Rekapitulace nového rozhovoru SimplePlan.cz s SP: plány na rok 2024, budoucnost kapely jako čtyřtet, tajný featuring a mnoho dalšího!

Minulý týden se SimplePlan.cz opět setkalo se Simple Plan, tentokrát před jejich představením na festivalu Rock For People v Hradci Králové, kde jsme měli možnost vyzpovídat Chucka Comeau a Jeffa Stinco, kteří nám velice laskavě věnovali mnohem více času, než jiným médiím (za což jim nesmírně děkujeme!).

V rozhovoru jsme se rozhodli zaměřit na důležitá témata a otázky, které byly v poslední době v myslích mnohých fanoušků, a jejichž rekapitulaci najdete právě v tomto článku, pokud třeba nemáte chuť nebo náladu poslechnout si celý náš rozhovor (což nicméně silně doporučujeme!). Pojďme tedy na to důležité, co říkáte?

O POKRAČOVÁNÍ KAPELY BEZ DAVIDA
Poledních několik let žili někteří fanoušci Simple Plan v nejistotě po jejich trochu vágním prohlášení o odchodu Davida z kapely, které následovalo po nařčení z nepatřičného sexuálního chování. V tomto rozhovoru jsme se proto rozhodli dát klukům prostor vysvětlit fanouškům současnou situaci, aniž bychom je uvedli do rozpaků. Přeci jen se stále jedná o velice citlivé téma, o kterém kapela stále nemůže mluvit v plných detailech. I přesto podle nás ale kluci pěkně shrnuli, že je pro ně v tuto chvíli jedinou cestou pokračování ve čtyřech. Možnost přinést do kapely dalšího člena není v tuto chvíli vůbec na stole.

BUDOUCNOST SP CREW
Mnozí hardcore fanoušci Simple Plan stále smutní poté, co přestal fungovat oficiální fanklub kapely SP Crew, který v minulosti nabízel spoustu zajímavých výhod, včetně soundchecků s kapelou před jejich koncerty. Kapela si této situace je vědoma a kluci se s námi podělili o své plány přivést tento fanklub zpět v nějaké nové formě. Jak by měl přesně vypadat je zatím ale jen ve hvězdách. Fanoušci by si ale měli být vědomi, že každopádně nebude stejný, jaký býval a kapela se snaží přijít na koncept, který by byl atraktivní jak pro kapelu, tak i pro jejich fanoušky.

SNGA A GYHO NA VINYLU
Také jsme položili dotaz ohledně možného vydání dosud nevydaných alb Simple Plan na gramofonových deskách – těmi jsou Still Not Getting Any a Get Your Heart On. Kluci zmínili, že to je další věc, kterou mají v plánu, a že v tuto chvíli přemýšlejí, jestli všechny vinyly vydají zvlášť, nebo například jako kompletní boxset.

VIDEOKLIP K ‚ICONIC‘ FEAT. JAX?
Položením dvou původně nesouvisejících otázek jsme poté kluky přiměli prozradit nám něco o jejich tajném nadcházejícím projektu. Podle Chuckových „nenápadných“ narážek to vypadá, že další videoklip Simple Plan by měl být k písni ‚Iconic(která se již nyní stala hitem mnoha rádiových stanic i u nás v ČR) a zároveň by tento klip měl obsahovat featuring americké zpěvačky Jax, která se v posledních měsících proslavila virálním hitem ‚Victoria’s Secret‘. Nemůžeme se dočkat, až toho zjistíme víc!

KONCERTNÍ PLÁNY PRO ROK 2024
Nemohli jsme odolat otázce na koncertní plány Simple Plan v dohledné době. Podle Chucka s Jeffem se kapela chystá ještě navštívit několik míst, které od pandemie navštívit nestihla – a těmi jsou Austrálie a Jižní Amerika. Kromě toho nám pak také odhalili své plány nadcházejícího evropského turné, ke kterému by mělo dojít začátkem příštího roku (2024).

NOVÁ HUDBA JE NA HORIZONTU
Nejsou to ale jen koncerty, co mají kluci v příštím roce v plánu. Jelikož jim z nahrávání alba Harder Than It Looks zbylo mnoho dosud nevydaných písní, snaží se přijít na způsob, jak některé z nich v příštím roce vydat. Pravděpodobně tak můžeme očekávat něco jako jejich EP z roku 2013, které vyšlo po Get Your Heart On s několika nevydanými songy.

PLÁNY K 25. VÝROČÍ
V průběhu rozhovoru se kluci také vyjádřili k tomu, že nás v příštím roce čekají oslavy 25. výročí založení Simple Plan. Je tedy pravděpodobné, že některé ze zmíněných věcí jako jsou vinyly nebo EP budou spojeny právě s tímto speciálním výročím. A jak známe Simple Plan, určitě toho můžeme očekávat daleko více!

Celý náš video rozhovor se Simple Plan si můžete poslechnout níže (omlouváme se za špatnou kvalitu audia – nezapomeňte si dole zapnout anglické titulky, které jsme k rozhovoru již stihli připravit!):