Simple Plan mění své zvyky a plánují začít psát nové album již během Warped Tour

Pomalu, ale jistě se Simple Plan dostávají do konečné fáze svého tourovacího cyklu. V dubnu a v květnu je stále ještě čeká dokonční jejich výročního No Pads turné v Austrálii a v Jižní Americe a léto pak stráví hraním na Warped Tour, ale poté už je v plánu zaměřit veškerý svůj volný čas na práce na nové desce, která bude jejich šestou v pořadí. Nicméně podle nového rozhovoru s Chuckem pro MusicFeeds to vypadá, že by se poprvé mohlo stát, že Simple Plan začnou skládat již v průběhu turné, aby urychlili proces vydání nového alba.

V minulosti Simple Plan jejich nabitý rozvrh nedovolil vyhradit si během koncertování po světě také čas na to, aby mohli v klidu pracovat na novém albu, což v důsledku znamenalo, že si po skončení cyklu turné vždy vzali rok a půl na to, aby složili nové písně a nahráli je ve studiu. S ohledem na to, jak rychle ale dnešní společnost a konkrétně pak hudební průmysl fungují a každou minutu se mění, nyní kapele o to více připadá důležité nevyčkávat dlouho na vydání nové hudby a neztratit své momentum.

Chuck dokonce prozradil, že by chtěl s kluky ze Simple Plan začít skládat nové album již v průběhu Warped Tour. Celé jeho vyjádření k novému albu pro MusicFeeds si v českém překladu můžete přečíst zde:

„Už se s kluky začínáme bavit o novém albu a o tom, kdy chceme, aby vyšlo, a jak by mělo znít. Nejsme zrovna nejlepší ve skládání během turné, je to pro nás hodně obtížné. Takže si myslím, že do toho pořádně skočíme po Warped Tour, takže okolo srpna nebo září a začneme skládat.“

Vlastně ale začneme něco málo skládat už o něco dříve – už během Warped Tour, kde doufáme, že nás inspirují všechny ty další skvělé kapely, které tam budou a trochu se tam o něco více propojíme s našimi pop-punkovými kořeny. Chtěli bychom, aby toto album vyšlo o něco dříve, neboť nám vždycky hrozně dlouho trvá, než nějaké album připravíme a přijde mi, že v roce 2018 už se to takhle nedá dělat. Člověk musí začít dělat věci jinak a vydávat hudbu o dost časteji.

Takže to je náš plán – vydat skvělou novou a jedinečnou desku, ale zároveň se ujistit, že vyjde co nejdřív to bude možné, protože se nás na ni naši fanoušci už ptají a hlavně chtějí, abychom s ní už byli zase zpátky na turné. Nechceme na tři roky někam zmizet – to dělala Metallica v 90. letech [směje se]. Musíme si tady vzít příklad třeba z hip-hopových umělců a vydávat častěji.“

– Chuck Comeau –

Fanoušci budou mít také jistě radost z toho, že Chuck se také vyjádřil k tomu, že opět zvažují mít na dalším albu několik kolaborací a deska by se zároveň měla nést v pop-punkovém duchu:

„Přijde mi, že kolaborace s dalšími zpěváky děláme už tak 5 nebo 10 let. Vždycky se snažíme zabruslit i trochu někam jinam, než co by od nás lidé běžně očekávali. Ale všechny ty nedávné koncerty a turné nás inspirovaly a tak nějak obnovily jako kapelu, takže už se nemůžeme dočkat, až opět začneme skládat písně, které budou mít pro naše fanoušky nějaký hlubší význam. Je to velice motivující mít takovou fanouškovskou základnu, která je nedočkavá, a proto jim chce člověk dát přesně to, co chtějí.

Takže si myslím, že do naší nové desky chceme určitě zasadit i náš pop-punkový odkaz a užít si těch našich typických „simpleplanovských“, chytlavých a rychlých písní, ale zároveň občas také zkusit sem tam i něco jinačího. Ale jo, myslím si, že se na tomto novém albu určitě hodně vrátíme k našim kořenům a té old-school atmosféře. Bude to super.“

– Chuck Comeau –

Těšíte se na novou hudbu Simple Plan? Domníváte se, že by se měli více zaměřit na své pop-punkové kořeny, než na experimenty s jinými hudebními styly? Dejte nám vědět v komentářích!