Odpočet je téměř u konce: Simple Plan začínají zítra nahrávat v L.A.

Po více než rok jsme sledovali, jak Simple Plan postupují v procesu skládání písní pro jejich nové album a nyní můžeme oficiálně říci, že čas nízkého množství novinek je u konce! Jak bylo oznámeno před dvěma týdny, Simple Plan již zítra, 1. března, otevřou dveře studia a podle nejnovějších zpráv od členů kapely by se tentokrát celé nahrávání alba mělo odehrávat v Los Angeles.

Během posledních několika týdnů se členové kapely věnovali především přípravám na vstup do studia: Sebastien a Jeff nacvičovali nové písně na své kytary a Pierre s Chuckem se včera sešli ve snaze dokončit několik nejnovějších nápadů na nové písně (bohužel, Davidova nepřítomnost na Twitteru nám neumožnila odhadnout jak vypadaly jeho přípravy). Pierre včera také začal s balením potřebných nástrojů a Sebastien na druhé straně kontinentu naopak začal s balením oblečení na tuto cestu do L.A. Jeff, David a Sebastien, kteří jako jediní z kapely nežijí v Kalifornii, se letadlem přemístí na západní pobřeží pravděpodobně během dnešního dne nebo brzy zítra.

A právě od zítřka bychom měli očekávat daleko více aktualizací o pokrocích v nahrávání pátého studiového alba Simple Plan, které budou doufejme zahrnovat také návrat oblíbených vlogů.

A co všechno o tomto albu zatím víme? Album, které budeme držet v rukou pravděpodobně někdy letos v létě, a ve kterém by se měla kapela navrátit ke svým pop-punkovým kořenům, bude obsahovat něco okolo 11 písní, které budou vybrány z více jak 60 písní, které Pierre s Chuckem stihli napsat během posledních 17 měsíců. Během toho času si samozřejmě pozvali na výpomoc také několik úspěšných skladatelů, včetně několika členů kapel, o kterých jste možná jednou nebo dvakrát již slyšeli. Mám na mysli Joshe Ramsayho (Marianas Trench), Alexe Gaskartha (All Time Low), Marka Hoppuse (blink-182), Seana Foremana & Nathaniela Motte (3OH!3) a Michaela Clifforda & Calluma Hooda (5 Seconds Of Summer). Simple Plan také již odhalili jednu z písní, která by se měla na této desce objevit – píseň s názvem „Boom“ kapela poprvé představila živě na loňské benefiční akci SPF.

Všechny detailní informace o všem, co zatím o tomto album víme, najdete vždy v této sekci.

Nicméně, kapele zbývá zodpovědět ještě jednu zásadní otázku: Kdo bude producentem tohoto nového alba Simple Plan

Odpověď se snad dozvíme již velice brzy.