Píseň ‚Summer Paradise‘ byla v Británii certifikována jako stříbrná!

Jeden z největších hitů Simple Plan – jejich letní píseň ‚Summer Paradise‘ nedávno získala další důležité ocenění. Verze této písně s Seanem Paulem získala stříbrnou certifikaci ve Velké Británii.

Podle British Phonographic Industry (BPI), získala tato píseň stříbrné ocenění Brit Certified Silver Award poté, co se jí ve Spojeném království prodalo na 200 000 jednotek (podle měření The Official Charts Company).

Mimo to je Summer Paradise také 3x platinová v Kanadě (240 000 jednotek), 2x platinová v Austrálii (140 000 jednotek) a 1x platinová v Itálii a Švýcarsku, kde se v každé zemi prodalo na 30 000 jednotek.

Původně byla tato píseň vydána na albu Get Your Heart On v roce 2011, kde jako hostující umělec ovšem vystupoval kanadsko-somálský raper K’Naan, nicméně když přišel čas na to, aby kapela tuto píseň vydala jako single, toto vydání bohužel kolidovalo s K’Naanovými vlastními vydáními, což znamenalo, že verze Summer Paradise s ním jako single u Simple Pla vyjít nemohla. Simple Plan však v píseň věřili, a proto se rozhodli požádat rappera Seana Paula, jestli by nepřevzal K’Naanovy otěže. Tak se také stalo a Sean Paul se objevil jak v nové verzi písně, tak i v jejím videoklipu. Single byl vydán 27. února 2012 a videoklip vyšel o měsíc později 30. března 2012. Tento klip je dodnes nejpopulárnějším videoklipem Simple Plan na internetu – v době psaní tohoto článku má klip více jak 137 milionů shlédnutí na YouTube.

Připomeňte si jej zde: