Pierre o plánech na příští album SP & možném vydání nového materiálu v příštím roce vč. piánové verze ‚Anxiety‘

Hlavní zpěvák Simple Plan Pierre Bouvier se nedávno objevil v podcastu The Plug with Neil Griffiths, kde se rozpovídal o odkazu pop-punkových kapel v hudebním světě a také o nadcházejících plánech své kapely.

Na otázku, jestli už Simple Plan připravují další album, Pierre potvrdil, že by chtěl na novém materiálu začít pracovat v příštím roce, ale otázkou zůstává, jak jim to dovolí čas. Kapela totiž má na příští rok již naplánováno velice náročné turné po celém světě a je obtížné vyhradit si pak čas na přípravu nového materiálu. I přesto ale Pierre zní velmi pozitivně ohledně alespoň zahájení kreativního skládacího procesu na konci příštího roku. Přečtěte si překlad celé jeho odpovědi níže:

„Ano, rozhodně už přemýšlíme nad novým materiálem. A vím, že se k tomu musím dostat. A zrovna teď by na to byl i čas. Nicéně ale tourování nám teď opravdu jede a je velmi obtížné najít tu správnou rovnováhu. Jsme velcí perfekcionisti, takže nedokážeme vydat album jen tak za 3 týdny jako jiné kapely (ale je pak otázkou, jestli to je dobrý nápad nebo ne). Ale my si rádi dáváme na čas složit album – například mně trvá napsat dobrou píseň třeba i několik dní. Trvá to. Takže složit takhle 12 písní opravdu zabere hodně času. Ale rozhodně nehodláme přestávat vydávat novou muziku. Je to jen otázkou toho najít si na to čas, protože teď sice máme 2 měsíce volna, ale pak máme už naplánovaný velmi nabitý příští rok. Ale mohou fanoušci očekávat novou hudbu? Rozhodně. […] Jsem si jistý, že [nové album Simple Plan] bude vytvořeno v příštím roce. Jestli bude také v příštím roce vydáno, to už je otázka. Ale vím, že už i Sebastien a Jeff z kapely za mnou chodí a říkají mi: ‘Tak co… nový songy… asi už je na čase!’ A já na to říkám: ‘Já vím, já vím, já vím…’“

Pierre Bouvier

Nicméně i přes zatím vágní plány co se týče nového alba, to vypadá, že by se fanoušci přeci jen nějaké nové hudby v příštím roce mohli dočkat – a to z archivů Simple Plan. Jak již víme z předešlých rozhovorů, existuje hned několik písní, které zbyly z procesu nahrávání předchozího alba a kromě nich má kapela v rukávu také nějaké nové verze starších písní, které mají šanci spatřit světlo světa – jmenovitě pak například piánová verze písně ‚Anxiety‘ (pátá píseň z nejnovějšího alba SP ‚Harder Than It Looks‘, která pojednává o problémech mentálního zdraví, se kterými se zpěvák kapely v minulosti často potýkal). Vypadá to, že Pierre je aktuálně v procesu přemlouvání jeho kamarádů z kapely, aby společně vydali právě tuto verzi, do které se Pierre podle svých slov zcela zamiloval:

„A ano, jestě máme nějaké písně v našem archívu. Existuje hned několik verzí různých našich písní. Je to spousta nevydaných věcí, které bychom rádi vydali. Především pak mám hotovou úplně skvělou verzi, o které se teď snažím přesvědčit kluky v kapele. Jedná se o piánovou verzi a tak trochu baladovou verzi písně Anxiety, kterou jsem si opravdu zamiloval. Takže já klukům pořád říkám: ‘Kluci! Můžeme to už konečně vydat?’

Pierre Bouvier

Připomeňte si studiovou verzi písně ‚Anxiety‘, kterou najdete na albu ‚Harder Than It Looks‘: