Simple Plan poctěni medailí diamantového výročí královny Alžběty II.

Včera, 6. února, Sebastien Lefebvre a Jeff Stinco reprezentovali Simple Plan na předávání medailí diamantového výročí královny Alžběty II. (tzv. Diamond Jubilee Medal), kde byla celá kapela jednou z těchto medailí poctěna. Medaile byly letos předávány v Ottawě osobně generálním guvernérem Kanady – Davidem Johnstonem 58 osobnostem, které „věnovaly svůj čas k službě dalším občanům, své komunitě a své zemi.“ Simple Plan tuto medaili obdrželi na základě své rozsáhlé charitativní práce se svou nadací Simple Plan Foundation.

Podle tiskové zprávy: „Populární rocková kapela Simple Plan, ke které pan Lefebvre a pan Stinco náleží, se zajímá o problémy, kterým čelí mladí lidé. Skrze svoji nadaci kapela propaguje hudbu jako způsob, který může pomoci mladým lidem k nalezení svého životního směru, vyvarování se pouličním gangům a pokračování ve svých studiích. Medaile bude Pierru Bouvierovi, Charlesi Comeau a Davidovi Desrosiers předána později,“

Tato medaile, která byla vytvořena v roce 2011 k 60. výročí nástupu na trůn královny Alžběty II., je každoročně předávána ve Velké Británii, karibských státech a Kanadě úctyhodnou službu v policejních, vězeňských a záchranných službách nebo pro obdivuhodný úspěch ve službě veřejnosti.

Na fotografie z předávání medaile členům Simple Plan se můžete podívat v galerii

V nedávné době se jedná se již o čtvrté významné ocenění, kterého Simple Plan dosáhli v rámci Simple Plan Foundation: loni během předávání cen Juno Awards byli poctěni cenou Allana Waters Humanitarian Award, letos v lednu byli stanicí Radio-Canada jmenováni Osobností roku a letos v březnu obdrží ocenění Allan Slaight Humanitarian Spirit Award na Canadian Music Week.