Rok 2012 očima SimplePlan.cz

Věříte tomu, že rok 2012 už je téměř u konce? Přijde mi to jako včera, co jsem psala rekapitulaci minulého roku (nebo tu z roku 2010 nebo 2009). Simple Plan měli opravdu velmi rušný rok, ale zároveň to byl rok, který jim přinesl opravdu hodně úspěchů. Pojďme si tedy zrekapitulovat vše důležité, co se v SP světe tento rok odehrálo!

Tady je rekapitulace roku 2012:

Simple Plan zahájili rok 2012 koncertem k oslavám Nového roku u Niagarských vodopádů, kde hráli přímo během půlnoci. O několik dní později kluci zamířili do Asie, kde je čekalo několik týdnů tourování. 14. leden byl velmi speciálním pro mnoho fanoušků Simple Plan, kteří si oblíbili sociální sítě, neboť se jim během jednoho dne podařilo dostat hned 9 témat, která souvisela se Simple Plan do trending topics na Twitteru. Během své cesty zpátky do Kanady, se Pierre s Davidem zastavili ve Francii, aby se zúčastnili předávání ocenění NRJ Music Awards, kde společně s Marie-Mai Simple Plan vyhráli v kategorii Frankofonní duo roku za jejich francouzskou verzi singlu Jet Lag.

Na začátku února začali Chuck s Pierrem pracovat se Seanem Paulem na nové verzi písně Summer Paradise, i přestože se tehdy o této kolaboraci mluvilo pouze jako o “tajném projektu”. Během tohoto měsíce také Simple Plan dali do prodeje hokejku Simple Plan, přičemž výtěžky z jejího prodeje šly do nadace Simple Plan Foundation a kluci následně uspořádali pár autogramiád. Především však byl únor měsícem dlouho-očekávaného kanadského turné, ze kterého se vyklubalo dosud největší turné Simple Plan vůbec, s velkým množstvím překvapení a jejich největší produkcí. Simple Plan každou show zahájili velmi vtipným intro videem, odehráli zbrusu novou medley cover verzí kapel jako Maroon 5 nebo LMFAO a také poprvé s Alexem Gaskarthem z All Time Low zahráli naživo píseň Freaking Me Out. Na konci měsíce poté Simple Plan překvapili své fanoušky vydáním nové verze Summer Paradise – se Seanem Paulem.

Po skončení kanadského turné se kluci vypravili na Barbados, kde je čekalo natáčení videoklipu písně Summer Paradise se Seanem Paulem. Zbytek března pak náležel jen Evropě: kluci zahájili první část svého evropského turné. A i přesto, že několik koncertů mělo o trochu více bláznivějších momentů než obvykle (např. šílený dav ve Španělsku nebo incident s ochrankou v Itálii), kluci si toto turné hodně užívali a také poprvé během každého koncertu představili “No Pads medley”, která zahrnovala mix několika z jejich nejstarších hitů k oslavě 10 let od vydání jejich prvního alba. Ke konci měsíce pak byl vydán videoklip k Summer Paradise a Simple Plan také obdrželi humanitární cenu Allana Waterse na Juno Awards za své charitativní snahy se Simple Plan Foundation.

V dubnu zveřejnilo SimplePlan.cz svůj rozhovor s Randallem RT! Thorne, režisérem videoklipu Summer Paradise. Během první půlky měsíce si kluci vzali pár dní volna, aby poté mohli odpočatí pokračovat s druhou částí svého Evropského turné. Tentokrát fanoušci v Rusku překvapili SP svými papírovými letadélky a ve Švédsku přišli také s fanouškovskými nápisy. Mezitím Pierre a Sebastien dosáhli velmi význačného počtu followerů na Twitteru, což se rozhodli oslavit zábavnými videi – I’m A Ninja a Pierre’s Day Off. V dubnu byly poté také vydány dvě francouzské verze Summer Paradise (jedna pro Francii, druhá pro Kanadu).

Simple Plan konečně v květnu oznámili zahájení prací na svém dosud největším projektu, kterým byla biografická kniha, která dokumentuje celou dekádu (a i více) jejich kariéry. Na konci května kapela zaletěla do Vietnamu, kde se zúčastnila speciálního bezplatného koncertu proMTV EXIT, aby podpořila jejich snahy zastavit obchodování s lidmi. Po návštěvě Vietnamu, Simple Plan vyrazili na turné po Austrálii, kde také natočili záběry pro své nadhcázející živé DVDPierre bohužel v Austrálii začal trpět vypětím hlasivek, takže několik TV a rádiových vystopení muselo být změněno v akustické koncerty bez Pierra. Ten se však velmi brzy uzdravil a zbytek turné dokončil podle plánu. Z Austrálie se kapela vrátila do Evropy, aby zahrála na několika místních festivalech– naneštěstí pro české fanoušky však byl jen 2 týdny před konáním z finančních důvodů zrušen celý Prague City Festival, kde měli Simple Plan hrát.

Simple Plan zahájili léto vystoupením na oslav Canada Day a po zbytek července odehráli ještě několik dalších kanadských festivalů. To klukům umožnilo soustředit se také na své sólové projekty, takže Sebastien vydal své třetí sólové EP “More Sake Por Favor” a Jeff si zase ve staré části Montrealu otevřel svou novou italskou restauraci Mangiafoco. Srpen pak byl plný dalších festivalů po celé Kanadě a SimplePlan.cz také oslavilo své 5. narozeniny.Summer Paradise se v tomto měsíci stalo nejhranější písní po celé Evropě a také vesmírní fanatici mezi fanoušky Simple Plan se mohli radovat ze zprávy, že kanadský astronaut Chris Hadfield si s sebou na konci roku do vesmíru poveze také píseň “Astronaut” od Simple Plan.

Chuck v září dosáhl 100 000 followerů na Twitteru, takže po vzoru svých kamarádů z kapely také přišel s vtipným děkovným videem – zvaným “A Serious Man”. Říjen byl velkým měsícem pro všechny fanoušky SP z Latinské Ameriky – Simple Plan totiž zahráli v Mexiku a ve většině států Jižní Ameriky, kde byli přivítáni stovkami vášnivých fanoušků. Během tourování po Jižní Americe Chuck dokončoval poslední stránky nadcházející knihy Simple Plan.

V listopadu MTV EXIT vydalo videoklip pro píseň “This Song Saved My Life”, která byla produkována ve Vietnamu a v Austrálii a opět vyzvedla na povrch téma obchodování s lidmi. Na začátku listopadu Simple Plan vydali francouzskou verzi “Simple Plan: The Official Story” – dlouho-očekávané biografie/fotoknihy, podali obrovské množství rozhovorů a uspořádali několik autogramiád. Mezitím, Pierre (společně s několika dalšími kanadskými umělci) propůjčil svůj hlas cover verzi písně od Cindy Laupner – “True Colors” na podporu kampaně proti šikaně. Uprostřed listopadu kapela narychlo zaletěla do Španělska zahrát na místním festivalu a potom hned zpátky domů, kde je čekala každoroční benefiční akce Simple Plan Foundation. Na konci měsíce byla poté vydána anglické verze knihy Simple Plan.

Poslední měsíc roku 2012 začal natáčením nového videoklipu pro píseň “This Song Saved My Life”/, do něhož se později mohli zapojit také fanoušci z celého světa. Ten den Simple Plan také vystoupili na vánoční akci v Torontu – The Big Jingle. Uprostřed prosince David bez žádného zranění vyvázl z menší autonehody a na konci měsíce Simple Plan zaletěli úplně poprvé až do Indie, kde dva dny před Vánocemi zahráli na místním festivalu.

A co můžeme očekávat od roku 2013? Během prvních několika měsíců si kluci plánují vzít trochu volna, aby se zregenerovali po svém vydatném turné po celém roce 2012, ale velmi brzy budou zpátky na turné, neboť je v březnu čeká Japonsko, v červnu Evropa a v červenci zase Kanada. Co se týče větších projektů Simple Plan, v první polovině roku plánují vydat EP s 6 až 7 novými písněmi, které napsali v průběhu přípravy alba Get Your Heart On! a také můžeme očekávat živé DVD se záběry z Austrálie. Kromě toho kapela také plánuje do budoucna vydat další kompletní DVD jako v roce 2003 vydala své “A Big Package For You” a ke konci roku by Simple Plan měli začít pracovat na své páté studiové desce, která by měla vyjít buď koncem roku 2014 nebo začátkem roku 2015.