Tipy & triky: Jak se připravit na koncert Simple Plan

Po velkém úspěchu, který před pár měsíci zaznamenal článek na téma „10 věcí, které nedělat, když potkáte Simple Plan“ jsem z vaši strany obdržela množství nápadů na další podobný článek. Tentokrát jsem zvolila téma „Jak se připravit na koncert Simple Plan“, ve kterém jsem zahrnula několik rad, které se vám mohou hodit, až k nám zase kluci jednou přijedou, ale prakticky se dá aplikovat na jakýkoliv jiný koncert tohoto typu.

Všechny tyto články nyní najdete dohromady v sekci „Tipy & triky“ pod kategorií „Zábava“.

1. Naplánujte si cestu k a z haly předem

Příjezd ke koncertové hale většinou není tak složitý jako to, jak se z ní zase dostat zpátky domů. Koncerty Simple Plan často končí kolem 11. hodiny večer, a pokud zůstanete čekat i po koncertě, může se klidně stát, že budete odcházet až dlouho po půlnoci, kdy většinou není zrovna jednoduché chytit autobus nebo vlak zpátky domů.

V tomto případě byste si měli předem zjistit, jak se nejlépe dostanete od haly zase zpátky domů nebo do hotelu i po půlnoci. Ověřte si, jestli v daném městě existuje možnost nočních autobusů, a zjistěte si, kdy a kam přesně jezdí.

2. Oblečte se pohodlně & prakticky

Ujistěte se, že oblečení, které si zvolíte na koncert je pohodlné – nezapomeňte, že v něm strávíte několik hodin čekáním ve všelijakém počasí a potom také na samotném koncertě, kde už bude o hodně tepleji. Nejběžnější outfit pro koncert většinou zahrnuje tričko, kalhoty a mikinu/svetr. Rozhodně si ale předem nezapomeňte zjistit, jaké bude v den koncertu počasí. Může pršet nebo sněžit – a na to musíte být připraveni.

Před koncertem si zjistěte, jestli hala svým návštěvníkům nabízí šatnu nebo ne. Pokud ano, nemusíte si dělat příliš starostí s bundou nebo kabátem, neboť si je zde pro průběh koncertu můžete uložit. Pokud ale šatnu hala nenabízí, budete si muset na koncertě najít takové místo, kde ji můžete položit/pověsit, aniž by zavazela ostatním fanouškům nebo ochrance (samozřejmě vám nikdo taky nebrání v tom, abyste ji drželi po celou dobu koncertu… ) nebo situaci vyřešte tak, že si oblečete spíše více tenkých vrstev, které potom můžete jednodušeji složit do tašky.

Mějte na paměti, že na koncertě Simple Plan budete skákat. Hodně. Proto obout si lodičky nebo žabky asi nebude ten nejlepší nápad.

Pokud máte delší vlasy, nezapomeňte si s sebou vzít gumičku. Bude to pohodlnější jak pro vás, tak i pro ostatní fanoušky, kteří se do vašich vlasů nebudou muset plést.

Ještě jedna poznámka, co se týká oblečení: jestliže plánujete navštívit více jak jeden koncert, určitě si převlečte alespoň tričko – buďte si jisti, že tam budou lidé, kteří si všimnou, že máte na sobě to samé, co minule.

3. Sbalte si jen to nezbytné

S sebou na koncert byste si měli brát jenom věci, které budete určitě nutně potřebovat. Zapomeňte na všechny drahé elektronické záležitosti jako tablety nebo notebooky. S největší pravděpodobností strávíte čas se svými přáteli, takže na používání těchto věcí nebude čas. Nicméně byste si doma určitě neměli zapomenout mobilní telefon pro případ, že se se svými přáteli na chvíli rozdělíte. Smíte si s sebou také vzít fotoaparát – ale pouze v případě, že se nejedná o foťák profesionální (v halách je většinou zakázáno použití externího blesku). Obyčejný digitální foťák je ale většinou v pořádku.

Snažte se sbalit tak, aby vaše taška neobsahovala spreje nebo láhve, neboť ochranka vám je při kontrole u vstupu s velkou pravděpodobností zabaví z toho důvodu, abyste v hale nikomu nemohli ublížit. Také se ani nepokoušejte do haly propašovat jakékoliv zbraně.

Asi tou nejdůležitější věcí, kterou doma nechat rozhodně nesmíte je lístek na koncert, a budou se vám hodit také alespoň nějaké peníze – ať už na koupi merche nebo pití po koncertě, jelikož ceny nápojů v halách bývají většinou dosti vysoké..

Snažte se sbalit si všechny tyto věci spíše do menší tašky než do batohu. S batohem totiž nejen obtěžujete všechny kolem sebe (před i během koncertu), ale také se vystavujete riziku, že vás někdo snadno okrade. Místo toho si s sebou vezměte tašku přes rameno, u které si můžete nejlépe hlídat všechny svoje cennosti.

4. Pijte dostatek tekutin

U tohoto bodu většinou záleží na tom, jak dlouho budete před halou čekat, ale i tak byste si nikdy neměli zapomenout s sebou vzít dostatek jídla a pití. I přesto, že nápoje v lahvích si s sebou do haly následně nebudete moci vzít, určitě nezapomeňte dostatečně pít právě před koncertem. Během koncertu se budete hodně potit a hodně lidí do vás bude strkat, takže budete muset být připraveni na velké vyčerpání. Ochranka bohužel ne vždy nabízí fanouškům vodu, a když už tak se jí často dostane jen těm v prvních řadách. Proto nikdy nepodceňujte svůj vlastní zdravotní stav předtím, než vyrazíte na koncert.

5. Znejte svojí kapelu

Věřte mi, rozhodně si koncert mnohem více užijete, když budete znát všechny písně, které jsou na setlistu. Proto se ještě před koncertem na setlist daného turné podívejte a jestliže některé texty neznáte, pokuste se to ještě před koncertem dohnat.

Simple Plan jsou známí tím, že v průběhu koncertu hrají svou „party medley“ – tedy mix coverů tří populárních písní. Pokud se chcete na koncertě bavit, určitě se ujistěte, že znáte i tyto písně, a to ikdyž nemusí být zrovna vaším šálkem kávy.

Je užitečné seznámit se také trochu s hudbou předskakujícící kapely.

A nakonec, jestliže plánujete, že se setkáte se samotnou kapelou (ať už před nebo po koncertě), to nejmenší, co můžete udělat je naučit se alespoň jejich křestní jména a na jaký nástroj hrají. Vážně nechtějte být tím, kdo Chuckovi pogratuluje k jeho skvělému kytarovému sólu ;)