Simple Plan začínají s psaním nových písní pro slibovanou EP

Už dlouho není tajemstvím, že ještě než se Simple Plan pustí do prací na svém pátém studiovém albu, chtěli by vytvořit jakýsi most mezi tímto albem a jejich dosud poslední deskou Get Your Heart On! a to vydáním několika dosud neslyšených písní ve formě EP (krátkého alba). Prozatím mají kluci několik písní, které jim zbyly z psacího procesu pro jejich zatím poslední desku, ale i nadále uvažují, jakým způsobem toto celé EP pojmou. Nicméně i tak Simple Plan stále předpokládají vydání této EP v roce 2013.

Jak jste mohli slyšet v novém rozhovoru SimplePlan.cz s Chuckem, on a Pierre by se v příštích několika týdnech chtěli pokusit napsat ještě několik dalších písní. „Vlastně se [tento] týden pokusíme přidat ještě několik nových písní. Možná to vyjde, možná ne, ale pokusíme si na to spolu sednout a udělat takovou dvoutýdenní skladatelskou session a vyzkoušet, jestli se nám podaří přijít třeba ještě s jednou nebo se dvěma novými písněmi pro tento projekt,“ řekl Chuck.

A zatím to vypadá, že kluci drží své slovo! Včera (a to po hodně dlouhé době) se Pierre opět objevil na Twitteru, aby své fanoušky informoval, že jsou právě s Chuckem ve společnosti Ryana Petersena a Nolana Sipe. Jestli vám tato dvě jména nic neříkají, tak vězte, že tito američtí skladatelé a producenti již v minulosti pomohli klukům ze Simple Plan napsat několik písní – především pak první single Simple Plan z jejich alba „Get Your Heart On!“ – Jet Lag. Můžeme tedy předpokládat, že tito dva skladatelé budou Simple Plan pomáhat i s psaním písní pro jejich EP.