Benefiční akce Simple Plan Foundation: darováno na 265 000 dolarů & odhalena zbrusu nová píseň

Včera, 12. listopadu, Simple Plan pořádali v pořadí již 6. každoroční benefiční akci své nadace Simple Plan Foundation, letos nazvané „Simple Plan et Amis / Simple Plan and Friends“ (Simple Plan a přátelé), v Corona Theatre v Montrealu, v Kanadě. Několik hodin před zahájením akce měli zástupci médií možnost zúčastnit se tiskové konference, kde Simple Plan oznámili letošní finanční dary skrze jejich nadaci. Celkem letos Simple Plan Foundation věnovala na více jak 265 000 dolarů (v přepočtu cca 5,5 milionu Kč) více jak 20 organizacím.

10 000 dolarůKanadskému Červenému kříži – na pomoc se záchrannými operacemi ve Filipínách po katastrofickém tajfunu, který před několika dny zpustošil celou tuto zemi

20 000 dolarůUMQ – na podporu zaměstnávání mladých lidí skrze centra pro mladé v Quebecu

50 000 dolarůnemocnici Saint Justine na podporu jejího programu „Transition Area,“ který se zaměřuje na léčivou sílu hudby (doprovodné video k tomuto projektu najdete zde)

– a mnoho dalších…

Celkem věnováno v roce 2013: + 265 000 dolarů
Od svého počátku SPF vytěžila na: 1 265 000 dolarů

Po otevření dveří do Corona Theatre v 18 hodin večer, Simple Plan uspořádali aukci (s tím, že veškeré výtěžky šly do Simple Plan Foundation), v rámci které byl jeden z nejžádanějších zážitků – večeře se členy Simple Plan – vydražen za 8 000 dolarů. Poté pak už následovala série koncertů, kde se postupně představili Coeur de Pirate, Les Trois Accords a nakonec samozřejmě i Simple Plan.

Kapela vystoupila s celkem 13 písněmi – které obsahovaly hned dva unikátní momenty. Nejprve mohli Simple Plan poprvé na pódiu přivítat zpěvačku Coeur de Pirate, která s nimi složila píseň „Jet Lag“, a která si s nimi tuto píseň poprvé naživo zazpívala. Ke konci setu potom Simple Plan odhalili, že si pro návštěvníky akce připravili živou verzi DALŠÍ písně z nadcházejícího EP – zvanou „Lucky One“ (kapela však fanoušky požádala, aby píseň nenahrávali, takže ji v případě leaku na SP.cz nebudu publikovat). Zde už je kompletní setlist (díky Jennifer):

Loser Of The Year
Welcome To My Life
Jet Lag (feat. Coeur de Pirate)
Everytime
I’m Just A Kid
Can’t Keep My Hands Off You
Save You
I’d Do Anything
Perfect
Shut Up
Summer Paradise (anglická verze)
Lucky One
This Song Saved My Life

A nakonec tu samozřejmě pro vás mám také první fotografie jak z tiskové konference, tak ze samotné benefiční akce Simple Plan Foundation. V průběhu příštích hodin se navíc můžete těšit na mnoho dalších (a lepších) fotografií: