Ilustrátor kazetového designu trička Simple Plan odhalil své původní návrhy

Jméno kanadského ilustrátora Mathieu Beaulieu neslyšíme ve světě novinek Simple Plan poprvé – v březnu roku 2016 jsme o něm psali poprvé, když se na internetu poprvé objevily jeho prvotní skicy designu trička s mývalem [toto tričko stále najdete zde!], které Pierre velice rád nosil na první části Taking One For The Team turné (například i na koncertě v Praze). Kromě toho pak Beaulieu později také stál za návrhem současného designu Jeffova trsátka.

Ale to není vše, na čem zanechal Mathieu Beaulieu u Simple Plan wsvůj rukopis. Možná si vzpomenete na velmi populární design trička Simple Plan s kazetou se slovy „for When You Miss Me“ načmáranými na jedné ze stran kazety [i toto tričko je stále dostupné online!], které se úspěšně prodávalo jak na Taking One For The Team turné, tak i na následném No Pads tour. Slova na kazetě byla samozřejmě odkazem na píseň „Nostalgic“ z alba Taking One For The Team, kde Pierre v prvním verši zpívá:

I found your picture looking through a book
It was the one I took
When we were driving on Sunset
Descendents playing on a mix CD
That you just made for me
You wrote „For when you miss me“ on it

………………………………………

Našel jsem tvou fotografii, když jsem prolistovával knihou,
Byla to ta, kterou jsem pořídil,
Když jsme spolu projížděli Sunsetem,
Descendents nám hráli na mixu na CD,
Které ji pro mě vytvořila
Napsala jsi na něj „Až ti budu chybět“

– Simple Plan – Nostalgic –

Mathieu Beaulieu nyní na svém profilu na Behance zveřejnil několik prvotních návrhů právě tohoto designu, ze kterých můžeme vidět průběh jeho myšlenkových procesů při vytváření tohoto návrhu.

Níže můžete na vínovém poli vidět finální verzi designu kazety, na kterém je si můžete povšimnout toho, že vytažená páska je chytře stočena do formy písmen S a P. A právě v prvotních návrzích si Mathieu s touto povytaženou páskou celkem pohrával – V jedné ze skic je například patrné, že se pokoušel z pásky vytvořit slovo „yeah“. Všechny původní návrhy kazetového designu také nezahrnují finální odkaz na „for When You Miss Me“, ale na kazetě se na nich objevuje přímo název alba, na kterém se tato píseň nachází, tedy TOFTT. Jediný odkaz na Nostalgic najdeme na designu CD mixu, který sice není tak „retro“ nebo tak „nostalgický“ jako zbývající návrhy, nicméně mnoho starších fanoušků Simple Plan se s vypálenými CD ztotožní asi více než s kazetou, a navíc je CD přímým odkazem na řádek z textu písně, na které design odkazuje, což byl jistě také jeden z důvodů, proč byl tento design zvažován.

Prohlédněte si všechny návrhy Mathieu Beaulieu níže a dejte nám vědět, co si o nich myslíte!