Rok 2015 očima SimplePlan.cz

Rok 2015 se pomalu, ale jistě chýlí ke konci a my se všichni již jistě těšíme, co nám přinese rok následující. Ale pojďme se nyní na chvíli zastavit a připomenout si všechny důležité události, které se ve světě Simple Plan během letošního roku odehrály. Byl to vskutku rušný rok, takže i letos v jeho duchu pokračujme z již zavedenou tradicí každoročních rekapitulací SimplePlan.cz [2009, 2010, 2011, 2012, 2013 a 2014] a pojďme se podívat, co vše nám rok 2015 přinesl:

Tady je rekapitulace roku 2015:

Chuck a Pierre odstartovali nový rok překonáním skladatelského bloku, který byl prominentní v posledních měsících roku 2014 a opět byli plní inspirace ke skládání dalších nových písní pro nové album Simple Plan. Během jejich skladatelských session je několikrát navštívil fotograf Adam Elmakias, který následně zveřejnil několik skvělých snímků Pierra a Chucka. Během ledna Simple Plan také konečně získali zpět své jméno na Instagramu a od té doby této sociální sítě hojně využívají k publikování fotek kapely. V únoru následně Pierre s Chuckem strávili několik dní skládáním se členy kapely 5 Seconds of Summer pro nové album 5SOS (nicméně tyto písně se nakonec na album těchto australanů nedostaly).

Simple Plan konečně vstoupili do studia (West Valley recording studios) v L.A. 1. března, pod dohledem producenta Howarda Bensona. Během jejich pobytu v Los Angeles se David oficiálně stal veganem. V březnu dostalo SimplePlan.cz příležitost spolupracovat s kanadským programem Accès Illimité a zveřejnilo několik exkluzivních ukázek nového speciálu o Simple Plan v rámci tohoto pořadu ještě před jeho odvysíláním. V tomto speciálu Simple Plan poprvé zveřejnili ukázku písně „Everything Sucks“. První koncert SP tohoto roku se odehrál v Monctonu, v Kanadě, kde kapela vystoupila v dubnu. V průběhu tohoto měsíce začaly být také ohlašovány nadcházející koncerty v Evropě a na americké Warped Tour. Kapela pokračovala v nahrávání a mixování jejich nové desky až do května.

První píseň, která vzešla z tohoto nahrávacího procesu – „Saturday“ – byla zveřejněna v červnu, nicméně kapela později upřesnila, že se jedná pouze o „buzz single“, a že se píseň na albu neobjeví. Kvůli narození jeho prvního syna Londona (narozen 1. července), se Chuck nemohl zúčastnit nahrávání písně „Heroes“ na soundtrack filmu La Guerre des Tuques 3D – místo něj kapela využila Davidových bicích schopností. V červenci se všichni členové kapely opět uviděli na focení photoshootu pro obálku alba, který byl opět fotografován Champanem Baehlerem. Po nácvicích kapely na turné se kapela opět objevila na několika koncertních datech Warped Tour, kde také nahrála část videoklipu k písni „Boom“. Mezi těmito koncerty se členové SP zúčastnili předávání cen Alternative Press Music Awards, kde měli jednu neproměněnou nominaci za jejich charitativní snahy, a kde také vystoupili se svou novou písní „Boom“ a také coverem písně MXPX v doprovodu samotného Mikea Herrery (MXPX). Simple Plan dokončili natáčení klipu „Boom“ během bezplatného koncertu v Montrealu za pomoci jejich místních fanoušků.

Simple Plan se opět vrátili na natáčecí set v srpnu, kdy natáčeli videoklip k písni „I Don’t Wanna Go To Bed“ feat. Nelly. Nedlouho poté se kluci po dlouhé době opět vrátili do Evropy, kde je čekalo několik festivalů a samostatných koncertů. Na jednom z nich – v Antverpách, v Belgii, natočilo SimplePlan.cz svůj 4. rozhovor se členy Simple Plan (Chuckem, Pierrem a Sebem). V srpnu Simple Plan poté také konečně vydali dlouho-očekávaný videoklip k písni „Boom“, ve kterém se objevilo nemalé množství hostů z kapel z alternativní hudební scény.

