Pierre o stylu nového alba Simple Plan: „Budeme pokračovat v pop-punku!“

V rozhovoru, který nově publikoval novozélandský hudební server The 13th Floor se Pierre Bouvier vyjádřil k nadcházejícímu šestému albu Simple Plan a především pak ke směru, kterým by se jeho kapela s touto deskou chtěla vypravit.

Pierre prozradil, že s Chuckem plánují začít se skládáním písní již během několika příštích týdnů. Proces skládání by pak podle Pierra měl pokračovat až do konce roku 2018, což by znamenalo potvrzení našich předpokladů, že nové album Simple Plan vyjde nejdříve v roce 2019:

„Jsme zrovna na začátku skládání pro naši novou desku. Naše poslední album vyšlo v roce 2016 a samozřejmě naše turné k 15. výročí trochu oddálilo proces tvorby nového materiálu, ale domnívám se, že během příštích několika týdnů se dáme zase dohromady a začneme skládat a snad do konce roku 2018 bychom měli mít dostatek materiálu na to, abychom mohli vyrazit do studia a vydat novou desku.“

– Pierre Bouvier –

Ale načasování nového alba není to jediné, co fanoušky Simple Plan zajímá – jde také o samotný jeho obsah. Během posledních deseti let, od vydání jejich třetího alba v roce 2008, byli Simple Plan známí svou zálibou v experimentování s různými hudebními styly na každé z jejich následujících desek. V průběhu času měly tyto experimenty kapely za důsledek velmi smíšené reakce ze strany jejich fanoušků. Zatímco některé těšilo, že se apela snaží nevydávat pořád to samé dokola a snaží se v moři pop-punkových kapel vyniknout, jiní se naopak s mírným odklonem Simple Plan od svých pop-punkových začátků, patrných na prvních dvou albech, dosud nesmířili.

V rozhovoru Pierre čtenáře ujistil, že by pro Simple Plan do budoucna chtěl, aby u pop-punkového stylu zůstali a tímto směrem by chtěl vést i styl jejich nové desky:

„Přibližně u našeho třetího alba jsme hodně začali chytat takovou tu náladu jakože “Potřebujem se vyvíjet! Musíme dostat Simple Plan do jiné dimenze, kde jsme ještě nebyli!” atd; a pokusili jsme se o to, udělali jsme to, ale mně osobně to přišlo trošku zvláštní. Myslím si, že naše třetí album je album, které mnoho našich fanoušků oceňuje, ale myslím si, že jsme to na něm s tím experimentováním trošku přehnali – alespoň co se týče toho, co lidé očekávají a chtějí od Simple Plan. Myslím si, že jsme se z toho poučili, a já jsem jinak naprosto pro prozkoumání nových směrů a uměleckou celistvost, ale v určité chvíli jsem si uvědomil, že lidé, kteří jsou fanoušci Simple Plan, chtějí slyšet Simple Plan; stejně jako když si poslechnu nové album Green Day, chci, aby znělo tak, jak podle mě Green Day znějí – akorát aby to byl nový materiál. Nechci, aby nahráli country desku, nebo metalovou desku, protože to by bylo divné. A nechci, aby do své hudby začali přidávat různé styly, které nikdy předtím nezkoušeli. Můžeš to zkusit na několika písních, ale základ by měl pořád stejný. Stejně jako když vyšla deska Toma Pettyho, zněla přesně jako jeho staré věci, a já si říkal: “Páni, to je super! Zní to přesně jako starej dobrej Tom Petty;” takže jsem si uvědomil, že jako kapela je v pořádku říct si, “Nebudeme jen vydávat ty samé songy, ale pojďme udělat pop-punk.”

Máme ho rádi. Stále máme tento druh hudby moc rádi. A naši fanoušci jej milují. Nemůžeme příliš vyskočit z té naší vyšlapané cesty, protože lidé prostě nechtějí slyšet Simple Plan jak hrají country; chtějí slyšet Simple Plan. Po několik let mě vadilo o tom takto přemýšlet, ale teď jsem se to rozhodl akceptovat a myslím si, že mi to dává směr, kterým se můžeme vypravit, protože vím, co od nás lidé mají rádi, a vím, v čem jsme dobří; a to nám dává určitý cíl, kam jít. Kdybychom měli úplně změnit styl Simple Plan, bylo by to velice těžké, protože kam jen ho můžeme posunout? Můj hlas nikdy nebude znít jinak a s určitými žánry prostě nejde dohromady. Takže jakým jiným stylem bychom měli jít? Takže to nyní akceptuji a užívám si to, že je super mít možnost říct: “Hey, víš ty co? My budem pokračovat v pop-punku!”

Nezáleží na tom, že si rádiové stanice myslí, že je to vymírající žánt, nebo, že si někteří lidé myslí, že pop-punk podle nich zní ‚tak či onak‘. Pokud složíš dobrej song, a je pop-punkovej, lidem se bude líbit; protože pop-punk toho vlastně moc konkrétního neznamená: prostě jde o to zachytit tu správnou popovou chytlavost a k tomu dodat punkovou energii a rychlost, a takovou tu atmosféru, kdy se ti při poslouchání chce skákat nahoru a dolů, anebo šlápnout na plyn; a to je něco, co nikdy neomrzí. Takže, miluju, že vím, jakým směrem jít, a že teď můžu říct, “pojďme se zaměřit na to, abychom složili pár fakt dobrých songů,” a uděláme je tak, jak by je Simple Plan udělat měli – a to je naším cílem.“

– Pierre Bouvier –

Celý tento rozhovor s Pierrem pro The 13th Floor si můžete poslechnout zde: