Pierre o novém albu Simple Plan, spolupráci s Travisem Clarkem a možném návratu Davida v novém rozhovoru

Během tohoto víkendu podal Pierre na Slam Dunk Festivalu ve Velké Británii rozhovor pro Brainstorming Music, ve kterém poodhalil hned několik nesmírně zajímavých informací o nadcházejícím šestém albu Simple Plan a také učinil krátký komentář týkající se Davidova návratu na turné společně s tímto albem.

Rozhovor si můžete poslechnout na videu níže, ale vzhledem k špatné kvalitě audia jsme pro vás nejdůležitější části rozhovoru přepsali a přeložili níže. Určitě doporučujeme si jej pročíst:

Jak to jde s pracemi na novém albu?

Pierre: Jde to skvěle. Fanoušci si ho zamilují, bude to naše dosud nelepší deska. A myslím to vážně. Ty songy jsou vážně dobré. Je to nesmírně vzrušující. V tuto chvíli máme téměř doskládáno, takže se již brzy dostaneme do studia, nahrajeme to a vydáme.

Víme, že spolupracujete s Travisem z We The Kings. Máme tedy očekávat spíše popové/melodické album?

Pierre: No, pracovali jsme s několika lidmi – skládali jsme s různými skladateli, například s Andrewem Goldsteinem, pak s Travisem, pracovali jsme s mnoho lidmi. Ale je skvělé mítu sebe někoho, kdo… prostě nám vyhovuje, když s námi Travis skládá, víš? Protože my skládáme a on je při tom s námi. Řekl bych, že je to obecně tak, že s texty a koncepty písní nejčastěji přichází Chuck. Pak přichází melodie a tak podobně.. A je prostě fakt super mít tam někoho, kdo nám občas pomůže nějaký nápad dotáhnout dál, když už nevíme, co s ním. A Travis umí hrát na kytaru, na piáno, na bicí, umí zpívat, takže… je fajn mít někoho, kdo to trochu vyváží dalšími nápady. Ale řekl bych, že nové album bude hodně ve stylu Simple Plan, bude pop-punkové, bude tam několik tvrdších songů, několik popovějších, několik temnějších, a bude hodně, hodně emocionální. Naši fanoušci jej budou milovat. Dokonce si myslím, že můžu předpovědět, že to bude jejich nejoblíbenější album.

Další otázka od fanoušků se týká Davida. Vrátí se s novým albem zpátky na turné?

Pierre: Myslím si, že už tam pomalu je, už je skoro připraven.

– Brainstorming Music interview with Pierre Bouvier [zdroj] –