OFICIÁLNÍ PROHLÁŠENÍ: Simple Plan ruší plánovaný koncert v Paříži s ohledem na tragické útoky

Plánovaný koncert Simple Plan v Paříži, ve Francii, který se měl konat toto pondělí, 16. listopadu, byl oficiálně zrušen kvůli pátečním teroristickým útokům, které si vyžádaly na více jak 120 mrtvých a další stovky zraněných na šesti místech hlavního města Francie. Nejtragičtějším místem střelby byla koncertní hala Bataclan, ve které kapela vystoupila již v minulosti v roce 2008.

Simple Plan během dnešního dne vydali oficiální prohlášení, ve kterém deklarovali zrušení jejich soukromého koncertu, který měl být určen pouze několika vítězům soutěží:

Kvůli tragickým útokům, které se včera večer odehrály v Paříži a po konzultaci s našimi přáteli a partnery ve Warner Music France jsme se rozhodli zrušit náš koncert, který se měl konat v pondělí v Paříži. Bezpečnost a blahobyt našich fanoušků je a vždy bude naší největší prioritou.

Velmi bojujeme s tím najít ta správná slova, abychom vyjádřili náš smutek a pohoršení, které cítíme při takto nesmyslném násilí. Tato tragédie nás opravdu hodně zasáhla, jelikož jsme v roce 2008 měli tu čest v hale Bataclan hrát.

Jsme otřeseni tím, že cílem těchto útoků byli hudební fanoušci a umělci. V těchto těžkých chvílích chceme vyjádřit naši nejupřímnější soustrast obětem a jejich rodinám, všem našim francouzským fanouškům a přátelům, které tolik milujeme a konkrétně poté nyní neustále myslíme na našeho kamaráda a promotéra Arnauda z „Nous Productions“, který dnes bojuje o svůj život.

Informovali jsme naše přátele ve Warner Music France, že se chceme vrátit do Paříže co nejrychleji to bude možné, jakmile na to bude vhodný čas.

Jsme s tebou, Paříži, spolu a v solidaritě.

Uvidíme se brzy,
Pierre, Chuck, Seb, Jeff a David.
Simple Plan.

Z dřívějších článků SimplePlan.cz již také víte, že Simple Plan měli již během tohoto víkendu nasednout do letadla do Paříže, kde měli v pondělí vystoupit a následně strávit týden a půl po Evropě. Vzhledem k tomu, že však jejich další plány po Evropě nebyly nikdy specifikovány, nebylo jasné, jestli se kapela do Evropy vůbec vypraví. Jeff Stinco serveru Billboard řekl: „Měli jsme do Paříže odletět zítra kvůli pondělnímu koncertu, ale bohužel jsme museli kvůli této tragické situaci naše plány zrušit. Francouzské hranice jsou zavřeny. Plánujeme se do Francie vrátit jakmile to jen bude možné: pokud se situace změní, doufáme, že svou podporu našim francouzským fanouškům budeme moci vyjádřit do konce tohoto týdne.“ Zatím však stále není jasné, jestli se Simple Plan vypraví alespoň jinam do Evropy, případně kam.

Na závěr tohoto článku bych chtěla vyjádřit nejhlubší kondolence těm, které tato tragédie postihla a celému městu Paříž. Obzvláště pak místním hudebním fanouškům, pro které byla včerejší noc tou největší představitelnou noční můrou. Jako hudební fanoušek sama osobně chápu koncertní haly jako ta pro mě nejposvátnější místa, která by měla být plna pouze a jenom radostí, mírem a láskou, nikoliv nenávistí a strachem. Vidět takovou tragédii mi doslova láme srdce. Myslíme na tebe, Paříži a jsme s tebou.