Píseň ‚I’m Just A Kid‘ od Simple Plan se stala virální díky novému TikTok trendu

Zcela neočekávaně, 18 let po vydání jejich debutového singlu ‚I’m Just A Kid‘, se tento hit Simple Plan z roku 2002 stal před několika dny virálním poté, co jej tisíce uživatelů platformy TikTok začali využívat v rámci nové challenge. Princip tzv. ‚I’m Just A Kid‘ challenge na TikToku spočívá v tom, že člověk opětovně zrekonstruuje svou starou fotografii z dětství – tentokrát však v roce 2020.

Během posledních několika dní tak na této síti píseň Simple Plan pomohla více než 680 000 uživatelům využít svého volného času v karanténě trochu kreativním způsobem a znovu-vytvořit své staré dětské snímky. Podle statistik získala I’m Just A Kid challenge na TikToku již více jak 43 milionů shlédnutí. Podle Sebastiena se navíc popularita ‚I’m Just A Kid‘ na TikToku projevila také v jeho zařazení do trendujících písní i na Spotify.

Samotní členové Simple Plan byli velice překvapeni nenadálým novým úspěchem jejich vůbec prvního singlu a na Instagramu se s fanoušky podělili hned o několik jejich nejoblíbenějších TikTok videí z I’m Just A Kid challenge [podívejte se na ně zde]. A co o této neočekávaně nově nabyté virální slávě napsali sami kluci?

„Uprostřed všeho toho chaosu, šíleností a špatných zpráv posledních týdnů, bylo skutečně kouzelné vidět, jak se něco takového během okamžiku dokáže odehrát. Určitě je zcela ironické stát se virálním uprostřed světové pandemie, ale my jsme moc vděční každé rodině, sourozencům, dítěti, rodiči a majiteli domácího mazlíčka, kteří se zapojili do #imjustakidchallenge na TikToku a podělili se se světem o tato úžasná videa.

Je neuvěřitelné vidět jak píseň, kterou jsme napsali před téměř 20 lety, přivádí rodiny dohromady a vytváří jim úsměv na tváři. Děkujeme za to, že sdílíte tyto vzpomínky – a pokud jste se ještě do této challenge nezapojili, na co ještě čekáte? Nemůžeme se dočkat, až uvidíme tu vaší!“

– Simple Plan (zdroj) –

Kromě desítek tisíc uživatelů TikToku, se tento trend stal populárním i u několika prominentních hvězd internetu – včetně Davida Dobrika, Jamese Charlese nebo dvojčat Dolanových. Nicméně challenge se rozhodla zúčastnit i osoba, kterou fanoušci Simple Plan ocení asi nejvíce ze všech – jeden z nejlepších přátel členů Simple Plan, Patrick Langlois (jejich bývalý fotograf, merch guy a webmaster). Patrick trendu I’m Just A Kid challenge také propadl a před pár dny publikoval svojí verzi – rekonstrukcí své staré fotografie s Chuckem – a to i přes to, že jsou oba v karanténě v různých zemích. Tady je:

@patrick_langlois

I think I’ve mastered this Tik Tok challenge ##imjustakidchallenge ##imjustakid ##simpleplan

♬ I’m Just a Kid – Simple Plan

A níže si již můžete prohlédnout kompilaci několika zdařilých příkladů virální I’m Just A Kid challenge: