Pierre o novém albu: Simple Plan možná vydají nějaký nový materiál „již brzy“

Je to jen několik dní, co se Nick Major z Idobi rádia přes videohovor spojil s Pierrem Bouvierem ze Simple Plan, kde společně probrali téma nového úspěchu songu ‚I’m Just A Kid‘, který se stal virálním na síti TikTok a samozřejmě nemohla chybět ani debata o nadcházejícím šestém albu Simple Plan.

V rozhovoru Pierre potvrdil, že album je hotové a kapela se v současné době snaží přijít na způsob, jakým jej v současné situaci vydat. Kromě faktu, že nemohou album v současné chvíli propagovat na turné, brzdí vydání alba také fakt, že Simple Plan jsou právě v procesu získání nové nahrávací smlouvy s novou společností. Jakmile ale bude smlouva podepsaná, kluci budou muset ještě přijít na to, jak přesně album vydají. Níže si v českém překladu můžete přečíst, co o vydání alba Pierre prozradil:

Nick: Pozdržujete vydání alba do té doby, než budete opět moci koncertovat?

Pierre: Už jsme tak trochu probírali, co budeme dělat… Mluvili jsme o tom pozdržet na chvíli vydání alba, také jsme mluvili o tom, že jej ale nemůžeme pozdržovat do nekonečna, protože nevíme, jak dlouho tato situace bude trvat, takže v tuto chvíli se především soustředíme na to, abychom si ujasnili, jak to album chceme vydat. Navíc jsme teď uprostřed vyjednávání a získání nové nahrávací smlouvy, takže to není úplně tak, že bychom to schválně zdržovali, ale snažíme se to také trochu naplánovat a zjistit, co bude nejlepší. Jestli album třeba vydat celé? Nebo jej rozdělit do několika EP? Víš, je to tak, že je v dnešní době tolik způsobů, jakými může kapela vydat desku. Můžeš třeba vydat každý týden jeden song, můžeš jich vydat 12 naráz… takže si to spíš potřebujeme všichni ujasnit.

Do té doby, než album ale vyjde, kluci samozřejmě neplánují lelkovat a jejich cílem je zůstat aktivní na sociálních sítích – podle Pierra má kapela například v plánu několik online vystoupení, nějaké rozhovory a také by chtěli pokračovat v rekonstrukci svých vlastních starých snímků na TiKToku a udržovat tak svůj trend naživu.

Ale co takhle vydat dopředu nějaký single? Je možné, že bychom se před vydáním desky dočkali nějaké nové muziky? Podle Pierra: ANO! A možná také „celkem brzy“!

Nick: To je super.. a s tím, co se teď děje na TikToku, by nebylo vůbec od věci toho využít a vydat nějaký nový song..

Pierre: Jo, to by rozhodně nebylo vůbec špatný načasování. A myslím si… a jako my jsme se o tom úplně ještě nebavili a jsem si jistý, že až Chuck tento rozhovor uslyší, tak mi hned napíše: ‚Kámo, drž hubu!‘ Ale prostě si myslím, že něco rozhodně vydáme již velmi brzy. Nechceme zase vyčkávat tak dlouho a ano, bylo by fajn, kdyby nás to tiktokové momentum podpořilo. A taky prostě… už je fakt na čase, víš? Je to dlouho, co jsme naposledy něco vydali a nechceme na těchto písních jen tak sedět. Chceme, aby je lidé slyšeli, když jsou čerstvé a slyšeli, jak jsou super.

A v poslední citaci, kterou jsme se rozhodli vám z rozhovoru představit, Pierre vyjádřil své nadšení z nových písní Simple Plan a vysvětlil, že se jedná o desku, do které ze všech desek SP dal nejvíc sám sebe, obzvlášť vzhledem k tomu, že je to také první deska SP, kterou co-produkoval (společně se Zakkem Cervini, Brianem Howesem a JVP). Přečtěte si, jak nové album vidí Pierre:

Nick: Šesté album, kámo! Takže, jak jste na tom, vy perfekcionisti: jste s tím, co jste vytvořili spokojení? Dosahuje standardu Simple Plan?

Pierre: Tohle je pro mě jedno z alb, na které jsem skutečně nejvíc pyšný.. Protože… já jsem tedy zapojen do každého alba. Samozřejmě, protože jsem jedním z hlavních skladatelů naší kapely a od druhého alba, což bylo Still Not Getting Any v roce 2004, jsem také vytvářel naše dema. Takže s Chuckem něco složíme, někdy k tomu zapojíme i několik externích skladatelů… Ale já pak 99 % našich písní skládám dohromady, vytvářím jejich prototyp, dávám je na svém počítači dohromady tak, jak chci aby ve finále zněly. A pak ten výsledek představím ostatním a společně jak pak jako kapela všichni nahrajeme. Takže pro tohle album jsem toho udělal sám mnohem víc, než dřív – díky tomu je na albu hodně mé vlastní produkce, jsem také jedním z producentů na tomto albu a přijde mi, že jako člověk, jako muzikant a jako producent se mi podařilo dostat do bodu, kdy tohle dělám už tak dlouho, že mi přijde, že už jsem si opravdu jistý v kramflecích. Ne, že bych v tom byl nejlepší, ale… prostě mi to jde.

A opravdu mi přijde, že jsem do toho alba dal hodně ze sebe. Vložil jsem do tohoto alba opravdu hodně a myslím si, že jsem na výsledek opravdu pyšný a myslím si, že to zní skvěle. Ty písně jsou úžasné, stejně tak i jejich texty a myslím si, že co se týče fanoušků… je tam alespoň čtyři nebo pět, možná šest písní, ze kterým našim fanouškům spadne brada. Jako, myslím si, že z toho budou opravdu nadšení. A to je vždycky velká výzva, protože jako kapela v pop-punkové éře, chceš prostě… já miluju pop punkovou hudbu, vždycky to tak bylo. Když vyjde nějaká super pop-punková píseň a je skvělá, tak je to fakt můj nejoblíbenější žánr. Ale zároveň jsme to chtěli trochu oživit. Nechci pokaždé nahrávat tu samou desku pořád dokola, takže se vždycky snažíme dělat nové věci. A to samozřejmě nemusí vždycky vyjít, ale zároveň to může dopadnou úplně senzačně! A já si myslím, že jsme se na tomto albu trefili přímo do černého co se týče toho pop-punku, kteří od nás fanoušci očekávají. A pak jsme také nahráli několik skladeb, které jsou trošku jiné, ale v tom nejlepším slova smyslu. Nemyslím to tak, že bychom do toho dali nějaký podivný styl popu, ale rozhodně se na tomto albu snažíme trochu bořit hranice myslím si, že se to bude našim fanouškům líbit.

A ano, stojím si za touto deskou na 100 %. Myslím si, že na ní máme písně s jedněmi z nejlepších a nejupřímnějších textů, které jsme kdy složili. A co se týče produkce: Zakk Cervini nám zmixoval většinu alba. A také jednu píseň sám produkoval. A pak já a Jay [note: Jason ‚JVP‘ Van Poederooyen] jsme co-produkovali několik dalších songů a podle mě to celé dalo dohromady jednu z našich nejlepších desek.

Pokud máte zájem, celý Nickův rozhovor s Pierrem můžete shlédnout zde: