Rok 2021 očima SimplePlan.cz

V roce 2009 jsme na SimplePlan.cz zahájili tradici rekapitulace celého minulého roku, díky které si můžeme připomenout a zhodnotit všechno dobré i špatné, co se během celého roku odehrálo. Jak všichni moc dobře víme, 2021 byl stejně (ne-li víc) náročný jako rok 2020, ale dostal nás až sem a i přes počáteční nedostatek zpráv na začátku roku, nám to kluci novinkami v jeho druhé půlce víc než vynahradili.

Všechny naše předešlé rekapitulace již od roku 2009 najdete zde – 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 2017, 2018, 2019 a 2020ale nyní se pořádně nadechněme a pusťme se do připomenutí všeho, co nám přinesl ten podivný letošní rok!

Tady je rekapitulace roku 2021:

Další vlna covidové pandemie zachvátila svět v zimě na přelomu let 2020/2021, což znamenalo další vlnu sociální izolace a udržování odstupu od všeho a od všech. Nebylo tedy překvapením, že během prvního měsíce jsme od Simple Plan téměř vůbec neslyšeli. První novinku jsme zvěřejnili až na začátku února, kdy We The Kings vydali nový song dotýkající se tématu duševního zdraví s názvem ‚The Light‘, na jejímž skládání se podíleli Pierre s Chuckem ze Simple Plan. Během března a dubna se pak postupně další dva členové kapely – Seb a Chuck – přidali k Pierrovi na platformě Cameo a umožnili tak fanouškům od nich za malý poplatek získat personalizovanou video zprávu. Do této chvíle je na této platformě stále nejvíc aktivní Pierre.

Trochu víc dění jsme zaznamenali až v květnu, kdy nejprve italský zpěvák GionniScandal zveřejnil novou píseň ‚Nicotina‘, na které si zazpíval Pierre Bouvier, který Gionnimu během pandemie trochu pomáhal s jeho vlastní muzikou. Nedlouho poté pak Simple Plan ve své nové písni ‚Favorite Band‘ zmínila mladá talentovaná zpěvačka Chloe Moriondo. Pierre a Chuck se potom později v tomto roce také objevili v jejím videoklipu. Sám Pierre se také různých druhům spolupráce úplně nevyhýbal – objevil se například ve skitu ‚Felt Emo Might Delete Later‘ od tvůrce Matta Cutshalla, kde si zahrál tátu Tonyho Hawka. Na konci května pak Simple Plan konečně oznámili přesunutá koncertní data jejich dlouho očekávaného Emo’s Still Not Dead amerického turné s New Found Glory. Bohužel však v srpnu kapela vyhodnotila situaci jinak a Simple Plan se rozhodli se k tomuto podzimnímu turné nepřipojit vzhledem k nejisté situaci s covidem, když vzali v potaz zdraví svých fanoušků i svého celého týmu.

Červen byl měsícem, kdy mohli fanoušci konečně od začátku pandemie spolu vidět Pierra s Chuckem, kteří se rozhodli poprvé setkat. Léto bylo pomalé, co se SP novinek týče, ale v srpnu jste s námi na SimplePlan.cz mohli oslavit 14 let online jen pár dní předtím, než věci kolem SP opět začaly být velice zajímavé. Září se nejdřív přivalilo s novinkou, že zpěvák Chad Tepper vydal novou píseň a následně také videoklip s Pierrem Bouvierem zvaný ‚I Hate Everybody‘. Toto duo se během léta velice sblížilo a i po něm se v průběhu dalších měsíců nadále společně objevovali na mnoha akcích. Všichni čtyři členové Simple Plan se poprvé od února 2020 setkali právě v září 2021, kdy Seb s Jeffem dorazili do Los Angeles, aby zde s dalšími kluky společně pracovali na propagačních materiálech na podzim, před vydáním prvního hudebního materiálu za několik let. Zároveň také v září odehráli vůbec první „post-pandemický“ koncert, a to v Chicagu v rámci Riot Festu

Od té chvíle pak věci nabraly opravdu rychlý spád. V říjnu jsme zjistili jak datum vydání, artwork, tak i název prvního songu z nadcházejícího alba Simple Plan – ‚The Antidote‘, který vyšel 5. listopadu. Pierre však dopřál fanouškům trochu předčasné ukázky tohoto songu, když s Papa Roach vystoupil s ‚The Antidote‘ v rámci TikTok Live. O několik dní později, stále v říjnu, pak Simple Plan také  oznámili velké kanadské turné s The Offspring na začátku roku 2022.

