Aerodrome Festival zveřejnil informace týkající se bezpečnostních opatřeních

Vzhledem ke včerejšímu teroristickému útoku na koncert v Manchesteru se zvýšily dotazy ohledně bezpečnostní situace na chystaném Aerodrome Festivalu v Praze, jehož se zúčastní na více jak 20 000 návštěvníků, a který nabídne hudební vystoupení Linkin Park, Simple Plan, Mallory Knox, Machine Gun Kellyho, Counterfeit, Enter Shikari a Royal Republic.

Můžete být ujištěni, že bezpečnost je pro organizátory tohoto pražského festivalu na předním místě a rozhodně nebude nic podceněno.

Co se týče policejní ostrahy, ta bude podle organizátorů festivalu posílena až na čtyřnásobek, než je tomu u festivalů standardem. Policie bude hlídkovat u vstupu i uvnitř areálu. Na místě bude rovněž zásahová jednotka. V 8 hodin ráno bude celý festival hermeticky uzavřen pro dopravu a nebude povolen vjezd jedinému autu.

Důležité budou pro vás informace ohledně prohlídek při vstupu. Z bezpečnostních důvodů budou tyto prohlídky opravdu důsledné: bude využíván detektor kovu (z toho důvodu se prosím pokuste snížit množství věcí z kovu či s kovovými prvky na minimum). Vstup do areálu bude povolen jen s příručním zavazadlem, cca o velikosti 40 x 30 cm.

Do areálu není povoleno vnášet: zbraně a vše, co by mohlo být jako zbraň použito, selfie tyče, deštníky, drogy, jídlo, nápoje, kamery a drony (budou povoleny pouze malé kompaktní foťáky). Zakázán je rovněž vstup se psem.

Věřím, že je našim společným cílem si 11. červen co možná nejvíce užít, a proto se nebudete proti žádným z těchto bezpečnostních nařízení vzpouzet. Řiďte se jimi prosím při balení věcí na festival a buďte vůči ostatním návštěníkům ohleduplní.

Více informací o Aerodrome Festivalu se dozvíte v sekci Praha 2017.