Koncert v Portlandu: Simple Plan zastavili show na 15 minut kvůli fanynce v epileptickém šoku

Páteční show v Portlandu byla další ze série těch, na kterých mělo SimplePlan.cz na místě svého vlastního korespondenta – Kristínu ze Slovenska – takže se v následujících odstavcích můžete těšit na podrobný report z dalšího No Pads koncertu.

Někteří členové SP měli ten den na místě své přítelkyně, manželky a děti, což znamenalo, že s nimi samozřejmě chtěli strávit co nejvíce času. Podle Kristíny mohli fanoušci vidět Chucka s jeho syna Londona pobíhat po pódiu a také v prostoru pod pódiem, ještě než koncert SP vůbec začal. Po skončení koncertu pak Chuck dokonce svěřil Londonovi jeho poslední paličku, kterou měl sám vhodit do davu.

Celá No Pads část tohoto koncertu probíhala jako vždy přesně podle plánu – všichni se velice bavili a kluci do svého vystoupení dávali vše, co mohli. Není divu, že pak kluci na sociálních sítích o této show psali jako o jedné z nejlepších, které za poslední dobu hráli. Během koncertu se Pierrovi podařila jedna úsměvná záležitost, když na pódiu prohlásil, že je to poprvé, co Simple Plan hrají v této koncertní síni (Crystal Ballroom). Jedna z fanynek uprostřed davu však Pierrovi nahlas namítla, že naposledy, co byli v Portlandu, hráli na tom samém místě. Pierre proto odvětil: „Aha… tak jo, vy o tomhle víte asi víc, než já.“ A otočil se na zbytek davu se stejným nadšením, jako předtím, a zakřičel: „Toto je PODRUHÉ, co hrajeme v této síni!!“

Nyní ale k trochu závažnějším záležitostem. Poté, co kluci zahájili svůj přídavek, který obsahuje své největší hity, během písničky Jump zkolabovala dívka v první řadě, což donutilo kapelu okamžitě zastavit svou show. Trvalo pak téměř 15 minut, než mohli opět začít hrát. Níže si můžete přečíst, jak nám tuto nepříjemnou situaci popsala fanynka Kristína, která během koncertu stále v těsné blízkosti této dívky:

„Kluci hráli Jump, když najednou holka v první řadě, byla asi 3 místa ode mě, dostala (asi epileptcký) záchvat. Začala se strašně třást, až spadla na zem, a všichni okamžitě uvolili místo kolem ní a vytvořili koridór pro ochranku. Kluci přestali hrát a nikdo nevědět, co má dělat, protože ona vlastně jen tak „obyčejně“ neomdlela, kdy ti více méně stačí jen voda. Tak během těch prvních asi dvou minut to byl celkem chaos, nikdo nevěděl, co má dělat (kromě toho, že se pro ní vytvořil ten prostor), až tam pak doběhla holka ze zákulisí, která měla na telefonu záchranku, a ti jí diktovali, co s ní má dělat. Po pár minutách přišli i hasiči, a potom i lékaři, a nakonec se z toho holka dostala, ale museli přerušovat show asi na 15 minut.“

– Kristína (fanynka) –

Navzdory této nepříjemnosti během přídavku však Kristína považuje show v Portlandu za vynikající a kromě skvělých vystoupení všech čtyřech kapel ten večer (The Bottom Line, Patent Pending, Set It Off a Simple Plan) velice vyzdvihla práci lidí, kteří ten večer v Crystal Ballroom pracovali – nejvíce pak členy ochranky, kteří byli velice nápomocní, starali se o dav jak nejlépe mohli, s radostí rozdávali vodu unaveným fanouškům a dávali na každého pozor.

Na závěr si nyní můžete pokusit nasát atmosféru tohoto koncertu v Portlandu z nových fotografií v naší galerii: