Mike Herrera vyzpovídal Pierra: odhalil, že SP skládají s bývalým členem Neck Deep a mnoho dalšího!

Mike Herrera, hlavní zpěvák a baskytarista kapely MXPX, dnes vydal novou epizodu svého podcastu Mike Herrera Podcast, ve kterém si velmi důkladně popovídal s Pierrem Bouvierem.

Rozhovor, který vám všem všemi deseti doporučuji poslechnout si v jeho plném rozsahu, odhalil hned několik zajímavých informací a faktů ze života a práce hlavního zpěváka Simple Plan, Pierra Bouviera. Především však rozhovor naplňuje funkci proma k zbrusu nové vánoční písni MXPX, která vyjde již zítra, v pátek, 29: listopadu, a na které se objeví například Pierre Bouvier či zpěvačka Emily Whitehurst.

V Mikeově rozhovoru se tito dva muzikanti společně zabývali velkým množstvím témat, a to včetně toho nejaktuálnějšího: způsobu, jakým Simple Plan přistupují k procesu skládání písní. Zde Pierre potvrdil, že s Chuckem již začali skládat písně pro nové album – a to nejen každý zvlášť, ale také již i ve spolupráci s dalšími externími skladateli – jmenovitě například s Filem Thorpe-Evansem, čerstvým ex-členem pop punkové kapely Neck Deep, který se nyní stal jedním z nejnovějších spolupracujících externích skladatelů Simple Plan:

„Já sám skládám již několik měsíců, sice pomalu, ale vždycky něco tady a něco támhle. A s Chuckem se vždycky rádi sejdeme s dalšími externími skladateli a dáme si nějaké sessions, během kterých se pokoušíme dávat dohromady nějaké nápady… je to proto, že spolu skládáme už tak dlouhou dobu, že prostě někdy potřebuješ někoho dalšího, kdo ti řekne: ’Jo, to je super.. ale co kdybys zkusil tohle nebo tamto?‘. Takže míváme takhle několik sessions v LA, stejně jako jsme to dělali na posledních několika albech.

Takže něco skládáme sami, a na něčem pracujeme s pomocí dalších lidí… Takže teď jsem tady kvůli jedné session s borcem z… znáš kapelu Neck Deep? No tak jejich kytarista, Fil, nedávno tuto kapelu opustil a rozhodl se stát producentem a skladatelem, takže teď skládáme jednu píseň právě s ním a ještě s jedním klukem, co pracuje pro Maddenovi. Takže na tom teď děláme. Občas skládáme v rámci skládacích sessions, a někdy se zas zavřu do svého domácího studia, kde píšu, píšu a píšu a pak jsem zase s nějakými lidmi a těm něco navrhu a pak jdu zase zpátky do studia a zkouším na tom zase pracovat. Je to takový docela zábavný proces.“

– Pierre Bouvier –

Pierre také zmínil, že jednou z věcí, se kterou bojuje celou svou kariéru je to, jak nepříjemné je skládat písně s lidmi, které osobně nezná, protože otevřít se před někým cizím o svých pocitech, je velice obtížné.

Výhledově pak Pierre poznamenal, že se domnívá, že budou s Chuckem skládat alespoň alespoň do jara příštího roku. To znamená, že návrat Simple Plan do nahrávacího studia vidíme nejdříve na léto 2019.

Kromě toho v rozhovoru Mike také velice silně ocenil Simple Plan za to, jak MXPX již v začátku své kariéry poprvé zmínili v jejich písni Grow Up, a za to, jak se i po těch letech stále k odkazu MXPX hlásí. Mike prozradil, že to ho také inspirovalo k tomu, aby jim tuto laskavost oplatil tím, že se rozhodl Simple Plan zmínit v písni ‚The Way We Do‘ na novém albu MXPX. V další části rozhovoru jsme se pak dozvěděli, že turné, které MXPX zmiňují v textu této písně ve spojitosti se Simple Plan, nebylo vůbec turné se Simple Plan, ale ještě s Reset. Pierre podotknul, že to navíc bylo právě toto turné, na jehož konci došlo k neslavné velké hádce mezi ním a Chuckem, a tudíž která se ve svém důsledku stala katalyzátorem následného vzniku Simple Plan.

Pokud máte náhodou hodinku nazbyt, velmi silně doporučuji si tento rozhovor poslechnout celý – z této velmi lehkopádné konverzace mezi těmito dvěma muzikanty se totiž o Pierrově pohledu na hudební průmysl dozvíte mnohem více, než byste čekali: