více intelektuálně náročně. Ale jak tato jejich obsese vůbec začala? Zpěvák kapely Set If Off Cody Carson na to má odpověď!

Cody nedávno natočil rozhovor pro server Lizzie’s Lowdown, ve kterém se mimo jiné zmínil i o předskakování Simple Plan an jejich nedávném turné po USA, a jak právě tam přivedl SP k „unikání“:

Reportér: Jaké bylo turné se Simple Plan? Jací jsou?

Cody: Oh, oni jsou vážně moc milí. Víš, u nás doma máme takovou hru, která se jmenuje Munchkin. Je to taková strategická desková hra. A když jsme doma, tak si s klukama raději zahrajeme něco takového, než abychom šli někam do baru. A zjistili jsme, že oni nejsou o nic jinačí. Měli jsme jednou den volna a našli jsme takovou hernu, kde se dalo pít a zároveň hrát hry. Měli tam různé videohry, laser tag, bowling a tak jsme do toho šli. Nakonec jsme pili pivoa zahráli jsme si 14krát laser tag. Taky jsou teď díky mně závislí na únikových hráh, takže na příštím turné si s nimi dáme několik únikovek.

– Cody Carson –

(zpěvák Set It Off)

Set It Off se k Simple Plan opět přidají na druhé části jejich No Pads, No Helmets… Just Balls turné po USA. Veškerá koncertní data najdete zde.Simple Plan v Londýně pózovali pro polaroidový photoshoot

Ještě předtím, než před měsícem (9. června) s plnou energií zamířili na pódium londýnské haly O2 Forum Kentish Town se kluci ze Simple Plan zúčastnili speciálního photoshootu s místním fotografem Antem Adamsem. Proč speciálního? Protože byly všechny fotografie pořízeny na polaroidový fotoaparát!

Prohlédněte si tuto raritku v naší galerii:


Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes for Sale. | Thanks to Premium Themes, Jumbo CD Rates and Top WordPress Themes