6. album Simple Plan je oficiálně hotovo: vydání však zdržuje COVID-19

Mnozí z vás jste si jistě v posledních měsících položili otázku: „Kdy už konečně Simple Plan vydají to nové album? Vždyť už je to věčnost!“ A vůbec vám to nemáme za zlé. Je to pravda – poslední deska Simple Plan (Taking One For The Team) spatřila světlo světa již před 4 lety a již od podzimu roku 2018 kluci začali pracovat na novém albu, se kterým konečně vstoupili do studia v létě 2019 a poté ještě jednou letos v lednu, aby dokončili několik nahrávek.

Takže kdepak tu desku máme? Ve svém nejnovějším Instagram Live streamu, se právě k této otázce vyjádřil přímo hlavní zpěvák Simple Plan, který potvrdil, že deska je konečně hotová. Přečtěte si jeho celou odpověď:

„Album je hotové! Celkem… Teď se jen snažíme přijít na to, jak jej vydat a co budeme dělat.. To je ta správná otázka. Protože teď žijeme ve fakt divných časech. Mohli bychom ho jen tak vydat, ale jak ho budeme propagovat? Jak pojedeme na turné?“

– Pierre Bouvier –

Původně kluci slibovali, že by album mohlo být vydáno na jaře či v létě 2020, ale bohužel, pandemie COVID-19 zasáhla celý svět, oddělila jednotlivé členy, izolovala je v jejich obydlích v Kanadě a v USA a celkově měla zásadní dopad na celý průmysl koncertních turné. Veřejná shromažďování jsou zakázána ve většině zemích, doporučuje se vyhýbat se sociálním kontaktům a z toho vyplývající nemožnosti uspořádání koncertních turné ztratilo jakoukoli pracovní příležitost nespočet kapel a členů jejich crew. Live Nation dokonce na podporu členů crew tourujících kapel (zvukařů, merch guyů, osvětlovačů, techniků…) založila sbírku, ve které tyto nezbytné zákulisní postavy koncertních turné můžete finančně podpořit – více informací získáte zde.

Ptáte se, proč prostě nemohou SP nové album vydat přes Spotify, pokud je již hotové? Jak Pierre zmínil ve své odpovědi, samozřejmě by tak mohli učinit velice lehce – problém je však v tom, že Simple Plan jsou kapelou, jejíž největší předností jsou jejich živá vystoupení – nejsou kapelou, co jen vydává alba, jsou kapelou, která s alby vystupuje. Proto je propagace alba formou živých vystoupení – ať už se jedná o koncerty, festivaly nebo akustická vystoupení v rádiích – nesmírně důležitá. Ve zkratce: bez propagace Simple Plan ztratí možnost zasáhnout (ve větší míře) nová publika s albem, do kterého již vložili 2 roky práce. Pokud by navíc desku vydali teď a tourovali s ní například až o půl roku později, nadšení z nových písní fanoušků by již nebylo tak velké, jaké by mohlo být v období vydání a silné propagace.

Samozřejmě tu máme také problematiku toho, že Simple Plan zatím ještě nepodepsali smlouvu s novou nahrávací společností, pod kterou by deska měla už vyjít (kontrakt s Atlantic Records skončil s jejich 5. albem). Potenciální vliv labelu co se týče propagace nové desky je totiž určitě také důležité vzít v potaz. V současné chvíli však nemáme žádné oficiální zprávy o tom, že by se SP rozhodli pro některý z labelů, které by o ně měly zájem.

Vypadá to tedy, že si na novou muziku od SP budeme muset ještě nějakou chvíli počkat – než se vše opět uklidní. Pokud máte zájem dozvědět se více o chystaném albu Simple Plan, na kterém kapela v posledních letech tvrdě pracovala, podívejte se do naší speciální sekce, ve které jsme pro vás shrnuli všechny důležité informace, které o tomto albu prozatím víme: