Simple Plan nejsledovanější kanadskou kapelou na Twitteru

Během své čtvrteční návštěvy Montrealu se ředitel Twitter Canada, Rory Capern, podělil s médii o několik zajímavých vhledů do statistik této sociální sítě v rámci Kanady – a konkrétně pak v Montrealu [jak včera publikoval server Montreal Gazette].

Většina těchto statistik se týkala sportu či politiky, což jsou zároveň dvě nejpopulárnější témata ve tweetech týkajících se Montrealu.

Nicméně Capern se ve své prezentaci podělil také o několik zajímavých informací týkajících se kanadské hudební scény na Twitteru. Simple Plan jsou již dlouhou dobu nejsledovanější kanadskou kapelou na Twitteru – v tuto chvíli s více jak 1.17 milionu fanoušků na této sociální síti. Až za Simple Plan jsou pak Arcade Fire s 1 millionem followerů.

Pokud bychom chtěli tyto statistiky porovnat s dalšími významnými kanadskými kapelami – tak například Nickelback dosahují pouze 764 000 followerů, Hedley mají 608 000 followerů a populární Sum 41 ještě méně – pouze 397 000 followerů na Twitteru.

Samozřejmě jsou v této statistice zahrnuty pouze hudební kapely a ne sóloví kanadští muzikanti. V tom případě by pak Simple Plan směle předběhli celosvětově známější populární umělci jako Justin Bieber nebo Drake.