Jeff Stinco o Davidově hladkém návratu ke kapele po letech boje s depresemi

Davidův nedávný návrat ke kapele po dvouleté absenci, kdy se zaměřoval na vlastní duševní zdraví po letech boje s depresemi, většina fanoušků netrpělivě očekávala již velice dlouhou dobu. Jaké ale bylo opětovné sžívání s pátým členem z pohledu dynamiky kapely, která se již během posledních dvou let zvykla vystupovat jako čtyřčlenná?

V novém rozhovoru s Jeffem Stinco pro Substream Magazine se reportéři zaměřili právě na toto téma a na Jeffův pohled na Davidův návrat ke kapele.

Celkově vzato, i přes počáteční strachy členů kapely ohledně toho, jak bude Davidův návrat vlastně probíhat – jelikož se „vztahy mezi členy kapely již stihly ustavit do formy čtyř-členné kapely, a kluci se domnívali, že se budou moci znovu naučit s Davidem žít“, proběhl podle Jeffa Davidův návrat neskutečně přirozeně a všichni členové si velice rychle opět zvykli na to mít Davida kolem sebe.

Přečtěte si níže, co dalšího Jeff řekl k důležitosti silného duševního zdraví:

“Hodně věcí v životě se prostě stane jen tak najednou – prostě si je nevybereš. Fyzické zranění a nemoci jsou velmi jednoduše pochopitelné pro lidskou mysl – pokud má někdo nosu v sádře, je jasné, že nemůže chodit – ale kolem přiznání se, že je člověk nemocný duševně, stále ve společnosti existuje určité stigma. Boj s duševním zdravím je často kritizován jako slabost, nebo osobní selhání, ale tomu tak skutečně není. Naopak si myslím, že měl David neuvěřitelnou kuráž učinit každý krok k tomu, aby se mu dařilo lépe, a aby se k nám mohl opět v pořádku vrátit. Hodně se mu podařilo změnit svůj životní styl a nyní je opět s námi na turné.

– Jeff Stinco –