David Desrosiers se nezúčastní evropského turné Simple Plan: oznámil problémy s depresemi

Již několik dlouhých měsíců jste si měli možnost všimnout Davidovy absence z různých záležitostí týkajících se kapely. Ať už to bylo jeho neobjevování se na VIP párty, rozhovorech, jeho absencí na loňském jihoamerickém turné nebo na letošní cestě kluků do Číny. Dnes se Simple Plan poprvé rozhodli fanouškům sdělit, že Davidovy absence byly způsobeny problémy jeho duševního zdraví, a to kvůli depresím, kterými trpí již dlouhý čas. Z toho důvodu je také mojí nemilou povinností oznámit, že se David nezúčastní nadcházejícího evropského turné, které začíná již tuto neděli.

Přečtěte si Davidovu zprávu níže:

„Ahoj všichni. Je mi velice líto, že musím oznámit, že se ke klukům nemohu připojit na nadcházejícím evropské turné. Již dlouhou dobu bojuji s depresemi, ale teď přišel konečně čas, abych vysvětlil, proč někdy se svými kamarády z kapely prostě nemůžu hrát. V tuto chvíli bojuji s hroznou depresí, která mi neumožňuje užívat si života a dělat věci, které miluji, jako je hudba. Spousta našich písní a naší práce se Simple Plan Foundation mluví o tom, že i v těch nejtěžších chvílích tu existuje naděje. Skutečně v to věřím a ujišťuji vás, že budu brzy zpátky!“

– David Desrosiers –

Zbytek kapely se také vyjádřil k Davidově nadcházející absenci na turné. Přečtěte si ji v českém překladu níže:

„Je nám velice líto, že musíme oznámit, že se k nám David nepřipojí na našem nadcházejícím evropské turné. Na jeho Instagramu si můžete přečíst zprávu přímo od Davida, kde vše vysvětlil.

Jak již bylo řečeno, David již dlouhou dobu bojuje s depresemi a kvůli tomu je pro něj často velmi obtížné vypořádávat se s požadavky, které na člověka má hraní v kapele, tourování a každodenní vystupování na koncertech. Až do teď jsme jednali dle jeho přání a vždy jsme tuto informaci drželi v tajnosti. Dnes nám ale přijde důležité se s vámi všemi o toto poprvé podělit a zároveň tím plně podporujeme jeho rozhodnutí.

David je hlavně a především náš kamarád a naší hlavní prioritou je jeho zdraví. Poté, co jsme si spolu všichi tento týden promluvili, jsme se rozhodli učinit společné rozhodnutí, že bude pro Davida lepší zůstat doma a soustředit se na své uzdravení. Víme, že někteří z vás budou touto zprávou zklamáni a je nám to skutečně velice líto.

Deprese je velmi závažná nemoc, která může postihnout kohokoliv a Davidův boj s ní je nám velmi blízký a inspiroval nás k tomu, abychom o to více pomáhali charitativním organizacím, které se soustředí na duševní zdraví, skrze naší nadaci Simple Plan Foundation. Doufáme, že tím, že o tomto problému budeme mluvit veřejně, pomůžeme některým z vás, kteří případně podobnými problémy také trpí.

Opravdu nám to láme srdce vidět našeho kamaráda, jak prochází tak těžkými časy, ale víme, že to překoná a brzy s námi zase bude zpátky na pódiu. A my se nemůžeme dočkat, až ho na něm přivítáme!

V mezičase, s Davidovým požehnáním jdou všechny naše nadcházející evropské koncerty podle plánu. Těšíme se na úžasné koncerty a také až se uvidíme se všemi našimi evropskými fanoušky!“

– Pierre, Chuck, Jeff a Sebastien –

Chuck, Pierre, Seb a Jeff na Instagramu také sami za sebe veřejně Davidovi napsali:

„Miluju tě, kámo. Drž se. Nemůžu se dočkat, až tu s námi zase budeš, až se budeš cítit líp. ❤️“

– Chuck Comeau –

„Můj bratr navždy. Brzy se uzdrav, Davide. Vím, že se vrátíš silnější a zdravější, než kdy dřív.“

– Pierre Bouvier –

„Brzy se uzdrav, brácho! Máš mou plnou podporu! David měl vždycky velkou kuráž: jsem na něj moc pyšný, že veřejně přiznal, jak to je, a že vyhledal pomoc, kterou potřeboval. Chce to koule se dostat takhle na kolena a pak z nich zase hrdě povstat. Chlape, víš, že tě nikdy neplácnu poté, co si na koncertě strčíš ruku do kalhot, ale nemůžu se dočkat, až si vedle tebe budu moci zase brzy zahrát ;-).“

– Jeff Stinco –

„Stojím za tebou, kámo.“

– Seb Lefebvre –

Za SimplePlan.cz bych chtěla podpořit rozhodnutí členů Simple Plan soustředit se na Davidovo zdraví a Davidovi, snad za všechny fanoušky, přeji hodně síly. Věříme, že to zvládneš. Uvidíme se příště!