Kapela si na počátku září ve Francii prožila menší autobusovou nehodu, během které se však naštěstí nikomu nic nestalo. O několik dní později poté Simple Plan vydali další píseň z jejich nové desky „I Don’t Wanna Be Sad“. Během nadcházejícího měsíce (října), byl Sebastien oceněn cenou Anglophone Song Award za složení písně „Never Gone“ společně se zpěvačkou Andee. Prvním oficiálním singlem z nového alba SP se stala píseň „I Don’t Wanna Go To Bed“ feat. Nelly, vydaná v říjnu společně s videoklipem inspirovaným seriálem Pobřežní hlídka, ve kterém se neobjevil jen rapper Nelly, ale překvapivě také samotný David Hasselhoff. SimplePlan.cz následně vyzpovídalo režiséra tohoto videoklipu, Marka Staubacha ohledně jeho dlouholeté práce se Simple Plan. V průběhu podzimu se Pierre a Chuck vrátili zpátky do svých domácích studií, kde pilně pracovali na skládání dalších písní pro jejich nové album. Na konci měsíce byla konečně vydána píseň „Heroes“ ze soundtracku k filmu the La Guerre des Tuques 3D.

V listopadu se kapela opět sešla v Montrealu, kde začala s nácvikem na vystoupení na We Day Ottawa a promo v Evropě. Toto krátké promo turné mělo odstartovat v Paříži, nicméně kvůli teroristickým útokům na město pouze 3 dny před plánovaným vystoupením SP, byli Simple Plan nuceni tento koncert zrušit a dorazili pouze do Londýna, Milána a Curychu, kde se objevili na několika rádiových stanicích a podali nespočet rozhovorů. Další zastávkou po návratu z Evropy bylo Mexiko, kde Simple Plan vystoupili na Telehit Awards. Poté SP zamířili zpět do Los Angeles, kde nahráli poslední zbývající 4 písně na jejich nové album. Na konci listopadu Simple Plan konečně oznámili název alba „Taking One For The Team“, jeho obal a také první část koncertních dat evropského turné, jehož součástí bude i Praha. Naneštěstí toto vyčerpávající a chaotické cestování a koncertování mělo velmi negativní dopad na Pierrovy hlasivky, které začaly krvácet, a Pierre byl donucen 3 týdny nezpívat. Kvůli tomu byli nuceni Simple Plan na jejich vystoupení na charitativní akci 24h Tremblant v prosinci požádat několik jejich přátel/zpěváků, kteří ochotně kapele se zpěvem na jednu noc vypomohli. A nakonec – Simple Plan měli pro své fanoušky nachystáno hned několik brzkých vánočních dárků – nejprve byla zveřejněna vánoční píseň/cover „Have Yourself A Merry Little Christmas“, na které se objevili Pierre (SP), Alex (ATL), Ashton (5SOS), Joel (GC) a John (Goldfinger) a několik dní poté SP fanouškům ukázali také celý tracklist jejich nového alba a odstartovali jeho před-objednávky.

A co můžeme očekávat v roce 2016?

Po mnoha letech těžké práce a nahrávání Simple Plan konečně 19. února vydají své dlouho-očekávané páté studiové album, které bude ze všech dosud vydaných nejdelší – obsahujíc celkem 14 písní [veškeré info o něm naleznete zde]. Ještě však stále zbývá oznámit dosud utajované kolaborace, které bude toto album obsahovat. Po vydání alba se kapela ihned vydá na první část evropského turné, kde se mimojiné vrátí i k nám do Prahy [během příštích měsíců určitě sledujte sekci Praha 2016 – a nezapomeňte se zapojit do překvapení pro kapelu!]. Ve zbývající části roku (a v průběhu i toho dalšího) můžeme očekávat další a další turné, která se budou odehrávat po celém světě, jelikož se kapela chystá vrátit ke všem svým fanouškům, a také navštívit několik nových míst. Zároveň také již víme, že SP plánují před dalšími Vánoci vydat novou vlastní vánoční píseň, jejíž název zní „Christmas Every Day“ – takže i na to se můžeme těšit. Příští rok bude, co se Simple Plan týče, úžasný – tak nezapomeňte sledovat SimplePlan.cz pro všechny nejnovější novinky i v 2016!