David se nepřipojí k Simple Plan na koncertech v Japonsku, Havaji a na Warped plavbě

Zatímco jejich crew na ně již pěkně čeká v Japonsku, členové Simple Plan jsou v současné chvíli na cestě do této země, kde již za několik dní zahájí pokračování svého výročního No Pads turné. Šaptnou zprávou je, že kapela nyní potvrdila, že se jejich baskytarista David Desrosiers na koncertech v Japonsku, Havaji a na plavbě Warped Rewind At Sea neobjeví. Důvodem je jeho pokračující boj depresemi. Kapela o Davidovi prozradila, že se mu daří lépe, ale vzhledem k fyzické i psychické náročnosti jejich nadcházejícího turné se jako skupina rozhodli, že bude lepší, pokud si ještě David dá nějaký čas oddych.

Mohli jste si všimnout, že mezi vyjmenovanými místy nebylo zmíněno Mexiko (přímo navazující na Warped plavbu) – to proto, že si Simple Plan ponechávají otevřená vrátka v případě, že by se David rozhodl mexického turné zúčastnit. Konkrétně se však o možnosti jeho návratu Simple Plan vyjádří, až jakmile se blíže přiblížíme k začátku mexického turné (začátek listopadu).

Všichni samozřejmě stále pevně stojíme za Davidovým rozhodnutím a za rozhodnutím celé kapely mu dopřát trochu déle času na to, aby se dal do pořádku a budeme trpělivě vyčkávat, než ho zase budeme moci s radostí a v plné síle přivítat na pódiu zpátky se Simple Plan – kdykoliv na to bude správná chvíle.

Níže si můžete přečíst překlad oficiálního prohlášení Simple Plan o nadcházející absenci Davida v Japonsku, na Hawavii a na Warped Rewind At Sea.

„Japonsko, jsme na cestě!

Nemůžeme se dočkat, až budeme zpátky na turné a budeme pro vás zase moci zahrát! Máme neskutečné štěstí, že můžeme dělat to, co děláme a jsme velmi vděční všem, kteří podporují naší kapelu a chodí na naše koncerty! Děkujeme!

Víme, že se někteří z vás ptali na to, jak se má David, takže tady je to, o co se s vámi můžeme podělit: David v tuto chvíli stále doma odpočívá a statečně pracuje na problémech svého psychického zdraví a ačkoliv učinil již znatelný pokrok, dohodli jsme se, poté, co jsme se společně setkali, že stále ještě potřebuje trochu času, než se bude moci vrátit na turné a hrát s námi na koncertech. Z toho důvodu s námi nebude v Japonsku, na Havaji a na plavbě lodí Warped Rewind At Sea. Následně poté znovu zvážíme situaci.

Chceme dát našim fanouškům vědět, že David má naši neskonalou podporu, a že naší hlavní prioritou je v tuto chvíli jeho uzdravení. Nemůžeme se dočkat, až ho budeme mít zpátky na turné, ale nechceme před něj dávat žádné deadliny, nebo časové plány; bude zpátky, až na to bude plně připraven. Doufáme, že to pochopíte a dopřejete mu i vy čas a prostor, aby se dal do pořádku. V mezičase a s Davidovým požehnáním pro vás budeme hrát my čtyři a nemůžeme se dočkat, až vás uvidíme.“

– Simple Plan –