Rok 2009 očima SimplePlan.cz

První dekáda 21.století se nám kvapem chýlí ke konci a rok 2010 už je za dveřmi. Pojďme si tedy připomenout co se v roce 2009 u Simple Plan odehrálo a co se bude dít v roce 2010. Tady je tedy rekapitulace roku 2009:

Na počátku roku se Simple Plan zúčastnili slavné kanadské hokejové akce All-Star Game a odehráli zde několik písní. V únoru bylo vydáno album amerického rappera MC Larse „This Gigantic Robot Kills“, na kterém spolupracoval Pierre a Seb ze Simple Plan a dokonce i Pierrův bratr Jay. Pierre se konkrétně podílel na písni „It’s Not Easy (Being Green)“, na které si v refrénu zazpíval.

David byl rozhodně největším chameleonem roku 2009 – na začátku roku jsme ho znali s velice nakrátko sestříhanými černými vlasy, jejichž barvu později změnil na blond. V průběhu roku ho tento nový look ale pravděpodobně již přestal bavit a vrátil se zpět k černé. Nebylo ovšem jednoduché jeho účesy v tomto roce zaznamenávat, a to kvůli Davidovu (zlo)zvyku nosit na hlavě svůj černý klobouk. Pořád.

Březnu vévodily dvě akce: dosud největší brazilské turné Simple Plan a ocenění Juno Awards, na které byli ve 2 kategoriích (Kapela roku a Album roku) Simple Plan nominováni. Ani jednu z nominací bohužel ve výhru neproměnili. V tomto měsíci se do v současnosti nejrychleji rostoucí společenské sítě na internetu – Twitter – přidal i Chuck. Vůbec celý tento rok byl ve znamení tweetů (krátkých statusů na Twitteru), díky kterým jsme se mohli dozvědět, co se u SP zrovna děje. Kromě Chucka dnes na Twitteru najdeme i Sebastiena, Pierra, Simple Plan, Patricka, Frenchieho, Freda, Role Model Clothing a dokonce i Patrickovu fenku Kovi.

Kapela Reset, která předcházela Simple Plan, v dubnu pro jedno vystoupení (k 10.výročí založení pořadu 123 Punk) znovu spojila své síly. V dubnu také Sebastien začal zveřejňovat na MySpace své vlastní písně. Červen 2009 se rozhodně zapsal do historie Simple Plan – a to především proto, že Simple Plan již po šesté v řadě získali ocenění Much Music Video Awards (MMVA) – konkrétně v kategorii Nejoblíbenější Kanadské Video (za videoklip k písni Save You).

Od června do srpna Simple Plan předvedli svůj um na spoustě letních festivalech po Kanadě. V srpnu se také zastavili v Rusku a v Izraeli. SimplePlan.cz v tomto měsíci navíc oslavilo 2.výročí svého založení. V září se konala každoroční benefiční akce Simple Plan Foundation – nadace SP – na které se vytěžilo více než 125 000 dolarů! Sebastien v září vydal svůj single I Fall For You a také jsme byli svědky prvního mlogu – hudebního video blogu, ve kterých Seb i nadále pokračuje.

20.října vyšlo Sebovi jeho první EP (album s nízkým počtem písní) s názvem You Are Here / Vous Etes Ici, na kterém předvedl svým fanouškům 7 písní, na nichž se podílel jen a jen on sám. K prvnímu singlu (již zmíněné „I Fall For You“) byl natočen videoklip, jeho režisérem se stal Chuck Comeau. V listopadu vyšlo nové album kapely Faber Drive, na němž se na 2 písních („G-Get Up And Dance“ a „Our Last Goodbye“) autorsky podílel i Pierre ze Simple Plan. Na přelomu listopadu a prosince Sebastien uspořádal krátké turné po několika městech Kanady, na kterém předvedl písně ze svého nového EP. V prosinci Chuck, Pierre, Seb a Frenchie objevili videochat na Twitteru, tzv. Twitcam, díky němuž mohli být v online video-spojení s fanoušky po celém světě a živě jim odpovídat na dotazy.

A co můžeme čekat od roku 2010? Pierre s Chuckem budou na začátku roku pokračovat v psaní písní pro nové – čtvrté – album Simple Plan a tak by se měli do studia dostat přibližně na konci února. Dále by mělo následovat několik měsíců nahrávání a posledních úprav na albu, které by mělo vyjít pravděpodobně někdy v létě 2010. Podle informací, které se k nám prozatím dostaly, by nové album mělo být jakýmsi „návratem ke kořenům“ a písně na něm by měly být především zábavné a vtipné. Od léta by následně Simple Plan mohli mít naplánována nějaká koncertní data – podle jejich vlastních slov by měli navštívit všechna místa, kde již byli a také se zastavit i tam, kam se ještě dostat nestačili. Kromě toho Sebastien připravuje další písně pro své nadcházející EP, takže bychom se měli dočkat i hudby od něj.

Máme se tedy v příštím roce na co těšit, nemyslíte?