První setlist k Harder Than It Look turné Simple Plan

Před týdnem zamířili Simple Plan po zimní přestávce opět zpátky na pódium – a vůbec poprvé od začátku pandemie měli možnost se vrátit do jihovýchodní Asie, kde je čekalo několik festivalů a zároveň také vlastních headlinových show.

Co je ale opravdu speciální na tomto turné je, že se jedná o jejich zcela první sólové headlinové turné s novým albem Harder Than It Looks. Dosud totiž Simple Plan od jeho vydání tourovali pouze buď v rámci co-headlinového turné (se Sum 41 v USA) nebo jako support (se Sum 41 v Evropě a s The Offspring v Kanadě). To znamenalo, že tomu byly uzpůsobené i jejich setlisty, které daleko více odrážely jejich staré hity, než jejich nové album a zároveň tyto koncerty nebyly tak dlouhé, jak by mohly být.

Po čtyřech headlinových shows (pokud nepočítáme festivaly) již odehraných na aktuálním turné po Asii, máme konečně daleko lepší představu o tom, jak vypadá aktuální Harder Than It Looks setlist, a také jak by mohly vypadat nadcházející koncerty Simple Plan. Nejprve je důležité zmínit, že neexistuje jeden stabilní setlist – SP se totž snaží jednotlivé koncertní setlisty vždy maličko obměňovat. Základní struktura setlistu ale zůstává stejná – každé album dostává podobně dlouhý prostor (3-5 písní) s výjimkou eponymního alba a alba TOFTT (ty reprezentuje pouze 1 píseň). Kromě toho zde pak najdeme několik speciálních coverů a taky jeden b-side song. Jednotlivé setlisty pak obsahují 18 až 21 písní.

Níže se můžete podívat na základní strukturu setlistu k Harder Than It Looks turné, který jsme sestavili dle jednotlivých setlistů z koncertů v Indonésii, Singapuru, Malajsii a na Filipínách:

SETLIST K HARDER THAN IT LOOKS TURNÉ 2023
1. I’d Do Anything
2. Shut Up!
3. 
Jump
4. 
Jet Lag
5. 
Your Love Is a Lie
6. 
Addicted
7. You Suck At Love
8. Welcome To My Life
9. Iconic
10. 
Summer Paradise
11. 
Congratulations
12. 
Crazy
13. 
Wake Me Up (When This Nightmare’s Over)
14. Covers: 
All Star / Sk8er Boi / Mr. Brightside
15. 
What’s New Scooby Doo
16. 
Where I Belong
(někdy také: Perfect World)

Přídavek:
17. The Antidote
18. Boom / Can’t Keep My Hands Off You
19. 
I’m Just a Kid
20. 
Untitled
21. Perfect