Davidova zpráva proti řízení pod vlivem alkoholu

Již od vydání Still Not Getting Any je jednou z hlavních záležitostí, kterou se Simple Plan zabývají, boj proti řízení pod vlivem alkoholu. Začalo to vydáním singlu Untitled, a především doprovodného videoklipu, který zobrazuje to, jaké dopady může mít autonehoda zaviněná opilým řidičem, dopady nejen na účastníky této nehody, ale také na členy jejich rodiny. Píseň byla inspirovaná příběhem ze střední školy kluků ze Simple Plan, kdy jeden z jejich kamarádů řídil opilý a zavinil autonehodu, při které zemřel jeho nejlepší přítel.

Touto písní Simple Plan následně zahájili masivní kampaň proti řízení pod vlivem alkoholu, a videoklip k Untitled byl použit programy jako MADD (Mothers Against Drunk Driving – Matky proti řízení pod vlivem), RADD (Recording Artists Actors & Athletes Against Drink Driving – Hudební umělci, herci a atleti proti řízení pod vlivem) a dokonce ve státě Virginia je klip používán jako odstrašující příklad nastávajícím majitélům řidičských průkazů.

Právě výše zmíněná kampaň RADD, konkrétně její pobočka v Austrálii, kterou Simple Plan na podzim loňského roku navštívili, vydala několik krátkých audio souborů, ve kterých známé osobnosti žádají posluchače, aby se vyhýbali řízení pod vlivem alkoholu. Na jednom z těchto audio souborů můžeme slyšet také Davida ze Simple Plan (díky CSP) – překlad zprávy najdete pod přehrávačem:

RADD 3241 30 Simple Plan by RADD Australia

Ahoj, tady je David ze Simple Plan, pro RADD (Hudební umělci, herci a atleti proti řízení pod vlivem). Na turné milujeme, když vidíme, že se naši fanoušci na koncertech baví, a jelikož hrajeme na hodně různých místech, zábava často zahrnuje i hodně drinků. Co je nám ale velmi nemilé, je když vidíme, jak se naši fanoušci snaží odjet domů, i přesto, že předtím požili alkohol. Takže ještě předtím, než půjdete na koncert, naplánujte si zpáteční odvoz. Je to snadné. Život, který tím zachráníte, může být ten váš.