Rekapitulace promo výletu: Simple Plan potvrdili možný návrat do Evropy na samém začátku 2016 a mnoho dalšího

Členové Simple Plan strávili posledních několik dní podáváním jednoho rozhovoru za druhým a propagací jejich nadcházející studiové desky v Evropě. Z Londýna do Milána, z Milána do Curychu – tak probíhala cesta mezi jednotlivými rádiovými stanicemi (a dalšími médii), kde Simple Plan také několikrát akusticky vystoupili. A zatímco většina rozhovorů se teprve objeví, podařilo se mi již projít ty, které již byly publikovány online a trochu vám informace z nich zjednodušit touto rekapitulací. Hlavními rozhovory z Evropy, které nám doposud tyto informace poskytly, byly ty z Rádia Popolare, Melty.fr a Magazine.it.

Rozhodně existuje několik témat, kterým se Simple Plan v žádném promo rozhovoru nevyhnou: hlavím tématem tedy bylo vždy nové album Simple Plan, s tím, že kluci v každém rozhovoru potvrzují, že album vyjde v únoru 2016. Kvůli několika negativním reakcím na příliš popový zvuk několika z nově vydaných písní, členové kapely v rozhovorech neustále fanoušky ujišťují, že přesto, že se na albu vyskytuje několik experimentálních písní, minimálně polovina alba se skládá z písní s jejich tradičním old-school pop-punkovým zvukem, s tím, že několik písní Simple Plan považují dokonce za ty nejvíce rockové, které kdy napsali. Nehledě také na množství balad, které se v tomto mixu také objeví.

Ohledně tematiky textů jejich písní v rozhovoru pro srbský Nocturne Magazine, Pierre promluvil o tom, co je při skládání inspiruje a jak to nejsou vždy pouze jejich osobní zkušenosti, které jejich písně reflektují:

„(…) Tvoje hudba se mění společně s tebou. Když jsme začínali, byli jsme ještě teenageři, nebo nám bylo kolem dvaceti a teď jsme mnohem starší. (…) [Naše vlastní zkušenost] rozhodně mají velký dopad, ale ne všechny naše písně se dají přímo spojit s tím, co se odehrává v našich vlastních životech. Ano, většina písní tam tu spojitost má, ale někdy složíme písně z úplně jiné perspektivy. Ani nevím, jak to vysvětlit. Prostě, jsme teď dospělí a některé věci se změnily. To, jakým způsobem člověk žije, jak myslí a jak se na to zpětně dívá – ale ne všechno je perfektní, takže nevydáváme jenom šťastné písně. Nezapomeňte, že na našem posledním albu byla píseň „This Song Saved My Life“, kterou rozhodně nemůžeme považovat za šťastnou nebo zábavnou. Je to hodně temná píseň, která hovoří o tom jak moc je hudba důležitá a jaký má dopad na život jedince. Na novém albu se určitě objeví [jak pozitivní, tak negativní] písně.“

Jako dodatek k tomu ještě přikládám citaci z rozhovoru pro Corriere Quotidiano, kde kapela hovořila (podobně jako v dalších rozhovorech) o nedávných útocích v Paříži, a ve kterém Pierre vyjádřil svůj názor na důležitost nepoddání se strachu:

Terorismu odpovídáme hudbou (…) Nejdůležitější je, že hudeba se nikdy nezastaví – a vypořádávat se s terorismem můžeme pouze tak, že budeme žít, že se nebudeme bát – jejich cílem je totiž zastrašit nás, změnit naše životy a donutit nás dělat, co chtějí oni.“ – Pierre Bouvier

A právě v tomto rozhovoru kapela také oznámila, že se hodlá do Paříže vrátit co nejdříve to bude možné, a to „asi v lednu“. Toto je poprvé, co Simple Plan zmínili konkrétní měsíc začátku jejich turné (zajímavě ještě před oficiálním vydáním jejich alba).

Kromě rozhovorů s médii se Jeff během tohoto promo výletu věnoval také zodpovídáním dotazů přímo od fanoušků Simple Plan a včera v noci se před usnutím rozhodl uspořádat další Q&A session na Twitteru. Tentokrát můžeme za nejzajímavější odpověď považovat tu, ve které vyjádřil své přání vydat alespoň ještě jednu píseň předtím, než v únoru vyjde nové album. Takže se určitě můžeme těšit na novou hudbu SP – a to snad již velice brzy!

A na závěr si můžete v galerii prohlédnout množství fotografií kluků z SP z jejich promo výletu do Milána, v Itálii a také do Curychu, ve Švýcarsku: