Další natáčení: na posledním koncertu americké NPNHJB tour v San Diegu – živé DVD nebo Resurgence?

Měsíc uběhl a první část amerického NPNHJB turné k 15. výročí této desky je u konce. Ale ještě než řekneme sbohem rekapitulacím tohoto amerického turné (alespoň do té doby, než se tam SP v sprnu vrátí), si pojďme povykládat o té poslední: včerejší show v San Diegu, v Kalifornii.

Koncert se konal v House Of Blues San Diego, což je středně velký klub o kapacitě 1500 osob, a včera večer zde bylo náležitě narváno. A to nejenom fanoušky – podle očitých svědků byl mezi návštěvníky koncertu i Arnold Lanni, samotný producent debutového alba Simple Plan – „No Pads, No Helmets… Just Balls“.

Po vystoupeních předkapel, Seaway a Set It Off, se Simple Plan v plné parádě vrhli na pódium sami, aby zahráli od začátku do konce celé své první album a v přídavku také několik největších hitů z dalších alb. Jinde ve městě byste ten večer nechtěli být – a o to víc, když vám povím, že se Simple Plan opět rozhodli tento koncert natáčet! Možná si vzpomenete, že před několika dny Simple Plan v Anaheimu natáčeli svou show za pomocí profestionálního filmového štábu, přičemž fanouškům bylo řečeno, že se jedná o natáčení „pro DVD“. V San Diegu však natáčení začalo už o něco dříve. Peter John, australský režisér, který společně s Chuckem Comeau co-produkuje dokumentární film o návratu pop-punku na hudební scénu, zvaný Resurgence. Spolu s ním byl na místě i asistent režie tohoto dokumentu,
Dan Coronado. Tento tým, včetně Chadyho Awada pak byl viděn, jak natáčí některé členy Simple Plan v zákulisí HOB San Diego před koncertem Simple Plan, odkud také pochází následující snímek Jeffa:

Stále nám však na stole zůstává otázka, jestli bylo včerejší natáčení v San Diegu určeno pro dokument Resurgence, jelikož byl na místě celý jeho tým, nebo jestli můžeme skutečně očekávat najěké živé DVD k připomenutí tohoto výročního NPNHJB turné. Samozřejmě se mohlo jednat o obojí a Chuck může v budoucnu záběry z turné použít i pro Resurgence, ale je tu ještě jedna indicie, která nám napovídá, že by se molo jednat o natáčení pro živé DVD, které by mohlo obsahovat i nějaké zákulisní záběry z turné. Podle May, která se koncertu zúčastnila, byli fanoušci před koncertem vyzpovídáváni na kameru. Štáb se fanoušků ptal na takové otázky jako „Co pro vás Simple Plan znamenají?“ a „Která píseň z NPNHJB je vaší nejoblíbenější, a proč?“. Takové záběry by pak samozřejmě byly velmi vítanou součástí DVD o turné k 15. výročí NPNHJB.

v současné chvíli není známo žádné ani předběžné datum vydání ani jednoho z výše zmíněných projektů, ale pokud Simple Plan skutečně plánují vydat DVD k oslavě tohoto NPNHJB turné, můžeme předpokládat, že by toto natáčení mohlo probíhat i na jiných kontinentech. Nakonec, Simple Plan toto turné již příští měsíc přivezou do Evropy, následně v létě opět do USA a v září je s tímto turné čeká jejich rodná Kanada. A další turné se ještě mají oznámit.

Zatímco tedy čekáme na bližší informace o případném novém živém DVD, pojďme si to čekání trochu ukrátit pohledem do galerie, kde již najdete několik fotografií ze včerejší show v San Diegu: