Simple Plan ohromili Prahu zatímco Praha ohromila Simple Plan

Po dlouhých pěti letech (pardon – „4.5 letech“, jak by mě opravil Chuck) se Simple Plan konečně vrátili do Prahy, kde opět vystoupili ve vyprodané Malé sportovní hale na Výstavišti – což je informace, která z tohoto koncertu učinila ten vůbec největší co do počtu návštěvníků (více jak 4000) na celém evropském turné Simple Plan.

Kluci ze Simple Plan nicméně do Prahy dorazili o den dříve (po koncertě v Curychu) a vůbec poprvé měli příležitost projít se ulicemi Starého města a navštívit katedrálu sv. Víta.

Pokud jste během dne sledovali SimplePlan.cz na sociálních sítích, pak už víte, že veškeré hudební náčiní a nástroje začali technici vykládat ze stage trucku již kolem poledne, což byla také doba, kdy se před halou začali shromažďovat první fanoušci. A i přes chladné počasí vydrželi čekat až do večerních hodin, kdy byly otevřeny vstupní dveře.

Brzy odpoledne, ještě před zvukovou zkouškou kapely, členové SP podali několik rozhovorů českým médiím, a to včetně TV Prima, TV Óčko nebo Jackie Crash. Zatímco rozhovor SimplePlan.cz byl původně také plánován do tohoto časového úseku, kvůli zpoždění, které se během odpoledne nabralo, byl časově přesunut až za soundcheck / meet & greet [rozhovor zveřejním již velmi brzy!]

Konečně v 19 hodin se otevřel vstup a dav fanoušků postupně zabral všechna místa v celé hale, která byla rozčleněna do dvou sektorů – stání před pódiem (které bylo vyprodané během pouhých 3 dní) a sektor stání. Krátce po osmé hodině večerní na pódium konečně vstoupila první z předkapel – londýnští The Bottom Line se svým velmi interaktivním setem. Po nich poté svůj um prokázali také američtí Ghost Town.

Moment na který čeští fanoušci čekali již od roku 2011 konečně dorazil okolo 21:30, když na pódium poprvé vkročili Simple Plan a svým koncertem naprosto ovládli celý dav.

Prohlédněte si celý setlist pražského koncertu:

1. Opinion Overload
2. Jet Lag
3. Jump
(kousek z ‘I Gotta Feeling‘)
4. I’d Do Anything
5. Boom
6. The Rest of Us
7. Welcome to My Life
8. Your Love Is A Lie
9. I Refuse
10. Party medley
(‚Uptown Funk‘ / ‚Can’t Feel My Face‘ cover)
11. Can’t Keep My Hands Off You
12. Summer Paradise
13. Farewell
14. Crazy
15. I’m Just a Kid

Přídavek:
16. Shut Up!
17. Perfect World
18. This Song Saved My Life
(bez bicích)
19. Perfect

Jak můžete ze setlistu sami vidět, co se týče písní, které Simple Plan občas během svých koncertů na tomto evropském turné dosud obměňovali, pro svůj český dav se rozhodli zahrát Your Love Is A Lie, I Refuse, Farewell a This Song Saved My Life.

Ale nebyla to jen kapela, kdo měl v rukávu schovaných několik es: SimplePlan.cz již potřetí v historii na pražském koncertě Simple Plan zorganizovalo nápisové překvapení pro kapelu [možná si vzpomenete na nápisy „Thank you“ z let 2008 a 2011], ale tentokrát jsme na to šli všichni úplně jinak v rámci projektu zvaném „Czech Out The Rest Of Us“. Během posledních několika měsíců fanoušci tvrdě pracovali na svých originálních nápisech s přívlastky z textu k písni The Rest Of Us, které je nejvíce popisovaly (ať už v minulosti, nebo stále) – slova jako jako ‚geek‘, ‚loser‘, ‚confused‘ atd. Plánem bylo vyzvednout nápisy během prvních tónů písně The Rest Of Us – a tento plán jsme splnili na 100%. Z balkonů nahoře bylo vidět doslova moře nápisů v momentě kdy stovky fanoušků pozvedli svá přiznání do vzduchu. Kapela byla naprosto ohromena. Později členové kapely toto překvapení komentovali slovy jako „byl sem jak malá holka – úplně mi to přivedlo slzy do očí“ (Jeff), a všichni byli naprosto překvapeni a velmi dojati. Náš projekt měl ohromný úspěch a já bych chtěla z celého srdce poděkovat vám všem, kteří jste se do něj zapojili a klukům tak udělali nesmírnou radost. Byli jste neskuteční.

Níže si na videích z různých záběrů můžete podívat, jak tento speciální moment vypadal (díky Tomovi a Danovi za videa):

Další nezapomenutelnou chvílí byl Pierrův proslov před This Song Saved My Life, kdy osobně poděkoval SimplePlan.cz za pomoc. Přečtěte si překlad toho, co Pierre řekl níže:

„A chtěl bych ještě něco říct… něco tady na tom místě je… V Praze. V České republice… Je tady hrozně moc lásky k Simple Plan. A já bych chtěl říct velké díky – chtěl bych moc poděkovat Dominice, která vede SimplePlan.cz, která je ve skutečnosti mnohem lepší než naše vlastní oficiální stránky. Vím, že je velkým důvodem, proč jste dnes všichni tady. Takže jsem chtěl říct: děkuji mnohokrát. – Pierre Bouvier

V galerii se již můžete podívat na několik mých fotografií ze soundchecku a samozřejmě profesionální fotografie ze samotného koncertu – díky MusicServer.cz, Informuji.cz a Novinky.cz (více fotografií nápisů přidám hned jakmile je obdržím od Sima a Chadyho):

Celkově byl tento koncert ohromným úspěchem. Jak fanoušci, tak i předkapela, promotéři, label a kapela se všichni vyjádřili, že to byla úžasná show. Především kapela se na Twitteru vyjádřila, že to byl nejlepší koncert, který Simple Plan odehráli za hodně dlouhou dobu. Takže obrovské díky vám všem, kteří jste se jej zúčastnili – byli jste výborný dav a díky tomu kapela již nyní plánuje, kdy k nám opět dorazí.

Velké díky patří také celému týmu z Charm Music za organizaci celého koncertu a velké pomoci v posledních měsících. Poděkování patří také Liborovi Lisému z Warner Music – za veškerou jeho práci – moc díky! Nemohu také zapomenout na senzační crew – Sima, Chadyho, Seana, Mikea, Dannyho, Adama a Franka – byli jste fantastičtí, kluci, skvělá práce. A nakonec, Pierre, Davide, Chucku, Jeffe a Sebe – moc děkujeme za tak grandiózní návrat, za tu nejlepší show, kterou jsme si mohli přát a za to, že si stále vyhradíte čas na pokoncertní setkání s fanoušky. Byla to čest mít vás zpátky. Nashle již brzy!