Oficiální tisková zpráva

Do České republiky míří další atraktivní pojem současného moderního rocku – nejen mezi teenagery velice oblíbená kanadská formace SIMPLE PLAN.

Pop-punkeři z Montrealu ohlásili na neděli 27. dubna koncert v Malé sportovní hale na Výstavišti v pražských Holešovicích, kde vystoupí v rámci svého evropského turné k novému albu. To vychází celosvětově v druhém únorovém týdnu a dostalo eponymní název „Simple Plan“. Fanoušky netrpělivě očekávaná kolekce nových písní je doposud nejambicióznějším počinem skupiny, která se netají odhodláním překonat s novým albem úspěchy obou předcházejících – debutu „No Pads, No Helmets…Just Balls“ z listopadu 2002 a v našich končinách velmi oblíbeného „Still Not Getting Any…“ z října 2004 – jež shodně dosáhla počtem svých prodejů platinového statutu.

Historie kapely sahá ovšem – pro mnohé překvapivě – až do roku 1995, kdy zpěvák Pierre Bouvier a bubeník Chuck Comeau, dnes stěžejní členové Simple Plan, založili ve svých patnácti kapelu RESET, která během necelých pěti let odehrála slušnou řádku koncertů po celé Kanadě, většinou v roli předskokanů tehdy známějších pop-punkových part jako Face To Face, MxPx nebo Ten Foot Pole. Oba ale postupně Reset opustili, a počátkem roku 2000 založili SIMPLE PLAN, poté co se s k nim připojil baskytarista David Desrosiers a kytaristé Jeff Stinco a Sebastien Lefebvre.

Kapela brzy podepsala kontrakt s kanadskou odnoží vydavatelství Atlantic Records a po necelých dvou letech vydala již zmíněný debut, který obsahoval dva mega-hity, „Perfect“ a „I’d Do Anything“, na jehož studiové verzi podpořil kapelu doprovodnými vokály Mark Hoppus z hvězdných Blink 182. Následující dva roky strávili Simple Plan na světovém turné, během něhož zaznamenali úspěch zejména v Japonsku, ale slušnou pozici si vydobyli i v USA díky účinkování na Warped Tour.

Druhé album přineslo podstatně vyzrálejší produkci, aranže i texty a zaznamenalo v průběhu roku 2005 masivní úspěch zejména v Evropě, a to především díky i u nás notoricky známým hitům „Crazy“ a „Welcome To My Life“. Simple Plan poté podnikli ještě intenzivnější turné po prakticky všech kontinentech a například v Brazílii, ale i některých evropských státech, dokázali vyprodat desetitisícové arény.

Práce na novém CD započaly na jaře 2006 a trvaly patnáct měsíců, během nichž kapela nahrávala se čtyřmi různými producenty v Montrealu, New Yorku, Los Angeles, Miami, a San Diegu. Album bylo na sklonku loňského roku uvedeno pilotním singlem „When I’m Gone“. Bezprostředně po jeho únorovém vydání vyjedou Simple Plan na sérii koncertů po USA. Následné evropské turné začne 27. března v Helsinkách a přesně o měsíc později bude zakončeno pražským koncertem. Záštítu nad ním převzal T-Music, v jehož hitparádě jsou SIMPLE PLAN dlouhodobě jedněmi z nejúspěšnějších interpretů.

Vstupenky jsou k dispozici od 1. 2. 2008 v sítích Ticketpro a Ticketportal.