MINI NEWS: „Saturday“ NENÍ prvním singlem Simple Plan a další!

I přesto, že mnoho zdrojů v posledních týdnech tvrdilo, že první vydaná píseň „Saturday“ z nadcházejícího (prozatím nepojmenovaného) pátého alba Simple Plan je jejich prvním singlem, není tomu tak. Podle kapely „Saturday“ NENÍ oficiálním prvním singlem z tohoto alba, ale pouze teaserem (pozn. red.: něco jako „ukázkou“, „návnadou“), podobně jako tomu bylo v GYHO éře u písně „You Suck At Love“, která byla vydána ze všech nejdřív (nicméně prvním oficiálním singlem byl až „Jet Lag“). Simple Plan tuto informaci sami včera potvrdili v několika odpovědích fanouškům na Twitteru: „Saturday je pouze teaserem, protože všichni [na novou hudbu SP] čekali tak dlouho! Nemůžeme se dočkat, až vám ukážeme náš první single!“

Tuto novinku jistě uvítají mnozí fanoušci, jelikož píseň „Saturday“ po svém vydání způsobila mezi mnoha z nich velký poprask, především kvůli svému „popovému“ zvuku. Pro fanoušky to znamená, že se v rádiovém éteru (ikdyž „Saturday“ se již v tuto chvíli na některých rádiích vysílá) a především skrze oficiální videoklip bude primárně prezentovat úplně jiná píseň. Jestli se bude jednat právě o další píseň, kterou kapela podle posledních zpráv plánuje vydat snad již tento týden, zatím není známo.

U témat hudebních videoklipů ještě na malý moment zůstaneme – podle další odpovědi z oficiálního twitterového účtu Simple Plan začne „kapela již velmi brzy natáčet několik videoklipů.“ Co je ta této zprávě především zajímavé je, že nebyl zmíněn pouze jeden videoklip, ale hned „několik“. Pravděpodobně z důvodu ušetření času a peněz Simple Plan natočí několik videoklipů v rámci několika po sobě jdoucích dní, které budou následně postupně vydávat v průběhu roku.

Možná si vzpomenete, že Simple Plan tuto metodu natáčení a vydávání videoklipů použili již během éry GYHO, kdy konkrétně natočili videoklipy k písním „Can’t Keep My Hands Off You“, „Jet Lag“ a také „Astronaut“ velmi blízko u sebe, ještě před vydáním prvního z nich. Tato metoda je výhodná především z toho důvodu, že se kapela chce urychleně vrátit na turné a návraty kvůli filmování videoklipů by byly časově a finančně náročné. Takto mohou mít v zásobě několik videoklipů, které mohou vydat až nastane ta správná chvíle.

Poslední mini novinka se týká Davida. Pokud baskytaristu Simple Plan nesledujete na Instagramu či Twitteru, tak vám možná uniklo, že se David již několik týdnů aktivně věnuje parašutismu, a to konkrétně u organizace Parachutisme Nouvel Air, kde před 5 dny uskutečnil svůj úplně první sólový seskok [fotku můžete vidět zde]. Davidovo odůvodnění pro tuto adrenalinovou aktivitu je jednoduché: „Důvod, proč to dělám je, že chci být schopný koupit si vlastní padák a cestovat s ním po světě, abych si mohl prohlédnout místa, kde tourujeme z toho nejlepšího úhlu, jaký je… Je to jako živá Google Earth!“