5. listopad byl dnem, na který se těšily tisíce fanoušků po celém světě – nový single Simple Plan ‚The Antidote‘ byl konečně venku na všech streamovacích platformách. Přijat byl velice dobře, a to jak médii, tak i samotnou fanouškovskou základnou kapely. Píseň v mnohých rezonovala svými nostalgickými elementy, ale zároveň i kapkou moderního pop punku. Během prvního týdne se pak písni podařilo překonat hranici jednoho milionu přehrání na Spotify. Propagační kolotoč okolo ‚The Antidote‘ se rozjel na plné obrátky a i díky tomu jsme měli možnost podívat se na zbrusu nový propagační photoshoot kapely, stejně jako na mnoho nových rozhovorů.

V listopadu se do seznamu umělců, kteří ve svých písních zmínili Simple Plan zařadila také kapela As It Is s jejich pop-punkovou peckou ‚I Miss 2003‘. Pierrova dlouhodobá spolupráce se svým talentovaným mladým sousadem Beckettem McDowellem konečně přinesla ovoce, když tento zpěvák ke své první písni z jeho nového alba – ‚Weirdo‘ zveřejnil také videoklip, ve kterém si střihl roli i Pierre, který celou jeho desku produkoval. Simple Plan byli sami velice aktivní i v průběhu listopadu: spustili nový merchstore s několika novými kousky, natočili videoklip k ‚The Antidote‘ a také konečně poprvé za 20 let umístili jejich první vánoční píseň ‚My Christmas List‘ ke streamování na Spotify. V prosinci jsme pak kapelu mohli opět vidět společně v LA, kde je čekalo několik propagačních záležitostí, stejně jako vystoupení pro Mola Chills a také fakt, že měli příležitost stát se zlatým hřebem 7. výročí Emo Nite LA.

A co můžeme očekávat od 2022?

2021 byl rokem plným výzev a vzhledem k tomu, že pandemie nám stále ještě plně neustupuje a nové varianty nás straší i nadále, budoucnost není o nic jasnější, než loni. Co se týče koncertování, Simple Plan zatím ohledně situace zůstávají relativně pozitivní: od konce ledna až do začátku března by je mělo čekat intenzivní turné po Kanadě, kde by měli předskakovat The Offspring. Samozřejmě je v tuto chvíli nutné brát v úvahu, že Kanada opět v mnoha provinciích zavedla různé restrikce, aby pomohla zamezit rozšíření varianty Omicron, a i proto ani teď není jisté, že se toto turné skutečně odehraje. V tuto chvíli však žádné změny zatím nebyly oznámeny a turné je zatím stále v plánu. O případných změnách vás budeme okamžitě informovat. Plány kapely na několik dalších měsíců pak zahrnují několik fesivalových vystoupení – v dubnu (Mexiko), v květnu (Texas, USA) a v červnu (Kanada). Kromě toho pak na základě jejich odpovědí na TikToku můžeme usuzovat, že plánují přidat také turné po USA.

2022 by mělo být pro Simple Plan velkým rokem, ať se děje, co se děje – kapela je konečně připravená vydat nové album, ale než se tak stane, plánují v mezičase vydat ještě alespoň dvě další písně. Jednou z nich by mohla být titulní píseň k reality show The Fashion Hero, která by se měla vysílat od ledna příštího roku. Zatím to proto vypadá, že by k vydání alba mělo dojít snad někdy v první polovině příštího roku. Držíme palce. Než si ale poslechneme cokoliv nového, dostane se nám od Simple Plan ještě opožděného vánočního dárku v podobě nového videoklipu k ‚The Antidote‘, který by měl být vydán již velice brzy – buď do konce roku 2021 nebo v prvních týdnech příštího roku.

S vydáním nového alba pak samozřejmě jde ruku v ruce i další obsah, který se již nemůžeme dočkat s vámi na této stránce sdílet. Můžeme se těšit na artwork alba, stejně jako na jeho název, tracklist a spoustu dalšího, co nám dá trochu bližšího vhledu do písní, na kterých Simple Plan netrpělivě seděli po celou dobu pandemie.

2022 bude naším 15. rokem online a my se nemůžeme dočkat, až vás tímto rokem prostřednictvím novinek okolo SP provedeme.

Slibujeme, že se máte se na co těšit!