10 věcí, které nedělat, když potkáte Simple Plan


Všichni jsme asi už někdy slyšeli o určitých nepsaných pravidlech, která se vážou k tomu, když se potkáte se členy své oblíbené kapely (nebo obecně když potkáte někoho „slavného“): buďte milí, ohleduplní a příliš neblázněte. I přesto ale tato pravidla mnozí fanoušci velmi často porušují, což následně vede k nespokojenosti jak ostatních fanoušků, tak především samotné kapely. Proto jsem se rozhodla (s pomocí velkého množství vašich návrhů, které jste mi zaslali na Twitter a Facebook SP.cz) vytvořit seznam 10 věcí, které byste nikdy neměli nechat dopustit, pokud chcete s těmito lidmi strávit pěkný čas. Tady je:

1. Buďte ke kapele a ke všem kolem sebe ohleduplní

Členové SP se vždycky snaží vyhradit si na fanoušky tolik času, kolik jen mohou, a většinou neodejdou dokud nebudou všichni spokojeně v ruce držet své podepsané věci (to vše samozřejmě záleží na jejich časovém rozvrhu), takže buďte trpěliví a počkejte, až bude řada na vás a nesnažte se razit si cestu ke svému oblíbenému členovi hlava nehlava. Nedělejte nic, co byste nechtěli, aby vám udělali ostatní.

2. Jejich osobní život je pro vás tabu!

Simple Plan už i tak se svými fanoušky sdílí obrovské množství informací o svých osobách a jediná věc, kterou žádají, aby zůstala jenom jejich je jejich soukromí. Takže se prosím vyvarujte dotazů na privátní záležitosti (přítelkyně, rodina atd.). Nic vám do toho není.

3. Neptejte se, kdy (zase) přijedou do [vložte jméno země]

Jestliže kluci zrovna ve vaší zemi vystupují, šance, že ví, kdy přesně znovu na toto místo dorazí, jsou opravdu malé. A o to menší je pravděpodobnost, že vám vyzradí koncertní data, která ještě nebyla oficiálně oznámena. Snažte se využít ten drahocený čas s nimi k dotazům, na které vám skutečně mohou dát pořádnou odpověď.

4. Neomdlévejte

Vím, že setkat se s lidmi, kteří pro vás znamenají celý svět může být hodně emotivní, ale přece si tím nechcete tuto příležitost pokazit! Neblázněte, neomdlévejte a snažte se zůstat co možná nejvíce v klidu (samozřejmě uvnitř můžete bláznit jak jen chcete, jen se to snažte nedat tolik znát navenek).

5. Nezdržujte ostatní fanoušky

Jestliže už jste získali svůj podpis nebo fotku s některým ze členů kapely, a vidíte, že v řadě stojí ještě další fanoušci, kteří si přejí získat to samé, buďte fér a nechte je si užít těchto chvilek také bez velkého zdržování. Možná v momentě, kdy uvidíte, že některý ze členů už kolem sebe nikoho nemá a vypadá to, že také nemá nikam na spěch, se můžete za ním vrátit a opět s ním navázat řeč.

6. Neobtěžujte je na nevhodných místech

Jestliže některého ze členů Simple Plan potkáte na místě, které se Simple Plan nemá co do činění, buďte velice opatrní když budete zvažovat žádost o autogram nebo fotku. Existují případy, kdy by taková žádost mohla být velice nevhodná – např. pokud jsou v restauraci se svou rodinou, nebo se zabývají nějakou jinou soukromou záležitostí.

7. Poslouchejte na slovo

Nehýbejte se znamená nehýbejte se! Pokud budete požádáni kapelou, jejich crew nebo ochrankou, aby jste něco udělali, nebo naopak abyste něco nedělali – bez okolků poslechněte na slovo! Dělají to pro bezpečí vašeho i jejich!

8. I kluci mají své dny

S tak nabitým rozvrhem, jaký kluci mají, mohou nastat dny, kdy nejsou zrovna v nejlepší náladě. Buďte ohleduplní a jestliže vidíte, že toho asi zrovna mají hodně na mysli a jsou evidentně hodně unavení, nevnucujte se jim příliš. Hlavně si tímto nenechte ovlivnit váš názor na ně. Každý z nás má jednou za čas špatný den.

9. Nebuďte obscénní

Dostat od člena kapely polibek nebo objetí je v pořádku, pokud si o ně předem řeknete, a pokud s tím kluci samozřejmě souhlasí. Nikdy se nesnažte kluky políbit jen tak bez dovolení. To samé platí k odhalování částí těla nebo nevhodnému dotýkání.

10. Nekřičte!

Pravděpodobně nejdůležitější pravidlo ze všech, které by mělo platit v každé situaci, kdy se s někým potkáte (ať už člena kapely, nebo obecně kohokoliv) – křičení lidi děsí. A vy přece nechcete, aby se vás kluci báli, a zaškatulkovali si vás jako „tu šílenou fanynku“, že ne? Vždycky si pamatujte – jsou to normální lidi, jako já nebo vy. Jestliže budete křičet, utečou pryč. Jestliže zůstanete v klidu, rádi s vámi nějakou tu chvilku stráví. Prosté a jednoduché.