Simple Plan v Davidově rodném městě Matane předvedli emocionální show

Vůbec poprvé ve své kariéře zavedl tuto sobotu časový rozvrh Simple Plan do quebeckého města Matane – rodiště jejich baskytaristy Davida Desrosierse. A i přesto, že se David na tento koncert těšil opravdu dlouhou dobu, vzhledem ke svým problémům s depresí, se jí (a všech dalších nadcházejících koncertů po USA a Kanadě) nemohl zúčasnit. Z toho důvodu bylo pro zbývající členy Simple Plan o to více důležité, aby místnímu davu předvedli naprosto perfektní show – aby byl na ně David pyšný.

Ten den odpoledne byli Chuck, Pierre, Jeff a Sebastien pozváni na radnici Matane, kde se setkali s místním starostou a podepsali radniční knihu návštěv. Zároveň této příležitosti také využili k tomu, aby městu poděkovali za jejich zapojení do plánu Unie quebeckých samospráv a Simple Plan Foundation, který se snaží přimět quebecká města, aby vytvořila pracovní místa pro mladé osoby z dětských domovů, kteří by jinak velice nesnadno hledali zaměstnání.

Na několik fotografií z návštěvy SP matanské radnice se můžete odívat v naší galerii:

O několik hodin později se pak už Simple Plan dívali z pódia festivalu Éole en musique v Matane a široký a velice rozmanitý dav lidí, kteří si je přišli poslechnout. Ať už dlouholetí fanoušci z Montrealu a jeho okolí, nebo čtyřicátníci v zadních řadách – na koncert se bez rozdílu věku a pohlaví přišly podívat tisíce lidí. A ačkoliv na místě nebyl, Davidův duch byl cítit všude kolem v průběhu celého večera.

Podobně jako v La Tuque, ani, Pierre představil Welcome To My Life s velmi emocionálním úvodním proslovem o Davidovi, ve kterém mimo jiné zmínil, že si pro tento koncert zvolil tričko s růží, protože mu připomínala Davida (jméno ‚Desrosiers‘ znamená „z růžového keře“). Níže si můžete na videu poslechnout Pierrův proslov a zároveń s ním níže najdete i jeho český překlad:

„Samozřejmě jsme velice smutní, že tu s námi David dnes nemůže tento moment sdílet. Pokud nás sledujete na sociálních sítích, tak už víte, o čem mluvím. Pokud ne, tak… David nyní prochází velice těžkým obdobím a je pro něj velice důležité, aby se dal do pořádku a byl dlohodobě zdravý – proto tu dnes nemohl být. Myslíme na něj a já tu mám pro něj – „Desrosierse“ – na hrudi malou růžičku. Dnes večer, protože jste jeho rodné město, a protože jsme tu poprvé, křičte prosím pro Davida z plných plic. Chci, abyste se mnou nyní všichni zpívali, protože na něj moc myslíme. Moc ho milujeme a protože tu teď není, něco vám teď slíbíme: slibujeme, že se do Matane zase vrátíme – s Davidem. Takže si se mnou zazpívejte tuto další píseň. Chtěli bychom ji věnovat Davidovi. Jmenuje se Welcome To My Life.“

– Pierre Bouvier –

A na závěr jako vždy, fotografie z koncertu v Matane: