Zpátky v Praze: Simple Plan rozproudili Aerodrome Festival

Simple Plan splnili svůj slib a do roka (a když přimhouříme oko, tak skoro do dne) od jejich posledního koncertu v Praze, se včera opět vrátili do České republiky. Tentokrát však do úplně jinačího prostředí – namísto headlinové show zahráli na festivalu pro 25 000 lidí.

Na začátku letošního roku bylo oznámeno, že se Simple Plan připojí k line-upu již dříve oznámených Linkin Park, headlinerů letošního ročníku Aerodrome Festivalu v Praze. Kromě těchto dvou hlavních kapel zde měly vystoupit také další jako Enter Shikari, Machine Gun Kelly, Royal Republic, Counterfeit nebo Mallory Knox. Bohužel jen chvíli po otevření vstupů do jednotlivých sektorů bylo oznámeno, že kvůli nehodě na dálnici v Německu kapela Mallory Knox na vystoupení nedorazí (naštěstí jsou však všichni její členové v pořádku).

Simple Plan dorazili do festivalových prostor až začátkem odpoledne, a to promo, že to byla jejich první zastávka na evropském turné, kdy museli k dopravě mezi zeměmi využít letadlo (na Download festivalu ve Velké Británii totiž vystoupili předchozí večer a tourbusem by vystoupení v Praze nestihli). Po jejich příjezdu čekalo na kapelu setkání s výherci soutěží a také několik rozhovorů. SimplePlan.cz bylo u toho, takže se již nyní můžete těšit na další rozhovor s naší již etabovanou rozhovorovou dvojkou – Sebem a Chuckem. Po rozhovoru jsem pak byla požádána, aby pomohla Pierrovi naučit se několik českých frází, které následně s velmi dobrou výslovností používal během celého koncertu. Kliknutím na obrázek vpravo se můžete podívat, jak si Pierre krásně foneticky sepsal všechny potřebné výrazy.

Simple Plan zahájili svůj hodinový set v 19:30, kdy všichni čtyři členové kapely (a Chady, který na tomto turné vypomáhá jako dočasná náhrada za Davida) vyskočili na pódium a odstartovali svou v pořadí již čtvrtou show v Praze, a to se svým festivalovým setlistem. Seznam všech písní, které od Simple Plan na Aerodromu zazněly, najdete níže:

1. I’d Do Anything
2. Jet Lag
3. Jump
4. Your Love Is A Lie
5. Welcome To My Life
6. Boom
7. Can’t Keep My Hands Off You
8. Summer Paradise
9. Addicted
10. Grow Up
11. I’m Just A Kid
12. Crazy
13. Shut Up
14. Perfect

Praha zažila další energické a fanoušky-zapojující vystoupení, které mají Simple Plan prostě v krvi, a které obsahovalo spoustu mávání, zpívání a skákání (někdy i přímo člena kapely do publika). A v některých případech se jejich koncertem dokonce podařilo zlomit i některé hardcore fanoušky Linkin Park, kteří společně s ostatními naplno zpívali refrény populárních hitů, kterými byl setlist plný až k prasknutí. Byla jen škoda, že jejich set nezačal o něco později, když by se již začalo stmívat, a světelná show by tak celému setu dodala na atmosféře.

Velké díky patří promotérům, kterým se k nám tyto kapely v takovéto krásné sestavě podařilo přivézt, dále crew Simple Plan (a dalších kapel) za všechnu jejich práci, všem fanouškům za to, že přišli i přesto, že se nejednalo o headlinovou show a nakonec samozřejmě členům Simple Plan, za splnění svého slibu. Věřím, že se jim na včerejším koncertě podařilo získat mnoho nových fanoušků.

A když už je řeč o fanoušcích – ráda bych vyzdvihla všechny, kteří se za mnou během včerejšího dne stavili pro svou vlastní SimplePlan.cz placku! Jste skvělí – moc děkuji za všechnu vaši podporu! Některé obrázky fanoušků s plackami z Aerodromu jsem již publikovala na Instagramu SimplePlan.cz (a budou brzy přidány i na náš Facebook), tak se na ně nezapomeňte mrknout!

A nakonec – kromě rozhovoru mělo SimplePlan.cz přístup také pod pódium, kde jsem mezi ostatními fotografy měla možnost pro vás nafotit hned několik snímků. Ty už na vás teď čekají v galerii: