Sum 41 proti Simple Plan… opět

Zdroj: Le Soleil & MTV.com

Fanoušci Simple Plan moc dobře ví, že s negativními komentáři na účet Simple Plan, se setkáváme dost často. Není ovšem tak typické, že by podobné komentáře pocházely od jiné kapely – navíc kapely ze stejné země (Kanady) a podobného žánru. Kanadští Sum 41 si již několik let v rozhovorech čas od času nemohou odpustit ne zrovna moc pěkné poznámky ohledně Simple Plan.

Možná si vzpomenete na jedno trochu starší video se Sum 41, ve kterém bubeník Stevo Jocz o Simple Plan řekl:

„Na konci každého dne bych radši snědl kozlí koule, než sledovat „I’m Just A Kid“ od Simple Plan. Protože, myslím, že se jejich album jmenovalo „No Pads, No Helmets, No Balls.“ (Žádné chrániče, žádné helmy, žádné koule)… žádné kozlí koule, žádné koule. A já bych radši snědl kozlí koule než sledovat ten videoklip nebo slyšet tu kapelu nebo slyšet jejich jméno, nebo se koukat na ten film (A Simple Plan – Jednoduchý plán), který s tou kapelou nemá vůbec nic společného, ale převzali si z něj svůj název. Na ten film bych nekoukal. Nemohl bych se na něj dívat. Radši bych snědl kozlí kouli. Přímo z kozla.“

Nadávno vystoupili na kanadském Festiventu, na kterém byli mezi hlavními hosty také Simple Plan. Sum 41 zde kromě svého setu zahráli také coververzi „Master of Puppets“ od Metallicy a v novém článku v Le Soleil, který vystoupení Sum 41 recenzoval, se zpěvák Deryck Whibley vyjádřil:

„Myslíte si, že Simple Plan by tuhle píseň zvládli zahrát?“

A co na to říkají Simple Plan? V jednom starším rozhovoru pro časopis Kerrang byli kluci dotázání na tento odvěký boj mezi Simple Plan a Sum 41 a kluci na to reagovali následovně:

Sum 41 nám řekli, že by si to s vámi chtěli rozdat. Kdo by v této bitce vyhrál?

Pierre: Viděl jsi někdy Sum 41? Jsou jako elfové! Moc by se mi líbilo, kdyby se s námi chtěli poprat. Protože by to byl asi ten nejjednodušší zápas na světě. Deryck [Whibley, frontman] by si přivedl sekuriťáka a řekl by mu „Zbij je za mě“, protože sám není pořádnej chlap. Je mi těch kluků líto…
Chuck: Vždycky jsme k nim byli milí…
Pierre: …ale oni o nás vždycky mluví hrozně.
David: On ví, že Avril [Lavigne, Deryckova [ex-]manželka] mě má ráda. Jeli jsme spolu turné a strávili jsme spolu hodně času…
Pierre: Je mi ho líto, protože je až druhej v pořadí. My jí máme rádi, je to naše kamarádka, ale její [ex]manžel je debil.
David: Nemá ani pět stop!
Pierre: Řekněme prostě, že se jimi necítíme ohroženi.
Jeff: Představ si, kdybys musel každý ráno vstát a umýt si v zrcadle ten jeho obličej …
David: Je to opožděnej trol, to to shrnuje.

Snad se na I-Day Festivalu v Bologni, v Itálii, který obě tyto kapely poctí svou návštěvou ve stejný den, budou Simple Plan i Sum 41 držet daleko od sebe. Pro jistotu.

Edit

Jak je vidět, na internetu se zprávy šíří velice rychle a po zveřejnění tohoto článku se, obzvlášť na Twitteru, mezi fanoušky Simple Plan rozpoutala tak vášnivá diskuze na toto téma, že na ni dokonce jeden z členů Sum 41 zareagoval. Thomas Thacker (@DUMMYADO), nejnovější člen Sum 41 zatweetoval:

Jen tak mimochodem, já o SP nikdy nic špatného neřekl.