Rok 2010 očima SimplePlan.cz

Rok 2010 je již téměř úspěšně za námi, takže určitě není od věci si připomenout (stejně jako loni), co všechno se za letošní rok u Simple Plan odehrálo.
Tady je rekapitulace roku 2010:

Rok 2010 nám u Simple Plan započal celkem akčně: v lednu se Chuck zúčastnil hokejového utkání celebrit, v rámci něhož se mu pro dobré účely podařilo i vstřelit jeden gól. Dále se Simple Plan zúčastnili akce Canada For Haiti, na podporu obětí zemětřesení, které v tu dobu zasáhlo právě Haiti. Velkým převapením pro fanoušky bylo nejen vystoupení Simple Plan na zahajovacím ceremoniálu Zimních olympijských her ve Vancouveru, ale především v rámci obrovského závěrečného ceremoniálu, což byla pro Simple Plan velká pocta.

Březen byl především ve znamení charitativních akcí: Pierre propůjčil (spolu s dalšími mladými kanadskými umělci, včetně Avril Lavigne, nebo Justina Biebera) svůj hlas do písně Wavin‘ Flag v rámci akce Young Artists For Haiti, jejímž cílem bylo opět finančně pomoci obyvatelům Haiti. Sebastien také nelenil a zúčastnil se akce s názvem „Busking For Change“, kdy, spolu s dalšími umělci, zaujal strategické místo poblíž eskalátorů v metru a hrál přihlížejícím za „drobné do klobouku“, které šly na dobré účely do charitativní organizace War Child. Další měsíc, společně s Patrickem Langlois oznámili odchod své rádiové show Man Of The Hour z Idobi radia, odkud přešli na terestrální Montreal Virgin Radio.

Další měsíce už byly především ve znamení nového alba Simple Plan: v květnu bylo oznámeno, že kluci již dokončili proces psaní písní a také se potvrdila spolupráce s Riversem Cuomo (z kapely Weezer) na jedné z písní SP. Jeff s Davidem v červnu překvapivě doplnili zbylé členy Simple Plan na sociální síti Twitter, David opět změnil účes, a celá kapela se konečně po mnoha letech vrátila na půdu Spojených států, kde spolu s dalšími kapelami odehrála turné Bamboozle Roadshow. Právě zde poprvé odhalili a fanouškům zahráli novou píseň z chystaného alba: „You Suck At Love“.

V červenci započala předprodukce nového alba: producentem se stal kanaďan Brian Howes a Simple Plan konečně 26.července začali nahrávat nové album. Mezitím se také stačili stavit v Číně, kde měli odehrát koncert na velkém hudebním festivalu – počasí jim ovšem nepřálo, ale SP fanoušky nezklamali: uspořádali provizorní akustický set přímo pod deštivým nebem. Srpen byl důležitým měsícem pro SimplePlan.cz, neboť nejenže nahodilo nový (současný) kabát, ale také oslavilo 3 roky od svého vzniku.

V září se splnil sen mnohým evropským fanouškům Simple Plan, neboť jsme konečně po mnoha letech měli šanci vidět kluky na našem kontinentě – konkrétně v Rakousku (Two Days A Week Festival) a v Itálii (I-Day Festival). Chuck mi na I-Day potvrdil, že se SP skutečně chtějí po vydání nového alba vrátit i do České republiky. Překvapení pro fanoušky nastalo v půlce září, kdy se z ničeho nic na internetu objevila demo verze písně Famous For Nothing – jedné z 60 písní, které SP napsali pro nové album, ale do finální verze alba se nedostala. Sebastienovi a Patrickovi to s MOTH na Montreal Virgin Radiu moc dlouho nevydrželo a po dlouhé pauze na konci října oznámili návrat na Idobi.

Na počátku listopadu bylo odhaleno, že součástí nového alba Simple Plan bude i píseň s nějakým tajným speciálním hostem, jehož totožnost je stále neznámá. Ve studiu kluci nahráli píseň This Song Saved My Life společně s asi 20 fanoušky, jejichž hlasy budou součástí finální verze této písně. Pár dní poté Simple Plan oficiálně opustili studio. Jako každý rok, SP v listopadu uspořádali benefiční akci své nadace Simple Plan Foundation – v rámci níž ukázali návštěvníkům několik nahrávek z nového alba. Dále také odehráli koncert na své střední škole Beaubois College. 23.listopadu vyšlo Sebastienovi a Katie Rox jejich společné EP „Christmas Etc.“, které doprovodili spoustou webisod. A nakonec pár dní před koncem roku spatřilo světlo internetového světa další demo SP – píseň Just Around The Corner.

A co můžeme čekat od roku 2011? Tak především – tentokrát už se KONEČNĚ dočkáme nového alba (jelikož už je nahrané, tak se přibližnému datu vydání „březen/duben“ dá celkem věřit). I přesto, že je k tomu ještě celkem dlouhá cesta a mezitím se ještě musí vymyslet název alba, nafotit a vybrat cover (třeba i tentokrát SP dají na radu fanoušků, stejně jako to bylo u minulého alba, jehož původnímu coveru se dostalo mnoho negativních hodnocení), určitě se máme na co těšit: Simple Plan slibují, že nové album by mělo spíše připomínat „staré, dobré SP“ a vzhledem k zatím vydaným písním se domnívám, že toho můžeme od SP čekat určitě hodně! Během příštího roku (a let následujících) by se SP také měli vrátit (podle svých slov) do „všech míst, kde byli, a ještě dál“ – takže snad se brzy zase dočkáme i my v České republice, nebo třeba i naši slovenští bratia.