Nick ze Sleeping with Sirens o tom, jak pro něj Pierre Bouvier při jejich prvním setkání udělal dobrý skutek

Kytarista Sleeping With Sirens Nick Martin si před nedávnem založil nyní poměrně úspěšný kanál na Youtube, kde rád se svými odběrateli sdílí svou muziku a také historky z turné. Dnes se rozhodl podělit se o speciální historku z Warped Tour z roku 2004, kde se poprvé (ještě v rámci své původní kapely Underminded) setkal s Pierrem Bouvierem ze Simple Plan a jak byl naprosto ohromen tím, jaký dobrý skutek pro něj a jeho kapelu tehdy Pierre udělal. Nick byl tímto skutkem tak poznamenán, že od té doby již několikrát pro jiné učinil něco podobného.

Celý Nickův příběh jsme sepsali a v překladu si jej můžete přečíst níže. V anglické verzi si jej pak z úst Nicka můžete poslechnout ve videu pod překladem:

„Psal se rok 2004 a [s mojí první kapelou Underminded] jsme jeli celou Warped Tour. Bylo to naše první letní turné, které jsme kdy podnikli. Ale také to bylo jedno z těch nejtěžších: museli jsme sami vyložit všechny věci a nachystat stage, pak všechno zase sbalit, nedostávali jsme za nic zaplaceno a jezdili jsme spolu v malé dodávce… bylo to šílené a velmi velmi obtížné léto, ale zároveň to bylo to nejlepší léto mého života. No a na této Warped Tour byla jedna série koncertních data, která se táhla bez přestávky celý týden. A jediné, na co jsme se po tom týdnu už těšili byl den volna. Vzpomínám si, jak jsme byli ve víru toho turné, naprosto unavení a přešlí. A jen jsme se těšili na ten jeden den volna, abychom mohli zase nabít baterky. Jak jsem již řekl, nevydělali jsme si tehdy žádné peníze, ale nějak se nám podařilo sehnat dost peněž, takže jsme si řekli: ‘Je na čase sehnat si sprchu, zavolat našim rodinám a trochu si odpočinout.’

Takže jsme sledovali celej ten průvod Warped Tour aut až k hotelu, kde tehdy přes noc zůstávaly všechny kapely a celá produkce. Navíc jsme zaslechli, že tento hotel dával slevu všem, co se Warped Tour účastní. Takže jsme si řekli: super, bude sprcha! Dojeli jsme do toho hotelu, který byl naprosto plný lidmi z Warped Tour, kapelami, produkcí… byli tam prostě všichni. A tak jsme došli k recepci a já říkám: ‘Rádi bychom jeden pokoj, potřebujeme se vysprchovat. Prosím, pomozte nám.’ Jejich odpověď byla: ‘Nemáme ani jeden pokoj volný. Je nám líto.’ A to byl přesně ten moment, kdy si člověk připadá, že je konec světa a všechno se staví jen a jen proti němu. A navíc jsme si uvědomovali, že jsme uprostřed ničeho a museli bychom jet šíleně daleko, abychom našli jiný hotel a nechtěli jsme trávit tento náš jediný volný den další jízdou v autě… Prostě to nebyla odpověď, kterou jsme čekali.

Ale pak se ten moment vmžiku změnil. Někdo mi zaklepal na rameno, já se otočím – a tam Pierre, hlavní zpěvák Simple Plan. Ještě předem řeknu, že Pierre nevěděl, kdo jsme, nevěděl, v jaké jsme kapele, nikdy jsme se nesetkali, byli jsme naprostými cizinci. A povídá mi: ‚Zaslechl jsem z vaší konverzace, že hotel už nemá volné pokoje, no.. a já bych vám chtěl pomoct.‘ A pak mi předal všechny klíče do jejich pokojů. A nebyl to jen jeden pokoj, ale několik pokojů pro celou jejich kapelu a crew. Spadla mi čelist a neměl jsem slov. My jaw drops and I was speechless. Nemohl jsem uvěřit tomu, že by něco takového někdo udělal. Že by nám takhl jen tak dali své hotelové pokoje, ikdyž nevěděli kdo jsme a ani jsme se předtím nikdy nesetkali. Pierre byl tak dobrá duše za to, co pro nás tehdy udělal. A nechtěl za to vůbec nic. Bylo to jen z čistoty srdce a z toho, že viděl, jak jsme unavení a bezmocní. A tenhle příběh se se mnou stále nese a od té doby jsem i já dal své hotelové klíče několika kapelám, které potřebovali sprchu, místo, kde si dobijí mobili nebo aby si měli kde na chvíli odpočinout a promluvit si s rodinou. A prostě si na den připadat jako normální člověk. A za to budu Pierrovi nadosmrti vděčný.

Před pár lety jsem na něj opět narazil. Myslím, že to bylo na předávání cen Alternative Press. Odvykládal jsem mu tuto historku z roku 2004, kdy pro mě udělal něco tak neskutečně milého, že to ve mně rezonuje i dnes. A on si na to vůbec nevzpomíná, ale i přesto byl opět velice milý a já měl tu možnost mu poděkovat za vše, co udělal, a jak moc to pro všechny, celou kapelu a crew, tehdy znamenalo. Je zřejmé, že jakkoliv velký nebo malý dobrý skutek je, vždy může naprosto změnit něčí den nebo ten den alespoň o sto procent vylepšit.“

– Nick Martin [ve svém YouTube videu „Two Minute Tour Story“] –