1 měsíc do evropského NPNHJB turné Simple Plan: co můžeme očekávat?

Přesně za měsíc se Simple Plan konečně po celém roce vrátí k nám do Evropy, kde zahájí evropskou část svého No Pads, No Helmets… Just Balls turné k 15. výročí svého prvního alba Po velkém úspěchu americké části tohoto silně nostalgického turné již nyní můžeme s jistotou říci, že se evropští fanoušci mají rozhodně na co těšit!

Pojďme se tedy společně podívat na to, co nás na Simple Plan turné v květnu a červnu čeká:

Předkapely

Během posledních let se u Simple Plan již stalo tradicí, že s sebou na turné nevezou jen jednu kapelu, ale spíše dvě nebo dokonce i víc! V našem případě to bude to druhé, neboť Simple Plan v Evropě vystoupí s celkem pěti předkapelami: The Bottom Line, Mallory Knox, Milestones, Four Years Strong a Trashboat. Ale nemusíte se obávat! Neznamená to, že byste museli čekat, až vystoupí všech pět kapel, než konečně zahrají SP! Na každém koncertě totiž vystoupí jen některé z nich.

Tou „nejstabilnější“ kapelou tohoto turné budou Mallory Knox, které vystoupí na všech evrpských NPNHJB koncertech SP, kromě Londýna. Pokud se chystáte na jeden z NPNHJB koncertů evropského turné a nevíte, kdo bude SP předkakovat, stačí se mrknout do sekce Turné!

Setlist

Pokud nám americké turné něco prozradilo, pak je to rozhodně setlist. Na koncertech, které jsou součástí NPNHJB turné Simple Plan zahrají celé své první album No Pads, No Helmets… Just Balls – a to od začátku až do konce, a to i včetně ‚Grow Up‘ přímo před ‚Perfect‘. Poté se kapela ještě jednou vrátí na pódium, tentokrát však s přídavkem plným krásného mixu jejich největších hitů z dalších alb. Celý set Simple Plan tak trvá okolo 90 minut. Jak celý setlist NPNHJB turné vypadá se dozvíte zde.

The question remains whether the band plans to change up their setlist for the European tour a little bit or not. We’ve previously heard they might include ‚Vacation‘ on the setlist eventually. Will it happen in Europe?

Festivaly… a jejich setlisty

Jestliže se však chystáte na některý z festivalů v rámci evropského turné Simple Plan, neočekávejte, že na něm uslyšíte celé No Pads album naživo. Vzhledem k tomu, že se jedná o festivalu, kde se diváci neskládají pouze z fanoušků této kapely, a také kvůli omezenému času na pódiu (obvykle okolo 45 minut), bylo zřejmé, že se Simple Plan nemohli vyhnout rozhodnutí nezahrnout tyto akce do svého NPNHJB turné. Místo toho na Rock Am Ring (Německo), Rock Im Park (Německo), Download festivalu (Velká Británie), Aerodrome Festivalu (Česká republika) a Nova Rocku (Rakousko) se fanouškům dostane setlistu plného největších hitů kapely, které si užije každý člověk, který na daný festival dorazí – ať už je fanouškem, nebo zná SP jen z rádií. Je velmi pravděpodobné, že setlist těchto festivalů bude podobný, či stejný jako ten, který SP používali na festivalech v minulém roce (naposledy např. v Peru, v prosinci 2016) – prohlédněte si jej v naší Setlist sekci.

Překvápka na pódiu

Nebyl by to koncert Simple Plan, kdyby během něj kapela neměla schovaná nějaká ta esa v rukávu pro své drahé fanoušky. Ať už je to Chuckův skok do davu fanoušků a následné crowdsurfování během ‚Grow Up‘, Pierrův hod kytarou uprostřed ‚Perfect‘, velké nafukovací míče na hlavách davu během ‚Summer Paradise‘, party medley na festivalech, Davidovy neslušné vtípky… a podle nejnovějších fotek a videí z amerického turné také spousta „dabbování“ – rozhodně se na koncertě SP nebudete nudit.

Merch

Pro ty z vás, kteří byste si z koncertu rádi odnesli nějaký ten suvenýr, bude jistě hlavní zastávkou po jeho skončení stánek s merchem, kde si můžete zakoupit například různá trička, speciálně navržená pro toto NPNHJB turné! Kromě triček, které jsme měli již možnost vidět na americkém turné, budete mít v Evropě možnost zakoupit si samozřejmě i speciální evropskou edici tour trička, které bývá vždy velkým best-sellerem. Takže s sebou určitě nějaké to love!

Více updatů

Jak už vás mohlo napadnout, jelikož je SimplePlan.cz v Evropě [jako] doma, můžete očekávat o to více novinek, fotografií, videí a překvapení právě z tohoto nadcházejícího turné. Osobně se zúčastním koncertů v Berlíně, Hamburku, Londonýně a Praze, odkud můžete očekávat detailní reportáže. A možná se chystá taky nějaký ten rozhovor :)

Zbývající koncerty turné nám pomohou novinkami pokrýt evropští fanoušci – takže pokud hodláte za SP vycestovat a rádi byste se podělili se svými vzpomínkami, fotkami a informacemi z těchto koncertů, určitě po každém z nich nezapomeňte kontaktovat SimplePlan.cz. Ostatní fanoušci vám jistě budou za všechny informace velmi vděční!.

A na závěr: pokud jste ještě neslyšeli o plackách SimplePlan.cz, jejich druhá verze je již na světě a vy ji budete mít možnost získat právě na tomto nadcházejícím evropském turné Simple Plan, kde je budu rozdávat. Zároveň také chystám další scavenger hunty (honby za pokladem) v různých evropských městech, kde je budete moci také najít! Nezapomeňte proto SimplePlan.cz sledovat na Instagramu, Twitteru a Facebooku, ať vám nic neunikne! :)