Rok 2022 očima SimplePlan.cz

V roce 2009 jsme na SimplePlan.cz začali s tradicí každoročních rekapitulací roku, díky kterým si připomínáme všechno dobré a špatné, co se ve světě SP za celý předchozí rok odehrálo. Už je to 13 let a stále si každý rok nenecháme tuto tradiční rekapitulaci ujít. V tomto článku se můžete těšit na rekapitulaci roku 2022, který byl pro Simple Plan opravdu velmi signifikantní: jednalo se o první rok, kdy vydali album jako nezávislá kapela, zároveň poprvé jako čtyřtet a také poprvé, co se od začátku pandemie vydali i za hranice Severní Ameriky. Pojďme se tedy podívat, jak se jim v průběhu roku dařilo.

Všechny naše předešlé rekapitulace již od roku 2009 najdete zde – 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 2017, 2018, 2019, 2020 a 2021ale nyní se pořádně nadechněme a pusťme se do připomenutí všeho, co nám přinesl ten podivný letošní rok!

Tady je rekapitulace roku 2022:

Na konci roku 2021, chvíli po zveřejnění naší poslední rekapitulace, Simple Plan oslavili konec roku ve velkém stylu – vydáním prvního oficiálního videoklipu z jejich nového albu – k písni ‘The Antidote’. V lednu nás pak opět trochu postrašil duch pandemie, který nám zvěstil, že ještě stále není všem zlým dnům konec – první kanadské turné Simple Plan a the Offspring po pandemii, které se mělo odehrát jen za několik týdnů totiž bylo z důvodu pandemie opět zrušeno (ale nemějte strach, vše se nakonec v dobré obrátilo!).

Promo mechanismus nového alba Simple Plan začal pomalu nabírat na obrátkách v únoru, kdy se poprvé fanoušci dozvěděli o nové spolupráci pro toto album: Simple Plan a Sum 41 se konečně rozhodli zakopat válečnou sekeru jejich dětinských neshod z minulosti a spojili své síly, aby vydali společný song. Videoklip k ‚Ruin My Life‘ feat. Deryck Whibley byl vydán 18. února a kapely s ním zároveň poprvé odhalili své plány na nadcházející společné turné po USA a také později v Evropě (se Simple Plan jako hlavní předkapelou) po velkou část tohoto roku.

V březnu nám Simple Plan začali postupně servírovat první informace o chystaném novém albu – fanoušci se tak dozvěděli jeho název – ‘Harder Than It Looks’, datum vydání, odhalili jeho obal a o něco později také celý tracklist. 16. března nás pak kapela překvapila další písní z tohoto alba – ‘Congratulations’.

Na turné se Simple Plan konečně vydali v dubnu, kdy navštívili Mexiko. V tomto měsíci také vyšel videoklip k ‚Wake Me Up When This Nightmare’s Over‘, jehož koncept měl více dostat na světlo situaci na Ukrajině, a i proto dali Simple Plan při natáčení šanci ukrajinským filmařům a hercům. Veškeré výtěžky z videa na YouTube byly věnovány organizaci UNICEF na pomoc dětem zasaženým touto válkou.

The end of April but mostly the month of May signified the first part of the Sum 41 and Simple Plan ‚Blame Canada‘ tour across the United States, where the U.S. fans first got to hear some of the new songs and also see Chuck crowdsurf in his own ‚post-pandemic way‘. Unfortunately this tour didn’t go exactly according to plan as some members of the Sum 41 camp caught covid right before Simple Plan were supposed to celebrate the release of their new album at a show in New York City, however that show and a few others had to be postponed and Simple Plan’s album ‚Harder Than It Looks‘ came out on May 6th without the originally planned celebrations.

Konec dubna a velká část května byla ve znamení první části společného ‚Blame Canada‘ turné Sum 41 a Simple Plan po USA, během kterého měli američtí fanoušci poprvé možnost poslechnout si několik nových písní a vidět Chucka crowdsurfovat svým vlastním „post-pandemickým“ způsobem. also see Chuck crowdsurf in his own ‘post-pandemic way’. Bohužel celé toto turné se neodehrálo úplně podle plánu. Někteří členové týmu Sum 41 se bohužel nakazili covidem těsně před tím, než měli Simple Plan v New Yorku ve velkém stylu oslavit vydání jejich nvého alba, a proto se vydání ‚Harder Than It Looks‘ muselo 6. května obejít bez velkých fanfár.

