Rok 2014 očima SimplePlan.cz

Není k neuvěření, že rok 2014 už je skoro za námi? I přesto, že to byl ve světe SP novinek jeden z pomalejších a méně akčních roků (ale koneckonců takové jsou všechny roky těsně před vydáním nového alba – vzpomínáte na 2007 nebo 2010?), SimplePlan.cz vám každý měsíc přineslo spoustu novinek – některé více vzrušující než jiné. Pojďme se tedy podívat, co nám rok 2014 přinesl v již tradiční rekapitulaci roku!

Tady je rekapitulace roku 2014:

Po vánoční přestávce zahájili Pierre a Chuck tím, že se opět zabořili do skládání dalších písní pro nové album. V lednu pak měl plné ruce práce Jeff, který otevřel hned dva nové podniky: bar Rufus Rockhead (který však během roku zavřel) a japonskou restauraci Shinji. Kromě toho se také se v tomto měsíci zapojil do Rocksmith 2014 „60 Day Challenge“. V únoru pak konečně SimplePlan.cz nahodilo zbrusu nový kabátek – tentokrát ve fialovém / vesmírném / astronautském stylu.

V březnu vydala kanadská kapela Amasic novou píseň „If I Had One Dollar,“ na jejímž skládání se podíleli v roce 2013 Pierre s Chuckem a SimplePlan.cz vám přineslo exkluzivní rozhovor s jejich hlavním zpěvákem Janickem Thibaultem. Jednou z největších novinek března bylo známení, že s Pierrem a Chuckem na novém SP albu pracují členové 3OH!3 . Simple Plan se na pódium vrátili v dubnu, kdy vystoupili na akci We Day v Ottawě, v Kanadě a o něco později odehráli také tajnou show v malém městě Chisasibi, QC. Co se týče dalších novinek, Sebastien pomáhal v tomto měsíci skládat písně zpěvačce Jilian Jensen a byli jsme svědky vtipného coveru písně „Untitled“ od Pewdiepie.

Pierre dostal v květnu několik dobrých rad co se týče zpívání od hlasového kouče Garyho Catona a kapela o něco později vystoupila na akci Million Meals Movement v Torontu, kde kluci pomáhali balit balíčky s jídlem pro hladovějící děti. V červnu začal Jeff pracovat na produkci dokumentární série „The Event,“ o pozadí kanadských hudebních festivalů, která byla odvysílána v létě. Účastníci festivalu Amnesia Rockfest v červnu poté zažili jedinečné vystoupení původních členů kapely Reset – a to včetně Chucka, Pierra a také Davida ze Simple Plan. Poté se kluci z SP objevili a také zahráli na golfovém turnaji organizovaném Omnium Gervais-Talbot, které velmi štědře výtěžky věnovalo nadaci Simple Plan Foundation.

Začátek července jako vždy znamenal, že Simple Plan budou zpátky ve své rodné zemi slavit Canada Day – tentokrát ve městě Brampton, OT, po němž vystoupili také na Salmon Festu. Jeff, který tento měsíc otevřel nový bar – Lorbeer – se také zúčastnil palačinkové snídaňové akce společně s Patrickem Langlois a Chuckem Hughsem a Pierre učinil velké rozhodnutí začít na sociálních sítích odhalovat více ze svého soukromého života. Vrcholem konce července bylo předávání cen APMA, kde měl Chuck možnost se nejen setkat, ale také vyzpovíat pro Idobi rádio hned několik svých přátel z hudebního průmyslu. Srpen se nesl celý v duchu ALS ice-bucket challenge, kterou odvážně podstoupili i Chuck se Sebastienem. Někteří členové Simple Plan se poté zúčastnili festivalu Osheaga v Kanadě a všichni poté podpořili svého kamaráda Jeffa při otevření jeho nové restaurace Laurea. Co se týče dalších novinek, Simple Plan Foundation uspořádala charitativní golfový turnaj, SimplePlan.cz oslavilo své 7. narozeniny a na internetu začaly kolovat první zvěsti o možné nadcházející spolupráci mezi Simple Plan a 5 Seconds of Summer.

Nejpoužívanějším slovem měsíce září ve světě SP bylo „Kiehl’s,“ neboť se kapela s touto kosmetickou firmou spojila za charitativními účely. Toto spojenectví vyvrcholilo live-streamem akustického koncertu Simple Plan a vytěžením $400 000! V září se poté Pierre s Chuckem konečně osobně setkali se členy 5SOS, což odstartovalo další vlnu zvěstí o možné spolupráci. Během tohoto měsíce byli SP dále poprvé nominováni na cenu MTV Europe Music Awards, v kategorii World Stage a Pierre s Chuckem skládali písně s Markem Hoppusem (Blink 182) a Alexem Gaskarthem (All Time Low) . Jen několik málo týdnů poté si pak Pierre a Chuck zaletěli do Vancouveru, kde skládali písně s dalším velkým jménem z hudebního průmyslu – s Joshem Ramsay (Marianas Trench) . Kapela také oslavila 10. výročí alba Still Not Getting Any, Adam Elmakias navštívil Chucka a Pierra v jejich domácím studiu a co se týká novinek z osobního života členů SP, Sebastien oznámil narození své první dcery.

Co se týče vedlejších projektů v listopadu, Sebastien se zapojil do kampaně Je Signe Pour L’Enfance a Jeffův mikro-pivovar West Shefford odhalil nové pivní designové plechovky. Pierre a Chuck pokračovali ve skládání dalších písní pro 5. album a pracovali také s Johnem Feldmannem. V listopadu byl single Summer Paradise certifikován jako trojnásobně platinový v Kanadě a za své charitativní snahy získali Simple Plan Medaili míru od organizace YMCA Quebec a také byli nominováni v kategorii Heart of Gold na CBC Music Awards. Den před každoroční benefiční akcí Simple Plan Foundation vystoupila kapela na CN Canadiens Alumni Challenge, kde poprvé živě zahráli akustickou verzi písně „The Rest of Us“. A konečně vrcholem roku byla právě benefiční akce SPF, kde Simple Plan vůbec poprvé představili píseň „Boom,“ která se objeví na jejich novém albu. V prosinci Jeff otevřel další nový bar, Mimi la nuit a Chuck s Pierrem prošli krátkým obdobím autorského bloku, který však do konce roku stihli porazit.

A co můžeme očekávat od roku 2015?

Přibližně kolem konce ledna by se kapela měla konečně vrátit do nahrávacího studia, kde je čeká nahrávání jejich pátého studiového alba . To znamená, že v příštích několika týdnech bychom se snad měli konečně dozvědět nejen kde jej budou nahrávat, ale především koho si zvolili jako producenta! Dalších několik měsíců pak bude ve znamení nahrávacího procesu, masteringu a post-produkce a prozatím kapela doufá, že by album mohlo vyjít koncem jara. Pokud by se podařilo do června album vydat, Simple Plan by měli být zpátky na turné již v létě, takže od léta dál je můžeme očekávat všude po světě.

Bude to opravdu velký rok, takže učitě nezapomeňte sledovat novinky na SimplePlan.cz. Jste připraveni?!