V květnu se Simple Plan konečně po několika letech vrátili na svou tradiční štaci v Disney Worldu, kde je čekalo několik koncertních vystoupení. Konečně tak měli možnost vytáhnout své děti na Floridu, kde si mohli poslechnout hudbu svých tatínků a zároveň si užít zábavné aktivity, které tento park nabízí. V průběhu léta se pak Simple Plan opět vrátili do Kanady na několik festivalů a následně je pak čekal velký návrat na druhou část turné se Sum 41 v USA, které zakončili v srpnu.

One of Simple Plan’s biggest hit to date, Summer Paradise got certified silver in the United Kingdom in September and this only welcomed the band to Europe even better for their first post-pandemic European tour, which kicked off at the end of the month – once again joining Sum 41 as a guest, but this time with a new title of the tour – ‚Does This Look All Killer No Filler‘. During this tour Simple Plan also made a stop in the Czech Republic, where SimplePlan.cz had the honor to interview Chuck again (you can watch the interview here).

Jeden z dosavadních největších hitů Simple Plan, Summer Paradise, získal v září cerrtifikaci stříbrného singlu ve Velké Británii, což předznamenalo o to lepší a větší návrat Simple Plan do Evropy, kde je v září a v říjnu čekalo první post-pandemické turné na starém kontinentu. Opět se připojili k Sum 41 jako speciální hosté, tentokrát však turné neslo název ‘Does This Look All Killer No Filler’. V průběhu turné se Simple Plan zastavili také u nás v České republice, kde odehráli famózní show a navíc mělo SimplePlan.cz opět možnost vyzpovídat Chucka v novém rozhovoru (ten si můžete prohlédnout zde).

Na konci října se pak konečně dostalo i na kanadské fanoušky, kterým bylo naděleno přeložené a dlouho plánované turné Simple Plan a The Offspring. To se konečně odehrálo bez sebemenších zádrhelů a až do konce listopadu tak kapely prokoncertovali celou Kanadu. V průběhu měsíce pak Simple Plan vydali novou verzi songu ‚I’m Just A Kid‘, tentokrát s featuringem zpěvačky LOLO a dostalo se i na speciální videoklip k této verzi. V prosinci si pak kapela dopřála velice zasloužené volno a Jeff, Seb, Pierre a Chuck strávili svátky v kruhu rodinném.

A co můžeme očekávat od roku 2023?

V současné chvíli to vypadá, že příští rok bude u Simple Plan především ve znamení návratu na své vlastní headlinové turné, a poprvé tak fanoušci uslyší více písní z nového alba ‚Harder Than It Looks‘.

Nejprve zamíří kapela v březnu do jihovýchodní Asie na první ‚Harder Than It Looks‘ turné, které bylo před několika dny oznámeno. V červnu pak mají Simple Plan plány vrátit se do Evropy na festivalovou sezónu, která pro tentokrát bude obsahovat destinace jako je Velká Británie, Francie, Itálie, Rakousko a také Česká republika (u nás se na SP můžeme těšit na prvním dni festivalu Rock For People) a samostatným koncertem ve Švýcarsku. To ale nebude pro SP vše, co se týče letních festivalů. Kanadští fanoušci se na SP mohou těšit také ve své zemi na několika festivalech v červenci. Posledním termínem, a zároveň prozatím jediným koncertem druhé půlky roku, je již dávno vyprodaný While We Were Young Festival v Las Vegas, kde Simple Plan vystoupí v příštím říjnu.

Kromě těchto již oznámených koncertních dat existuje několik domněnek, že Simple Plan plánují v příštím roce další headlinová turné – konkrétně pak pravděpodobně v Jižní Americe a v Austrálii, kde v posledním roce zatím nekoncertovali. Nicméně vzhledem k tomu, že pravé HTIL turné nám terpve začíná, nemůžeme úplně vyloučit ani kontinenty, na kterých SP již v tomto roce vystoupili. Jak to ale skutečně bude nám ukáže jen čas.

Jako vždy se na nejčerstvější novinky můžete spolehnout na SimplePlan.cz

Přejeme vám krásné prožití zbytku roku 2022 a šťastný a úspěšný nový rok!